Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Harry Potter - cykl powieściowy

53 postów w tym temacie

Szkoda, że tej pseudo manii na czytanie nie zapoczątkowała jakaś inna książka. Są lepsze materiały na przeboje, a moim ulubionym z tych, które autor tekstu umieścił na ostatniej stronie, jest Artemis Fowl. Naprawdę ciekawa, barwna książka, uczy młodych równie dobrze co Potter, a co ważniejsze, jest stosunkowo krótka, a pełna pasjonujących wydarzeń i wciągająca. Wszystkie pięć części jest genialne. Polecam :P
Bardzo przyjemny tekst, swoją drogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst. Pottera zacząłem czytać pod koniec podstawówki (teraz mam 16 lat), więc stosunkowo późno. Wcześniej tylko krytykowałem i kpiłem z jego fenomenu (ignorancja powstaje z niewiedzy, czy jak to leciało ;x). Teraz, po premierze Insygniów Śmierci i przeczytaniu ich w 2 dni czuję pewien niedosyt. Może to dlatego, że mam świadomość, iż to już ostatni tom cyklu? Nie wiem, w każdym razie wiem, że muszę jeszcze raz to wszystko przeczytać, ponieważ w Deathly Hallows J.K.Rowling poruszyła wiele wątków z poprzednich części, których ni w ząb nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to widać WIELKus, że "nie zbyt" lubisz czytać książki, a tym bardziej tego "pottera".
O interpunkcji Twojego posta już pisać nie będę. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2008 o 19:44, Igor FCBayern napisał:

BTW - Swego czasu w kościele huczało od propagowania satanizmu w Serii HP. Najmocniejszym
argumentem było to, że w tomie ''Czata Ognia'' została opisana Czarna Msza. Nie wierzycie?
Sami sprawdźcie! Wystarczy przeczytać stronę... 666! Coś w tym jest :P


Taa... Tylko że zobacz, tak jest TYLKO w polskiej wersji, a jakby Rowling serio miała taki zamiar to... Zrobiła by ten niby opis "Czarnej Mszy" na stronie 666 w wydaniu angielskim :)
Bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Potterem jest jak z Vistą (tylko nie bijcie). Są tacy co go nie nawidzą, tacy co tolerują jego istnienie (czyli jest im obojętenie), i są fanatycy. Jedyna różnica jest taka, że fanatycy Pottera są niegroźni.

Ja Pottera lubię. Zacząłem czytać cykl jak się ukazał, a teraz muszę jeszcze kupić ostatni tom (ale to po sesji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem wszystkie książki, obejrzałem wszystkie filmy, jedynie w najnowszą gre nie grałem, starsze też poprzechodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Księga wiedzy czarodziejskiej. Przewodnik po zaczarowanym świecie Harry''ego Pottera autorstwa Allana i Elizabeth Kronzeków

^_^ Mam tą książkę od wydania tomu V (może o pół roku wcześniej :P ) :P Świetna, ale właśnie szkoda, że na tomie IV się kończy ;/

Faktycznie jednak przed nastaniem Harry''ego Pottera było z tym czytaniem słabo. Siedmioksiąg pani Rowling przekonał wiele dzieci do sięgnięcia po książki, które wcześniej mogły im się wydawać mniej atrakcyjne niż telewizja czy gry komputerowe.

Wiem, że to głupie, ale moja przygoda z książką "na poważnie" (wcześniej czytywałem mniej ciekawe lektury :P ) , po wyjściu filmu "Kamień Filozoficzny" , wtedy to kupiłem "Więźnia Azkabanu" i... Po przeczytaniu wszystkich IV tomów Pottera po raz 10 (w złej kolejności :P ) i więcej zacząłem czytać dosłownie wszystko (prócz biografii :P ) , tak mam do dzisiaj i czytać uwielbiam ;)
Gdyby nie Potter... Aż strach pomyśleć ;] Chwała Bogu, bo wtedy to porzuciłem bzdurne komiksy z cyklu "Kaczor Donald" kupowane w osiedlowym kiosku i zacząłem czytać, może trochę na wyrost, bo w wieku 12-13 lat już czytałem krwawe thrillery i tym podobne, no ale jakoś umysłu mi to nie skrzywiło... Prawda? ;->

Rowling stworzyła książki, które mogą czytać wspólnie rodzice z dziećmi - czytać i omawiać, dzielić się wrażeniami i opiniami.

:> Ja czytałem Pottera z bratem, leżeliśmy na podłodze w kuchni (mam ocieplaną :P ) , cudowne wspomnienia ;)
Szkoda tylko, że brat upadł i już nie czyta ... :P

Zarzuca im się nawet propagowanie magii i satanizmu, szerzenie ideologii rasistowskich.

Heh, ja pamiętam co się mama pokłóciła z księgarką, bo nie chciała sprzedać jej dla mnie "Czary" :D Piękne chwile, potem po całym mieście rozpuszczała, że jestem nawiedzony czy coś xD
Potem, oczywiście, ludzie ją wyśmiali ;)

Ogółem to Potterowi zawdzięczam sporo, bo obecnie bez książek nei wyobrażam sobie życia :)

Pozdrowienia dla wszystkich miłośników książek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harry Potter zapoczątkował u mnie czytanie książek, to naprawdę dobra seria, kłaniam się J.K. Rowling :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cykl o Harrym Potterze bardzo lubie. Troche zaluje, ze juz sie skonczyl, ale przez te kilka lat bylo na co czekac. Za to w roznych katlockich nediach fajnie sie teraz czyta jakie bzdury o tym cyklu tam wpisuja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

J.K. Rowling ostatnie 2 tomy ewidetnie pisala juz tylko dla kasy - nie bylo w nich takiej magii, zamilowania do pisania jak dla mnie... no i przypuszczam ze na harrym jej kariera sie zakonczy, bo po co ma pisac skoro ma tyle kasy? z milosci do pisania? nie sadze by to AZ tak kochala... ale to tylko moje skromne zdanie, nie musicie go sobie brac do serca jak nie chcecie. (5 tom byl najlepszy);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 21:41, Mr.M napisał:

Taa... Tylko że zobacz, tak jest TYLKO w polskiej wersji, a jakby Rowling serio miała
taki zamiar to... Zrobiła by ten niby opis "Czarnej Mszy" na stronie 666 w wydaniu angielskim
:)
Bzdura.

Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Ale mimo wszystko ciekawy zbieg okoliczności wyszedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam HP i ciekawe co teraz za "bzdurki" i "ciekawostki" beda w roznych ksiazkach dotyczacych Harrego Pottera :-P A mysle, ze bedzie tego sporo.

Jedyne czego zaluje (i na pewno nie ja jeden) to to, ze cykl sie juz skonczyl. Po cichu liczylem na 8 czesc, gdy Harry jest juz Aurorem, a tu tylko w sumie dosc glupawy ostatni rozdzial w 7 tomie i po zabawie :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł jest średniej jakości, widać że to naprawdę jest tylko zarys. Ale siódmy tom jest niezły narawdę - jakbym czytał powieść z okresu II wojny światowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam dość tekstów w języku angielskim (studia anglistyczne skutecznie męczą lekturami), jednak gdy dowiedziałem się, że znajoma wróciła z podróży i przywiozła ze sobą siódmy tom HP, od razu chwyciłem za lekturę. Te książki mają w sobie swoistą magię przyciągania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry tekst, 5 dla autora :). Dodam tylko że moją ulubioną postacią serii jest właśnie Severus Snape, niezła jest też Tonks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować