• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mój kumpel ma kompa AMD Athlon 2200+ 2,01 gHz, 1,3 gB RAM''u i kartę taką jak ty (512 RAM''u) i chodzi mu na średnich bez AA i innych tego typu dodatków.
PS Też się dziwiłem, że mu Wiedźmin na takich chodzi :b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, takie samo. Ja tam mam GeForce''a 7600 GS (nie jest dużo droższy od 7300 ale szybszy), Athlona 3200+ (podkręconego do 2,32 Ghz), 1,5 Gb RAMu i Wiedźmin chodzi mi na maksymalnych detalach w roz. 1024x768 bez cięć (no dobra, w starej wyzimie się tnie). Ale gra się bardzo komfortowo i przyjemnie.

Przy okazji: czy taki sprzęt jaki posiadam pociągnie najnowszego Prince of Persia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

proc: Intel Pentium Dual Core E200 2,5 GhZ _s775) BOX @ 3Ghz

Karta: Gigabyte GeForce 9600 GT 512 MB Zalman

plyta glowna: Asus P5K SE/EPU Intel P35

Pamiec: Corsair Twin2x DDR2 2X 1GB 800 mhz CL4-4-4-12 DHX

dysk: Segate*
250GB


Taki konfig zamierzam sobie sprawic. Cena ok 1650 zl. Czy na tym da rade pograc w Wiedzmina na max bez scin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzieki, AvP2, Nekromantik.

1200, 1400 ?

Nie wiem, czy moge tu podac nazwe sklepu, ale tam, gdzie zamierzam kupic ok 1650 z tego co sie orientuje. Dlaczego 1200 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja za podobny zestaw dla dziecka tyle mniej więcej zapłaciłem, ale to było w marcu, a teraz ceny poszły w górę i nie zanosi się na to by opadły ;)
Możesz śmiało podać nazwę sklepu, nikt Ci nic nie zrobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siema jak na moim złomie ( w opisie) będzie się zachowywał Mass Effect?

Powiedzcie w jakiej rozdzielczości i detalach bedzie działał w miarę płynie (tzn 30-25 fps)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2008 o 20:45, Izrafel92 napisał:

proc: Intel Pentium Dual Core E200 2,5 GhZ _s775) BOX @ 3Ghz

Masz na myśli Pentium Dual Core E5200? Całkiem niezły. A tym co AvP2 napisał się nie przejmuj, bo najwyraźniej pomylił Pentium D z Pentium Dual Core. A to dwa różne procesory :)

Dnia 16.12.2008 o 20:45, Izrafel92 napisał:

Karta: Gigabyte GeForce 9600 GT 512 MB Zalman

plyta glowna: Asus P5K SE/EPU Intel P35

NIE! Ten Asus to SZAJS! Omijaj z daleka.

Dnia 16.12.2008 o 20:45, Izrafel92 napisał:

Pamiec: Corsair Twin2x DDR2 2X 1GB 800 mhz CL4-4-4-12 DHX

O, dobre pamięci.

Dnia 16.12.2008 o 20:45, Izrafel92 napisał:

dysk: Segate*
250GB

Może być. Co prawda teraz 500GB jest droższe od 250 o jakieś 20-30 zł...

Dnia 16.12.2008 o 20:45, Izrafel92 napisał:

Taki konfig zamierzam sobie sprawic. Cena ok 1650 zl. Czy na tym da rade pograc w Wiedzmina
na max bez scin?

Będzie chodzić w max. Ale bierzesz dość syfną płytę główną, bliżej nieznanej marki zasilacz i nagrywarkę, o której nic nie wiesz. Nie powiem, żeby taki konfig był szczególnie stabilną maszyną. Osobiście proponuję taki:
Athlon X2 5200+
Gigabyte MA770-DS3
2GB RAM A-Data Extreme Edition
WD 500GB (WD5000AAKS)
DVD-RW Pioneer DVR-216D
Radeon HD4850 Gainward
CoolerMaster Elite 333 Black
Chieftec 450W
Wyszło mi 1746 zł w sklepie www.gral.pl. Po prostu wchodzisz na stronę, konfigurator PC -> wybierasz części -> podajesz swój adres i po tygodniu kurier przywozi złożonego i gotowego do zabawy kompa :)

Całość ma porównywalny procesor do E5200 (z tym, że Athlony gorzej się podkręcają), za to znacznie lepszą kartę graficzną. A to w końcu najważniejsza część w kompie, jeżeli chodzi o wydajność w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, chodzilo mi o 5200. ;)

Dzieki za rade. Wezme to wszystko pod uwage ;) Eh, kocham gram.pl heheh.

Skladajac kompa skad np. wiesz, ze dany zasilacz bedzie odpowiedni dla karty itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2008 o 00:40, Izrafel92 napisał:

Skladajac kompa skad np. wiesz, ze dany zasilacz bedzie odpowiedni dla karty itp. ?

Starczy zsumować zużycie energii poszczególnych komponentów pc-ta (do znalezienia w specyfikacjach technicznych), i dodać ok 30% zapasu (zasilacz pracujący na "maksymalnych obrotach" szybciej się niszczy, dodatkowo zarówno dyski twarde jak i napędy optyczne podczas uruchamiania zużywają ok 2 x więcej mocy niż podczas pracy). Na necie są tek kalkulatory do liczenia takich rzeczy.

ps jeśli kupisz za silny to "nadwyżka mocy"; zostanie "zwrócona" do elektrowni, a co za tym idzie nie spowoduje wzrostu rachunku.

pps czasem sami producenci podają że do takiej karty trzeba zasilacz o co najmniej takiej a nie innej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2008 o 00:40, Izrafel92 napisał:

Skladajac kompa skad np. wiesz, ze dany zasilacz bedzie odpowiedni dla karty itp. ?


To dość proste - zliczam zużycie mocy całego PC-ta (np. na gph.benchmark.pl możesz sprawdzić pobór mocy dowolnej karty graficznej), dodaję do tego ok. 25% i wychodzi mi, jakiego trza zasilacza (zawsze lepiej mieć trochę nadmiaru dla bezpieczeństwa, stąd te 25%). Oczywiście pod uwagę trzeba też wziąć, że np. Chieftec 450W ma sprawność 80%, czyli tylko 80% z tych 450W zostanie przekształcona na energię elektryczną.
PS Dla porównania - beznadziejne zasilacze (Tracer, Codegen, Megabajt itp.) mają sprawność na poziomie ok. 60%...Ich 500W model to jak 350W markowego. No i przy okazji nie mają też prawie żadnych filtrów antyprzepięciowych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.12.2008 o 15:59, Revar napisał:

Mam pytanko-Czy "Dark Messiah" pójdzie na tej karcie Radeon HD 3600 Seriess?Z góry dziękuje.


Może tak, może nie ...
Ale raczej nie, potrzeba Ci jeszcze procesora, płyty głównej, pamięci ram itd.
A na serio to podaj reszte sprzętu, bo jasnowidzami nie jesteśmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie. Czy Fallout 3 pójdzie na takim sprzęcie i na jakich detalach ??

procesor - Intel Pentium D CPU 2.8 Ghz

Karta graficzna - GeForce 8800 GTS

3 gb ram

System XP

Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyższych detali niż średnie raczej nie wydusisz, bo za słaby procesor. Ten GeForce 8800GTX trochę Ci się marnuje i jego moc nie jest niestety wykorzystana. Najlepiej procka się pozbyć możliwie jak najwcześniej i zastąpić go jakimś z rodziny Core 2Duo, ewentualnie Dual Core. Dopiero wtedy ta karta rozwinie skrzydła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się