• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.09.2008 o 20:14, Kacper Karcz napisał:

crysis mi chodi na max bez ścinek w rozdzielczości 1650x1050


Na jednordzeniowym kompie? Śmieszne :) ale szkoda, że nie prawdziwe /;. Znmy chyba dwa różne pojęcia słowa "max". U mnie max to AAx16, Detale Very Hight i jak najwyzsza rozdzielczosc. Widocznie u Ciebę "max" to : detale średnio-wysokie, AAx0, wysoka rozdzielczość. Jeżeli się mylę to prosze Cię o dodanie obrazka na którym wszystkie suwaki będą na końcu po prawej stronie :] Komputerów które pociągną Crysis'a na max jest naprawdę w Polsce nie za dużo. Sprzęt na którym pograsz w Crysis'a na max detalach i wysokiej rozdzielczosci to (wg mnie :) :

Procesor : Intel Core 2 Duo E8600 lub Core 2 Quad Q9300

Karta grafiki : Radeon 4870x2 lub GeForce 280GTX (ten ostatni jeszcze musi być po małym overclocking'u)

Pamięć ram : 6GB 1066Mhz

Płyta główna : Gigabyte EP45-DS3 lub Asus P5Q Pro

Na takim MONSTRUM pograsz w Crysis'a na "max". Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


> crysis mi chodi na max bez ścinek w rozdzielczości 1650x1050

Na jednordzeniowym kompie? Śmieszne :) ale szkoda, że nie prawdziwe /;. Zanmy chyba dwa różne pojęcia słowa "max". U mnie max to AAx16, Detale Very Hight i jak najwyzsza rozdzielczosc. Widocznie u Ciebę "max" to : detale średnio-wysokie, AAx0, wysoka rozdzielczość. Jeżeli się mylę to prosze Cię o dodanie obrazka na którym wsztskie suwaki będą na końcu po prawej stronie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Qbasmok007
> Na jednordzeniowym kompie? Śmieszne :)


Śmieszne jest to, że niektórzy nie rozróżniają dwurdzeniowych procesorów od jednordzeniowych. Wiedz, że Pentium D należy do tych pierwszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 21:25, milten6 napisał:

@Qbasmok007
> Na jednordzeniowym kompie? Śmieszne :)


Śmieszne jest to, że niektórzy nie rozróżniają dwurdzeniowych procesorów od jednordzeniowych.
Wiedz, że Pentium D należy do tych pierwszych.


Oj sorry ! Ale beka ... Głupio mi i przepraszam za swój błąd :] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy gothic 3 pójdzie mi na kompie ?
mam :
1,6Gb ramu
procek AMD atlek 2.4GH 2000
i GeForce 6600 gt czy jakos tak
i sound blaser ale nie wiem jaki :D
a czy na tym sprzecie poszedłby mi Age of Conan albo warhammer AoR ??

thx z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli chodzi o Gothica 3 to kiepsko to wszystko widzę. Masz słaby procesor i kartę graficzną. Z RAMem niby jest trochę lepiej, ale to może Ci nie wystarczyć w efekcie na nic więcej niż detale ustawione na minimum nie możesz liczyć. Co temat gier Warhammer i Age of Conan nie będę sie wypowiadał, bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.09.2008 o 15:20, GeeRLZ napisał:

CoD 4 uruchomi sie na moim sprzęcie

amd athlon 1.6ghz
GeForce fx 5500
256mb
768ram


Na najniższych detalach gra powinna działać bez problemu, ponieważ Activision w odróżnieniu od np. Piranha Bites fenomenalnie zoptymalizowało silnik graficzny pod swoje najnowsze dzieło, czyli Call of Duty 4, ale wiedz, że mimo tych starań włożonych w ten silnik nie możesz za bardzo pozwolić sobie na wyższe detale, ponieważ nie okłamujmy się, twój komputer ma już swoje lata. Pozdrawiam i życzę miłego pocinania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na jakich detalach i rozdzielczości pogram w niżej wymienione gry ? Opis i tylko dodam, że taktowanie procesora to Intel Core 2 Duo 2,13Ghz.

Mercenaries 2
Age of Conan
Far Cry 2 (tutaj przewidujcie, bo chciałbym wiedzieć czy będzie szansa na płynną rozgrywkę)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wejdzie cod4 na jakiej roździelczości i w jakich detalach.
Amd Atlon XP 1.8GhZ
700(ileś,nie pamiętam ile)ramu
GEForce FX 5500.
Za niedługo będę miał nowy sprzęt więc nie wiem czy zaczekać.
Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam małe pytanko w sprawie Far Cry...czy jest szansa odpalenia gry na moim złomie tzn duo core 2.0,2gb ram i radeon 2600hd 256mb...bo mam nadziej że choć na minimalnych ustawieniach sobie pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wejdzie cod4 na jakiej roździelczości i w jakich detalach.
Amd Atlon XP 1.8GhZ
700(ileś,nie pamiętam ile)ramu
GEForce FX 5500.
Za niedługo będę miał nowy sprzęt więc nie wiem czy zaczekać.
Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

8 postów wyżej zadałeś to samo pytanie... .
Z tego co wyczytałem w googlach, w minimalnych wymaganiach CoD4 potrzebuje Geforca 6600, tak więc Twój FX 5500 raczej go nie pociągnie. Sam miałem FX''a 5200 i najlepsze co można zrobić z tymi kartami to udać się z nimi na śmietnik, ewentualnie schować w szafie (bo te pierwsze nie do końca zgodne z prawem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się