• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

czy jest szansa że na sprzęcie
1,6Gb ramu
procek AMD atlek 2.4GH 2000
i GeForce 6600 gt czy jakos tak
i sound blaser ale nie wiem jaki :D
pójdzie mi oblivion a jeśli tak to na jakich ustawieniach rozdzielczości itd.
Na marginesie dodam że jestem szczęśliwym posiadaczem monitora Samsung SyncMaster 2253LW 22" :D :D :D (musiałem się pochwalić) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pójść pójdzie jednak zważywszy na monitor 22", a co za tym idzie ogromną rozdzielczość, w której będziesz musiał grać, na nic poza minimalnymi detalami nie licz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A mi na jakich pójdzie Oblivion? Sprzęt w podpisie. (Mój kumpel Paplok oddał mi swoje konto na GRAM.PL bo mu się znudziło. Mówił o mnie w swoim ostatnim poście.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2008 o 14:25, Rombacz napisał:

A mi na jakich pójdzie Oblivion? Sprzęt w podpisie.


Myślę że na średnich detalach w rozdzielczości nie wyższej niż 1024x768, oczywiście takich wodotryskach jak antialasing czy filtrowanie anizotropowe możesz zapomnieć. Na nic więcej liczyć nie możesz, bo ani Twój procesor, ani karta graficzna do zbyt wydajnych nie należą, a i RAMu 2GB by się z całą pewnością przydało. No ale pograć na pewno sobie pograsz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2008 o 15:06, dave03 napisał:

> A mi na jakich pójdzie Oblivion? Sprzęt w podpisie.

Myślę że na średnich detalach w rozdzielczości nie wyższej niż 1024x768, oczywiście takich
wodotryskach jak antialasing czy filtrowanie anizotropowe możesz zapomnieć. Na nic więcej
liczyć nie możesz, bo ani Twój procesor, ani karta graficzna do zbyt wydajnych nie należą,
a i RAMu 2GB by się z całą pewnością przydało. No ale pograć na pewno sobie pograsz ;)


Spokojnie pójdzie mu na full detalach, ale dobra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2008 o 15:22, Mangekou napisał:

Spokojnie pójdzie mu na full detalach, ale dobra....


Żebyś się nie zdziwił. Znajomy miał X2 3800+, 2 GB RAM i Radeona X1950PRO, a gra potrafiła w kilku miejscach zwolnić w max. detalach (HDR, 1280*1024, maksymalne pole widzenia i jakość tekstur). Dopiero podmiana karty na GeForce 9600GT rozwiązała problem przycinek w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2008 o 15:30, ziptofaf napisał:

> Spokojnie pójdzie mu na full detalach, ale dobra....

Żebyś się nie zdziwił. Znajomy miał X2 3800+, 2 GB RAM i Radeona X1950PRO, a gra potrafiła
w kilku miejscach zwolnić w max. detalach (HDR, 1280*1024, maksymalne pole widzenia i
jakość tekstur). Dopiero podmiana karty na GeForce 9600GT rozwiązała problem przycinek
w grze.


Aaaajdź ty xD na pudełku jest napisane, że zalecany konfig, to proc 3,00GHz chyba 1 gb ram i karta z 256mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2008 o 15:45, Mangekou napisał:

Aaaajdź ty xD na pudełku jest napisane, że zalecany konfig, to proc 3,00GHz chyba 1
gb ram i karta z 256mb


Zalecany nie równa się maksymalny :)
Spójrz na takiego Crysisa - zalecany konfig:
Core 2 Duo 2,2 GHz, 2 GB RAM, GeForce 8800GTS 640
Wymagania maksymalne:
Core 2 Quad QX9650, 4 GB RAM, 2xRadeon HD4870
Jak widać, różnice potrafią być znaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 19:58, MaderMan napisał:

czy pójdzie mi Spore na: AMD Sempron 1,4 Ghz, 512 mb RAM, karta graficzna 256 MB

U mnie chodzi a mam Athola 1,8Ghz, 768ram i NVidia GeForce5200 256Mb. Tylko że trochę się tnie.
Ale u ciebie też powinno ruszyć na małych detalach tylko że to już nie będzie ta sama gra ,bo ciąć będzie sie wkit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2008 o 20:07, Ulepszony napisał:

