• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.02.2008 o 20:54, mikus97 napisał:

pojdzie mi gta 4 na minimum detal minimum rozdzielczosc i wszystko minimumm moj spprzęt
to
amd se,mpron 3000+
512 ram
ati radeon 9550 256mb?



... Nie wiadomo czy wyjdzie, jak Ecko napisał, a nawet jak wyjdzie, to tak najniższe detale może da radę uruchomić - słaby komp obecnie już - Ten Radeon 2 lata temu, był tani, z wydajnoscia tez tak sobie było - a 2 lata to mnoooostwo czasu dla grafiki. Sempron - ogolnie nawet udane, ale to takie Celerony u AMD - tansze, gorsze wersje. (kiedys zamiast Semrponów były Durony afair).

Ramu niewiele też, jak możesz, wymień wszystko :P Serio mówię, chyba znajdziesz coś lepszego, dunno Barton jakiś czy coś, RAMu dokup, albo wymień jak slotów nie masz, grafe jak na agp masz, zmien na GFa 7xxx najlepiej - albo, za 700 zł kup nowe czesci, a te sprzedaj za 150zł:P (Zostaw sobie tylko dysk, obudowe, zasilke jak dobra, i naped dvd czy cd - ale to juz w Upgrade Kompa trza pytac :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

A ja mam takie pytanie odnośnie World of Warcraft, mianowicie: posiadam lapciaka w takiej konfiguracji:

- Core 2 Duo T7100 1.83 GHz na Intel 965 Express
- Intel X3100
- 2x512MB 667 MHz
- Windows Vista Business (Wykorzystanie RAM-u komputera na poziomie 70% całości)

Wcześniej grałem na komputerze stacjonarnym o dużo mocniejszej konfiguracji i nie miałem takiego problemu. Teraz jednak interesuje mnie gra na laptopie i trochę boję się kupić pre-paida w ciemno więc pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2008 o 19:57, Ecko09 napisał:

> I jeszcze jedno pytanie, jak by to wyglądało z Gears of War?? da rade??

W Gears of War ja gram na 800x600, na średnich detalach. mój sprzęt w podpisie.

Czyli powinno pojść na minimalnych, co tam, zaryzykuje i kupie.
Dziex za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 12:56, Aragloin napisał:

Czy Medieval IITotal war będzie mi chodzić:P4 2.4.Ghz,512 ram ,128 radek 9200(shadey
1.4)???

Myślę, że tak, tylko RAMu mogłoby być trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 12:56, Aragloin napisał:

Czy Medieval IITotal war będzie mi chodzić:P4 2.4.Ghz,512 ram ,128 radek 9200(shadey
1.4)???


niestety nie mi się cholernie tnie na pentium D 2,8 512 ram geforce 6200 256 vram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 10:28, daemonaray napisał:

Witam,

A ja mam takie pytanie odnośnie World of Warcraft, mianowicie: posiadam lapciaka
w takiej konfiguracji:

- Core 2 Duo T7100 1.83 GHz na Intel 965 Express
- Intel X3100
- 2x512MB 667 MHz
- Windows Vista Business (Wykorzystanie RAM-u komputera na poziomie 70% całości)

Wcześniej grałem na komputerze stacjonarnym o dużo mocniejszej konfiguracji i nie miałem
takiego problemu. Teraz jednak interesuje mnie gra na laptopie i trochę boję się kupić
pre-paida w ciemno więc pytam.



Dwie rzeczy:
1. na 100% pójdzie...
2. Wróć na stary, dobry XP-ek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 17:06, lukesky16 napisał:

> Witam,
>
> A ja mam takie pytanie odnośnie World of Warcraft, mianowicie: posiadam lapciaka

> w takiej konfiguracji:
>
> - Core 2 Duo T7100 1.83 GHz na Intel 965 Express
> - Intel X3100
> - 2x512MB 667 MHz
> - Windows Vista Business (Wykorzystanie RAM-u komputera na poziomie 70% całości)

>
> Wcześniej grałem na komputerze stacjonarnym o dużo mocniejszej konfiguracji i nie miałem
> takiego problemu. Teraz jednak interesuje mnie gra na laptopie i trochę boję się kupić
> pre-paida w ciemno więc pytam.


Dwie rzeczy:
1. na 100% pójdzie...
2. Wróć na stary, dobry XP-ek...


Troche mi szkoda jeżeli już ją mam, ogólnie to system chyba będzie rozwijał się do przodu. Na XP też wiele osób psioczyło na samym początku (Wiem po sobie, dobrze pamiętam narzekania moje i kumpli... ). Poczekam do wydania SP1, może jednak będzie na plus. Sorki za off top-a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 17:43, daemonaray napisał:

> > Witam,
> >
> > A ja mam takie pytanie odnośnie World of Warcraft, mianowicie: posiadam
lapciaka
>
> > w takiej konfiguracji:
> >
> > - Core 2 Duo T7100 1.83 GHz na Intel 965 Express
> > - Intel X3100
> > - 2x512MB 667 MHz
> > - Windows Vista Business (Wykorzystanie RAM-u komputera na poziomie 70% całości)

>
> >
> > Wcześniej grałem na komputerze stacjonarnym o dużo mocniejszej konfiguracji
i nie miałem
> > takiego problemu. Teraz jednak interesuje mnie gra na laptopie i trochę boję
się kupić
> > pre-paida w ciemno więc pytam.
>
>
> Dwie rzeczy:
> 1. na 100% pójdzie...
> 2. Wróć na stary, dobry XP-ek...

