Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 3870 X2 kontra Radeon HD 3870 CrossFire

26 postów w tym temacie

Jedna karta z dwoma rdzeniami, chodzi tak jak dwie kart tago samego chipu na Crros Fire.Dwa rdzenie (dwóch kart) = dwa rdzenie jednej karty.Ja bym brał CrrosFire z uwagi na cenę.A ktoś wie ile te karty w CrrosFire pobierają prądu??A ile ten X2??To przecież też ważne.Mała dygresja.Coraz częściej mówi się o AMD/ATI, co znaczy, że firma raczej podnosi się z dołka.Tak trzymać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis HotHardware przeprowadził test i jeśli chodzi o pobór prądu to wygląda następująco...

IDLE/LOAD:
3870 X2 = 214 / 374 W
3870 = 164 / 262 W
3650 = 162 / 228 W
3850 = 163 / 252 W
2900 XT = 198 / 332 W
2600 XT = 161 / 238 W

8800 GTX = 244 / 358 W
8800 GT = 201 / 311 W
8800 GTS = 218 / 309 W

Jak widać dwurdzeniowy Radeon ma apetyt na prąd i to nie mały :-) Ciekawe ile będzie ciągnął 9800 GX2 :-)

Ceny wrzuciłem gdzieś na GS''a, w którymś z newsów. W PL jeszcze nie wiadomo, ale przy cenie w Niemczech na poziomie 425 Euro, u nas wyjdzie kole 1500-1600zł. Bardziej opłacalny jest zakup więc 2x 3870 = 2x 720zł = 1440zł. Mowa o modelu firmy Gigabyte, wersja zabudowana na 512MB GDDR4.

Ja z kolei przeglądam od paru dni testy CF i SLI i zdecydowanie lepiej kupić jedną porządną kartę, sam nie wiem co wybrać ... czy 2x 3870 czy 2x 8800GT, cenowo w zasadzie nie będzie wielkiej różnicy, ale jednak GF lepiej idzie w 3/4 gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe. no tak dwa radzie nie daly rady jednemu nowemu;)) starsi kiedys musza odejsc a nowi zajmuja ich miejsce... jeszcze nie dawno byl problem ktora karta Ati moze rywalizowac z nvidia, a teraz porownujemy 2 karty Ati, hehe. cieszy mnie to. bo ta firma ma miejsce w moich kompach!;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 19:16, tomas92 napisał:

A czy można połączyć dwa Radeony HD 3870 X2 w Crossfire? To dopiero byłby komputer :)


Można, nowy Radeon obsługuje CrossFire X.

Dnia 30.01.2008 o 19:16, tomas92 napisał:

W moim przypadku wymiana mojego GTX-a na chocby 3870X2 jest bezsensu bo na wydajnosci nic nie zyskam


No to fakt, też bym nie zmieniał, nie ma to sensu, ale jak wyjdzie GX2 od nVidii i ktoś ma kasę ;-) Czemu nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz dajcie artykuł o porównaniu tego Radeona X2 z GeForce 8800 Ultra i koniecznie z tym, jak radzą sobie w Company of Heroes, Lost Planet i Crysis. Widziałem już taki, i inne testy, tych kart i sądzę, że to byłoby interesujące i intrygujące. Czemu? Na razie nie powiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem testy tej karty na egiełdzie, pclabie, frazpc i powiem, że to nic specjalnego. Po dwóch latach od hegemonii nVidii w high-endzie, ta karta powinna miażdżyć. Tymczasem w wielu testach jest słabsza niż GF 8800 GT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak PC ma konkurować z konsolami jak za cenę samej grafiki można kupić całą konsolę a po drugie ceny są takie piękne a wybór tak duży że odstrasza to biedniejszych i mnie zorientowanych sprzętowo klientów. Ale może myślałbym inaczej na miejscu producentów. A co do newsa to wiem przynajmniej że lepiej zainwestować w GX2 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 20:13, Uspatente napisał:

Poczytałem testy tej karty na egiełdzie, pclabie, frazpc i powiem, że to nic specjalnego. Po
dwóch latach od hegemonii nVidii w high-endzie, ta karta powinna miażdżyć. Tymczasem w wielu
testach jest słabsza niż GF 8800 GT!


To się nazywa ignorancja, wiele gier nie obsługuje crossfire, stąd karta ma przybliżoną wydajność 3870, do tego dochodzą kłopoty ze sterownikami. Różnica między ATI i Nvidią jest taka, że Radeony za sprawą co jakiś czas nowego, dopracowanego oprogramowania, stają się sporo szybszymi kartami. Karty GeForce praktycznie pracują od początku na optymalnych (z małymi wyjątkami) sterownikach, a nowe stery jakoś w rewolucyjny sposób nie wpływają (z małymi wyjątkami) na lepsze wykorzystanie gpu, tak jak w przypadku Radeonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekromantik - ignorancja to jedno, ale wymagania przeciętnego użytkownika - drugie. Wiadomo, oczywiście, że niektóre wyniki w testach są zaniżane przez problemy z obsługą CrossFire przez niektóre tytuły, ale fakt faktem - żaden normalny użytkownik nie musi sobie zaprzątać tym głowy - jego interesuje tylko wydajność, a nie wydumane specyfikacje techniczne. I niestety - na tym polu ATI nadal nVidii ustępuje... Niemniej to dobrze, że próbują nawiązać walkę, a przy odpowiedniej polityce cenowej ATI ma szansę uszczknąć kawałek rynku dla siebie. ;)

Ah, i należy przyczepić się, iż dolne zdjęcie wcale nie przedstawia kart Radeon 3870, tylko starsze modele 2900(prawdopodobnie XT, chociaż GT i PRO wyglądały identycznie). Widać to od razu po podwójnych złączach zasilania (6 pin + 8 pin), podczas gdy 3870 ma tylko jedno (6 pin), a także po gęsto upakowanych łopatkach systemu chłodzenia (3870 ma ich mniej, są one też większe). Inna rzecz, że o zdjęcie dwóch 3870 dość ciężko... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kifa - to prawda, ale w tym momencie ATI dominuje na rynku mid-end i zaczyna coś robić na high-end. Nvidia walczy low-endem, oraz high-endem. 8600GT/ GTS jest masowo wymieniany przez cwanych graczy na 3850, rezygnujących z drogich prądożernych 8800GT/GTS, a GS na razie się nie liczy. Tu masz Swoje uszczknięcie rynku, moim zdaniem to jest mocne kłapnięcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować