• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 19.12.2008 o 13:14, dave03 napisał:

Wyższych detali niż średnie raczej nie wydusisz, bo za słaby procesor. Ten GeForce 8800GTX
trochę Ci się marnuje i jego moc nie jest niestety wykorzystana. Najlepiej procka się
pozbyć możliwie jak najwcześniej i zastąpić go jakimś z rodziny Core 2Duo, ewentualnie
Dual Core. Dopiero wtedy ta karta rozwinie skrzydła ;)


On ma 8800GTS, a nie GTX :) Ale i tak karta jest za mocna, jak na ten procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 19.12.2008 o 13:27, 0HoMicide0 napisał:

On ma 8800GTS, a nie GTX :) Ale i tak karta jest za mocna, jak na ten procesor.

Jeżeli posiada G92 to rzeczywiście śmieszna konfiguracja, jeśli G80 to nie widzę problemu z wykorzystaniem karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.12.2008 o 16:05, Qbasmok007 napisał:

> Mam pytanko-Czy "Dark Messiah" pójdzie na tej karcie Radeon HD 3600 Seriess?Z góry
dziękuje.

Może tak, może nie ...
Ale raczej nie, potrzeba Ci jeszcze procesora, płyty głównej, pamięci ram itd.
A na serio to podaj reszte sprzętu, bo jasnowidzami nie jesteśmy ...

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Procesor 4000+
2 GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 14:12, Revar napisał:

> > Mam pytanko-Czy "Dark Messiah" pójdzie na tej karcie Radeon HD 3600 Seriess?Z
góry
> dziękuje.
>


Moim zdaniem gra powinna ruszyć na tej karcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 16:32, Nekromantik napisał:

Moim zdaniem gra powinna ruszyć na tej karcie ;)

Szlag ;| Odpaliłem grę,tnie się co kilka sekund i na dodatek jakieś bugi wyskakują,bo wraca mi do ekranu ładowania i nic się nie da zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 16:48, Revar napisał:

> Moim zdaniem gra powinna ruszyć na tej karcie ;)
Szlag ;| Odpaliłem grę,tnie się co kilka sekund i na dodatek jakieś bugi wyskakują,bo
wraca mi do ekranu ładowania i nic się nie da zrobić...

Powiedz, dlaczego mnie to nie dziwi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2008 o 11:42, Nekromantik napisał:

> > Moim zdaniem gra powinna ruszyć na tej karcie ;)
> Szlag ;| Odpaliłem grę,tnie się co kilka sekund i na dodatek jakieś bugi wyskakują,bo

> wraca mi do ekranu ładowania i nic się nie da zrobić...
>
Powiedz, dlaczego mnie to nie dziwi? :D

Nie wiem...Ale jest jakiś sposób by temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie na 2900xt gra chodziła w najniższych możliwych rozdzielczościach i detalach po 13 fpsów max. Natomiast na słabym pentium dual-core 2ghz i 8800 series różnica była kolosalna wszystko śmigało, oczywiście zdarzały się zgrzyty, oraz mapy, gdzie spadała ilość klatek. Zwyczajnie gra jest słabo zoptymalizowana. Moja rada zadbaj o czystość systemu, wywal babole, poszukaj optymalnych sterowników do karty, a najlepiej jeśli masz kasę zmień na rekomendowaną kartę z pełnym wsparciem do gier - 3850 lub 8800/9600 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2008 o 15:40, Nekromantik napisał:

U mnie na 2900xt gra chodziła w najniższych możliwych rozdzielczościach i detalach po
13 fpsów max. Natomiast na słabym pentium dual-core 2ghz i 8800 series różnica była
kolosalna wszystko śmigało, oczywiście zdarzały się zgrzyty, oraz mapy, gdzie spadała
ilość klatek. Zwyczajnie gra jest słabo zoptymalizowana. Moja rada zadbaj o czystość
systemu, wywal babole, poszukaj optymalnych sterowników do karty, a najlepiej jeśli masz
kasę zmień na rekomendowaną kartę z pełnym wsparciem do gier - 3850 lub 8800/9600 ;)

Chyba jednak wróce do mojego strego GF 9600 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 16:48, Revar napisał:

> Moim zdaniem gra powinna ruszyć na tej karcie ;)
Szlag ;| Odpaliłem grę,tnie się co kilka sekund i na dodatek jakieś bugi wyskakują,bo
wraca mi do ekranu ładowania i nic się nie da zrobić...


Dlatego przed zakupem jakiejkolwiek gry, polecam tą stronę. Mnie wiele razy uratowała od zszarpanych nerwów ;]
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Stronka sprawdza co do 10% wszystkie składowe komputera i określa w czym nasz komputer ssie i wyświetla ewentualne porady co można zrobić. Stronka w języku angielskim i jeżeli używasz Firefoksa z pluginem No-Script, to należy stronie zezwolić na wykonywanie skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2008 o 12:37, Revar napisał:

Dzięki za linka ;)
Program wszystko sprawdził i wszystko jest zdane(jak na obrazku),ale gra robi inaczej....

Bo to jest tak naprawdę tylko ankieta mająca na celu zebranie informacji o Twoim komputerze, kierowana jest do ludzi, którzy mają problem z identyfikacja własnego sprzętu. Pomoc zerowa, ale to nic, bo bazy danych rozrastają się, a oni na tym zarabiają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy będę mógł grać w Mirror''s Edge na średnich detalach?
Tutaj wymagania sprzętowe(rekomendowane) ME:
Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Inetl Pentium Dual Core E2180 2,0Ghz
2Gb ram 800mhz
karta Gf8800gs 384mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Procesor 1,8ghz
karta graf. 128mb ram Ati 9800
Ram 756mb

Chciałbym wiedzieć na jakich detalach uruchomię Obliviona. Pewnie powiecie że na minimalnych więc ja zapytam czy nie będzie lagów? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Planuję zakupić Drakensanga i chciałbym wiedzieć czy gra będzie chodzić płynnie, na grafice mi nie zależy może być na low byleby było płynnie. Czy ktoś odpalał tą grę na sprzęcie podobnym do mojego (Athlon 3000+ 1,5GBRam,GF 8600 GT) lub zna stronę która sprawdza czy gra ruszy( na system requirements niestety nie ma).
Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 16:32, Nekromantik napisał:

> > > Mam pytanko-Czy "Dark Messiah" pójdzie na tej karcie Radeon HD 3600 Seriess?Z

> góry
> > dziękuje.
> >

Moim zdaniem gra powinna ruszyć na tej karcie ;)

ludzie ja na starym radeonie x800 gralem w ta gre na wysokich wymaganiach a wy pytacie czy pojdzie na hd3600 to jest chyba logiczne ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2008 o 11:33, darkwind21 napisał:

Planuję zakupić Drakensanga i chciałbym wiedzieć czy gra będzie chodzić płynnie, na grafice
mi nie zależy może być na low byleby było płynnie. Czy ktoś odpalał tą grę na sprzęcie
podobnym do mojego (Athlon 3000+ 1,5GBRam,GF 8600 GT) lub zna stronę która sprawdza czy
gra ruszy( na system requirements niestety nie ma).
Z góry dzięki za pomoc.

fajnie ze pochwaliles sie jaki masz sprzet a co do gry to bez watpienia pojdzie na Twoim kompie nawet pewnie na wysokich ustawieniach ale pewnie trzeba bedzie wyłaczyc cos np.cienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 22.12.2008 o 13:02, misiakpitra napisał:

fajnie ze pochwaliles sie jaki masz sprzet a co do gry to bez watpienia pojdzie na Twoim
kompie nawet pewnie na wysokich ustawieniach ale pewnie trzeba bedzie wyłaczyc cos np.cienie


Pochwaliłeś ?
Niepotrzebna ironia ...
Czym tu się chwalić, beznadziejną karta graficzną ? Czy nie za dużą ilością pamięci ram ?
Poczytaj, naucz się i dopiero wtedy wypowiadaj się na forum. A tak btw. to ten temat właśnie po to jest, jeżeli ktoś nie zna się zbyt dobrze na komputerach to właśnie w tym wątku może się "nas" zapytać. Niektórzy nawet się pytają z takim sprzętem jak np. Core2Duo 8400, GF260GTX, 4GB ram. I to można delikatnie nazwać chwaleniem się, ale nie tym co przedstawił darkwind21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fakt, że Tobie ruszyła gra nie oznacza iż komuś innemu śmiga na full, ba... ktoś może mieć kłopot ze znalezieniem odpowiednich sterowników, bo z dołączonymi do karty dzieją się cuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2008 o 10:23, kedzior141 napisał:

Czy będę mógł grać w Mirror''s Edge na średnich detalach?
Tutaj wymagania sprzętowe(rekomendowane) ME:
Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 8 GB HDD,
Windows XP SP2/Vista

Inetl Pentium Dual Core E2180 2,0Ghz
2Gb ram 800mhz
karta Gf8800gs 384mb.


Wymagania na gry-online(bo pewnie z tej strony je skopiowałeś) są mocno zawyżone. Nie wzorowałbym sie na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się