Troche mi szkoda jeżeli już ją mam, ogólnie to system chyba będzie rozwijał się do przodu.
Na XP też wiele osób psioczyło na samym początku (Wiem po sobie, dobrze pamiętam narzekania
moje i kumpli... ). Poczekam do wydania SP1, może jednak będzie na plus. Sorki za off
top-a...


SP! do Visty juz został wydany. Poprawiał tylko jedną rzecz, a takto to jeszcze bardziej spowolnił system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Dzikie Hordy wejdą na sprzęt (nie zacinając się panicznie):
Intel Celeron 3.06 Ghz.
512 mb RAM (pamięci operacyjnej)
karta grafiki: Nvidia GeForce 5500MX z 256 mb pamięci graficznej
DVD Sony, z wmiarę zaktualizowanymi sterownikami

Mam ok. 50 GB wolnego miejsca na dysku.
Pytam głównie dlatego że na pudełku z grą jest napisane: Piamięć RAM: 1024mb (rekomendowane 2048mb), a na gram.pl i Komputer Świat GRY napisane jest 512 mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 18:58, Byl napisał:

Czy Dzikie Hordy wejdą na sprzęt (nie zacinając się panicznie):
Intel Celeron 3.06 Ghz.
512 mb RAM (pamięci operacyjnej)
karta grafiki: Nvidia GeForce 5500MX z 256 mb pamięci graficznej
DVD Sony, z wmiarę zaktualizowanymi sterownikami

Mam ok. 50 GB wolnego miejsca na dysku.
Pytam głównie dlatego że na pudełku z grą jest napisane: Piamięć RAM: 1024mb (rekomendowane
2048mb), a na gram.pl i Komputer Świat GRY napisane jest 512 mb.


To jest dodatek do zwykłego heroes V wiec ma takie same wymagania. Powinieneś płynnie pograć na srednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 19:05, rafekx 12 napisał:

troche za mało ramu,ale reszte spełniasz więc gra będzie ci sie troche przycinać,ale
na minimalnych spokojnie odpalisz,bez zcinki.Pozdro



Dzięki za radę, jednak minimalnymi się nie zadowolę. Nie po to ludzie się trudzą i opracowują super grafikę, żeby później mieszkańcy karainy BYLskiej( :) ) odpalali gry na gratach i oglądali same piksele:)
Zastanawiam się w taskim razie dlaczego an opakowaniu jest napisamne że rekomendowane są 2GB???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 13:39, filip1-1 napisał:

> Czy Medieval IITotal war będzie mi chodzić:P4 2.4.Ghz,512 ram ,128 radek 9200(shadey

> 1.4)???

niestety nie mi się cholernie tnie na pentium D 2,8 512 ram geforce 6200 256 vram


Sorry chłopie ja mam AMD Athllon 1700+XP, 896 mb ddram i Radeona X1300 256 mb DDR2 na AGP i mi sie leciutko tnie na średnich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 19:28, Amadeusz1 napisał:

> > Czy Medieval IITotal war będzie mi chodzić:P4 2.4.Ghz,512 ram ,128 radek 9200(shadey

>
> > 1.4)???
>
> niestety nie mi się cholernie tnie na pentium D 2,8 512 ram geforce 6200 256 vram


Sorry chłopie ja mam AMD Athllon 1700+XP, 896 mb ddram i Radeona X1300 256 mb DDR2 na
AGP i mi sie leciutko tnie na średnich :D


Masz więcej ramów i lepsza grafike(6200 to słaba karta nienadaje sie do gier, niestety ja ją też posiadam:(). Nic dziewnego że chodzi ci lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 19:41, marcinshinoda napisał:

> > > Czy Medieval IITotal war będzie mi chodzić:P4 2.4.Ghz,512 ram ,128 radek
9200(shadey
>
> >
> > > 1.4)???
> >
> > niestety nie mi się cholernie tnie na pentium D 2,8 512 ram geforce 6200 256
vram
>
>
> Sorry chłopie ja mam AMD Athllon 1700+XP, 896 mb ddram i Radeona X1300 256 mb DDR2
na
> AGP i mi sie leciutko tnie na średnich :D

Masz więcej ramów i lepsza grafike(6200 to słaba karta nienadaje sie do gier, niestety
ja ją też posiadam:(). Nic dziewnego że chodzi ci lepiej


No ale procek jednakowoż to słabizna. Bo co to jest 1466 MHz? No i karta na AGP to też ma duże znaczenie. Sam się zdziwiłem że na średnich znośnie chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam takie pytanko,czy bardziej opłaca mi się kupić Geforce 8800 Gts czy może poczekać na coś lepszego ( o ile coś takiego wyjdzie) i właściwie niewiem czy mi się to wogóle opłaci bo już chodzą pogłoski o 9xxx.Narazie mam 7600 Gts i jakoś nie narzekam, ale po tych zapowiedziach to długo na tym nie pociągne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się