• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Bez dwurdzeniowego proca, będziesz miał szczęście jak gra się w ogóle uruchomi, a już nawet nie ma co myśleć o komfortowej grze. Innymi słowy - póki nie zmienisz sprzętu to raczej nie ma sensu kupować tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sam już nie wiem... Jedni piszą tak, inni siak... Poproszę kumpla, żeby mi dał na wytestowanie, jak pójdzie, to kupię. Ale czekam na posty tych, którzy jakoś grają na słabym dwu lub silnym jednojajowym procu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja na Intel Pentium 4 3.00GHz 1GB ramu karcie Nvidia 7300GT na najniższych było z 20 FPS.. Czyli jeżeli nie zmienisz procka to nie pograsz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wątpie, jeśli jakimś cudem to może na minimalnych przy niskiej rozdzielczości. Gothici zawsze był wymagające, testy bety czytałem i widzę że z nowym lepiej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale G3 i ŚB (Świt Bugów) chodzą na maxymalnych. Może Risen będzie lepiej chodził niż mówisz, bo na filmach wygląda trochę lepiej niż G3, a optymalizacja będzie na pewno lepsza, bo to nie Jowood ani Indianie czy Hindusi, tylko niemiecka precyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2009 o 11:54, Romek1991 napisał:

Ale G3 i ŚB (Świt Bugów) chodzą na maxymalnych. Może Risen będzie lepiej chodził niż
mówisz, bo na filmach wygląda trochę lepiej niż G3, a optymalizacja będzie na pewno lepsza,
bo to nie Jowood ani Indianie czy Hindusi, tylko niemiecka precyzja.

Ale to Piranha Bytes robiła Gothic 3 a teraz robi Risen zatem nie rozumiem tej "niemieckiej precyzji". Risen powinien pójść ci bo minimalne wymagania nie były jakieś duże jeśli pamięć mnie nie myli. Oczywiście mówię tu o niskiej jakości grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale przed robieniem G3 Ugryzienia Piranii przejęło Jowood, i oni nie dali czasu na optymalizację.
Ostatnie (mam nadzieję) pytania:
Czy będzie chodzić u mnie Legendary?
Na jakich będzie u mnie chodził Assassin''s Creed?
Czy pójdzie u mnie Assassin''s Creed 2?
Żeby nie musieć szukać, piszę mój config jeszcze raz:
AMD Athlon 64 3000+ 3.0gHz
2.5gB RAM
Gigabyte ATI Radeon 4650 256 bit 1gB
Proszę się na mnie nie gniewać, ja po prostu natknąłem się na tyle gier, które mają wymagania inne niż podają, więc wolę polegać na doświadczeniach innych graczy.
Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/..../

Legendary - silnik Unreal Engine 3, więc powinien spokojnie działać na wysokich, o ile czegoś nie skopali z optymalizacją.

Assassin''s Creed - możesz popróbować ustawień średnio-wysokich.

Assassin''s Creed 2 - działać powinien, przynajmniej łączę się z Tobą w nadziei żeby nie miał strasznych wymagań;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ej mam problem z AC a nikt w temacie Assassin''s Creed nie odpowiada...
Czy da się ominąć samouczek? Jak mam łazić między tymi ludziami z dzbanami na głowach to tnie się jak cholera i nie popycha delikatnie na czas. Normalnie to chodzi na średnio-wysokich, a w tym samouczku obniżam wszystko i nic. Da się ominąć samouczek? Albo byłby ktoś tak miły i wysłałby mi sejwa z momentu zaraz po przejściu samouczka na paplok_jankowice@op.pl? Proszę o jakąkolwiek pomoc. Pieprzony procesor, gówno jedne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przycisk do łagodnego odpychania możesz mieć wciśnięty cały czas, nie trzeba go wcisnąć w momencie ''wchodzenia'' w ludzi, można wcześniej i potem go trzymać. A ominać samouczka się nie da, musiałbyś co najwyżej jakiegoś sejwa na necie poszukać z momentem gry zaraz po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie odnośnie Crysis''a... Moglibyście powiedzieć na jakich ustawieniach, albo jak będzie wyglądał płynnie działający na moim sprzęcie "potwór od Crytek'u"'?

CPU: Intel Core2 Quad Q6600

GPU: ASUS Radeon HD4870 DarkKnight (wiem, że trochę za mocny dla procka;) ale na gwarancji mi wymienili 4850 na 4870 to czego miałbym nie brać)

RAM: OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Gold Dual CL5

MoBo: ASUS P5Q

OS: Vista Home Premium 64-bit SP2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
Tak na oko to powinien dobrze działać w wysokich detalach w rozdzielczości do 1680*1050 włącznie. Na max. (czyli z DX10, ale bez wygładzania krawędzi) zapewne będzie już lekko przycinać w najgorętszych momentach. Gdyby podkręcić procek tak w okolice 3 GHz to i w max byłoby w 100% płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziex dude, naprawdę dziex, w samouczku nie jest za bardzo sterowanie wyjaśnione... Zaraz sprawdzę, jak zadziała to... podziękuję jeszcze raz. A pójście z cięciem się to będę miał tylko przez ten moment, bo w tym pierwszym wspomnieniu super chodziło, ale jak się ma jednordzenia i jest w AC jednocześnie 40 postaci na ekranie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!!

Mam pytanie nosze sie z zamiarem kupna nwn2+3 dodatki,zastanawia mnie jednak czy pojdzie mi ta gra na windows vista ultimate 64bit i jaki jest najnowszy patch do tej gry oczywiscie mowimy o wersji PL.jesli mozna prosze o link z której sciagne owy najnowszy patch do wersji PL.

dziekuje i pozdrawiam czekam na odp.poniewaz jutro chce zakupic ową gre.

pozdrawiam wszystkich życzliwych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

AMD Athlon X2 7850 Black Edition 2,8 GHz na rdzeniu
ATI RADEON PCI-Express HD 4850 512MB
4GB 800PC KINGSTON
WINDOWS VISTA ULTIMATE 64BIT SERVICE PACK 2

CHODZI OF KORS O TO CZY POJDZIE MI NWN 2:)) I BEDZIE DOBRZE SMIGAC:)??


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

AMD Athlon X2 7850 Black Edition 2,8 GHz na rdzeniu
ATI RADEON PCI-Express HD 4850 512MB
4GB 800PC KINGSTON
WINDOWS VISTA ULTIMATE 64BIT SERVICE PACK 2

CHODZI OF KORS O TO CZY POJDZIE MI NWN 2:)) I BEDZIE DOBRZE SMIGAC:)??



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2009 o 19:03, heron666 napisał:

AMD Athlon X2 7850 Black Edition 2,8 GHz na rdzeniu
ATI RADEON PCI-Express HD 4850 512MB
4GB 800PC KINGSTON
WINDOWS VISTA ULTIMATE 64BIT SERVICE PACK 2

CHODZI OF KORS O TO CZY POJDZIE MI NWN 2:)) I BEDZIE DOBRZE SMIGAC:)??




Odpowiedź brzmi :tak .Sam na podobnym kompie smigałem raz dwa ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się