Czy frontiles;foul of war załązy sie na tym sprzecie i na jakiej rozdziałce

Jaka gra? Frontowe kafelki: Głupiec wojny (tak się to tłumaczy...)??? Nie wiem, o czym mówisz.
No, chyba, że chodzi ci o Frontlines: Fuel of War. Ale, czy załączy się na twoim kompie też nie potrafię odpowiedzieć - nie wiem, czy chcesz to przesłać jako załącznik e-mailem, czy jeszcze jakoś inaczej (albo może po prostu załączyć do PC-ta poprzez przyklejenie pudełka z grą do obudowy).
A tak serio - pisz po ludzku. A nie walisz tonę byków ortograficznych, a zdania mają zero związku z rzeczywistością...

Dnia 17.09.2008 o 20:07, Ulepszony napisał:

amd athlon 1.6ghz
GeForce fx 5500
256mb
768ram

Albo nie ruszy w ogóle, albo będzie zwalniać nawet w minimalnych detalach (przy rozdzielczości 800*600)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2008 o 21:29, dambialko napisał:

Czy pójdzie mi SPORE ? fabryka świetnie chodziła, na średnio-wysokich.
2.0 Ghz
Radeon 9550, 128 mb.
1024 GB ram.


Oj będzie ciężko i obawiam się, że za ciężko jak na twój "komputer". Jeżeli gra się w ogóle uruchomi to będą to naprawdę najmniejsze detale jakie można by było ustawić. Jeżeli jesteś w stylu ryzykanta to możesz grę kupić i sprawdzić, ale ja nie polecam. Przed kupnem najlepiej pomyśl o upgradzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2008 o 21:29, dambialko napisał:

Czy pójdzie mi SPORE ? fabryka świetnie chodziła, na średnio-wysokich.
2.0 Ghz
Radeon 9550, 128 mb.
1024 GB ram.


Na tym kompie nie pograsz sobie w tą grę. Przynajmniej wg pisma CDA. Z tego co było napisane w ich konfiguratorze wynika, że na minimalnych detalach i to w rozdzielczości 800x600 da sie grać na takim kompie:
- Pentium 4 2.8Ghz
- GeForce 600GT
- 1GB Ram
Twój sprzęt jest o tego podanego znacznie słabszy, więc nie masz co nawet do tej gry w tej chwili podchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.09.2008 o 15:06, dave03 napisał:

> A mi na jakich pójdzie Oblivion? Sprzęt w podpisie.

Myślę że na średnich detalach w rozdzielczości nie wyższej niż 1024x768, oczywiście takich
wodotryskach jak antialasing czy filtrowanie anizotropowe możesz zapomnieć. Na nic więcej
liczyć nie możesz, bo ani Twój procesor, ani karta graficzna do zbyt wydajnych nie należą,
a i RAMu 2GB by się z całą pewnością przydało. No ale pograć na pewno sobie pograsz ;)


OK dzięx Tobie i reszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na co mogę liczyć przy obecnej konfiguracji w grach Age oF Conan i Mercenires 2 oraz Timeshift ?

GeForce 9600GT/512mb od Evgi

2GB ramu

Intel Core 2 Duo 2,13 (niepodkręcany)

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.09.2008 o 17:11, Mangekou napisał:

na jakich detalach Age oF Conan?

Core 2 duo 2,4GHz

2GB ram ddr2

8600gts 256mb DDR3


Powineneś się zadowolić detalami średnimi w rozdzielczości 1240x1024. Dlaczego ? Już piszę. Otóż karta graficzna nie powala na kolana wydajnością, więc to przez nią zostajesz skłoniony na detale średnie. Reszta sprzętu całkowicie wystarcza do grania w wysokich detalach, ale ta nieszczęsna karta ... Ja też ubolewam troche nad swoją 9600GT ;/ Pozdrawiam i życze miłego pocinania :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się