Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - wielki sukces na świecie!

158 postów w tym temacie

Mam nadzieję na szybki milion. Im więcej dochodu ze sprzedaży tym szybciej zobaczymy dodatki lub Wiedźmina 2. To co zostało zrobione do tej pory to jest ogromny sukces jek na nasze realia.Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. A tak swoją drogą jak w Polsce sprzedało się ponad 100 tys. egzemplarzy, a w Rosji ok. 200 tys. to Atari jest fatalnym dystrybutorem i zupełnie się nie sprawdziło. Powinni się uczyć marketingu od specjalistow z CDProjektRed. Marketing to potęga w tych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 16:21, Lasca napisał:

Wątpie, aby zapowiedzieli dodatek lub drogą częśc.


A może coś więcej?
Dlaczego tak sądzisz?

Cóż, zbliża się edytor poziomów...
Znakomity wynik - gra wydana tylko na PC, w dodatku RPG, a jak wiadomo, takie gry specjalnie rozchwytywane nie są (inaczej - stoją w cieniu, przykładowo, strzelanin). Gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lasca
Dodatek lub druga część będzie na pewno i szczerze mówiąc liczę, że zostanie zapowiedziany. Wystarczy wejść na forum na oficjalnej stronie, gdzie CDP Red zbiera pomysły na kolejną część.

A apropo nagród, to są w pełni zasłużone. Jeśli kogoś Wiedźmin odpycha tylko ze względu na to, że ktoś ma zasłabego kompa i narzeka, że ma zwisy, że to, że tamto, że niby bugi są, to jest to tylko wybredność. Ja Wiedźmina przeszedłem i jakoś bugi mnie nie odstraszyły i w ogóle mi nie przeszkadzały (no, może poza częśtymi zwisami, ale to już wina Visty, w dodatku dało się naprawić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 16:53, Don Mon napisał:

że niby bugi są, to jest to tylko wybredność. Ja Wiedźmina przeszedłem i jakoś bugi mnie nie odstraszyły
i w ogóle mi nie przeszkadzały (no, może poza częśtymi zwisami, ale to już wina Visty,
w dodatku dało się naprawić).

To świadczy wyłącznie o tym, że sam raczej nie jesteś wybredny i bierzesz wszystko co Ci wciskają z uśmiechem na twarzy. Jeśli nie możesz znaleźć błędów to polecam oficjalne forum Wiedźmina. Jest kilka wątków do poczytania wyłącznie błędach. Gdyby nie patch 1.1a to byś Wiedźmina nie przeszedł wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gre jeszcze nie grałem (ale juz niedługo) ale z tego co czytałem to wiem wiecej niz niejedn gracz i musze przyznać a raczej złożyc serdeczne gratulacje z mojej strony bo odwaliliście kawał porządnej roboty,gra jest śmietanką w śród gier rpg i nie bez przyczyny stoi już w czołówkach i licze na kolejne sukcesy a także wiele ciekawych pomysłów.
Gratuluje Petrick :D
Pozdr.
ps. Wszystko jest kierowane prościutko do CDP Red a także do graczy bo mam nadzieje ze CDP Red ma jakieś zobowiązania co do fanów :D
Pozdr.x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Gratulacje.
Tylko niech się wam w głowach nie poprzewraca.
Czas się brać za kolejne gry, dodatki do Wiedźmina itd.
Bo Wiedźmin jest niezły , ale za dużo w niego nie da się pograć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 12:57, VooDooMan napisał:

Z tego co pamiętam koszt stworzenia tej gry wynosił ok. 24 milionów złotych
. Cena wiedźmina to ok. 79 zł (załóżmy, że ok. 50% tej ceny trafia w ręce CD PROJEKTU na czysto
Więc przy obecnej ilości sprzedanych kopii wychodzimy ok 2,3 mln zł ...


A moj kalkulator chyba dziwny bo tak mi policzyl:
79 pln / 2 = 39.5 - czyli 39.5 za sztuke
39.5 pln * 600 000 = 23 700 000 czyli jesli koszt stworzenia to 24 mln to znaczy ze juz prawie sie zwrocil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:02, Volvox napisał:

> Z tego co pamiętam koszt stworzenia tej gry wynosił ok. 24 milionów złotych
> . Cena wiedźmina to ok. 79 zł (załóżmy, że ok. 50% tej ceny trafia w ręce CD PROJEKTU
na czysto
> Więc przy obecnej ilości sprzedanych kopii wychodzimy ok 2,3 mln zł ...

A moj kalkulator chyba dziwny bo tak mi policzyl:
79 pln / 2 = 39.5 - czyli 39.5 za sztuke
39.5 pln * 600 000 = 23 700 000 czyli jesli koszt stworzenia to 24 mln to znaczy ze juz
prawie sie zwrocil ;)

taaa ale za granmica wiesiek jest drozszy :) wiec juz siee zwrocilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm 600tys. szczerze mowiac myslalem ze bedzie troszke wiecej - ponad milion! ale mimo to tworcom naleza sie ogromne gratulacje, gdyz jest to najbardziej spektakularny sukces na rynku polskiego "grownictwa;)". licze ze niespodzianka okaze sie przyjemna i oczekuje na jeszcze lepsza 2 czesc! a przynajmniej rownie dobry jak pierwsza czesc dodatek do gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Nie dziwie się, że wiedźmin zdobył tyle nagród. Zasłużył sobie :).
Myślę, że czeka nas jeszcze wiele wiedźmińskich atrakcji. Miedzy innymi właśnie ,,wiosenna niespodzianka CDP". łatwo się domyślić, czym ona jest. Wiedźmin 2! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z szczerego serca, gratuluję CD Projekt RED, i życzę sukcesów na przyszłość! Wiedzim zostanie zapamiętany na lata! a 600,000 tyś to dopiero początek, do końca roku życzę sprzedaży na poziomie 1,2000 szt. Pozdrawiam CD PROJEKT, i FIRME GRAM.PL, za najlepszy serwis informatyczny, w dziedzinie gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:58, vip konius napisał:

taaa ale za granmica wiesiek jest drozszy :) wiec juz siee zwrocilo :)


Tylko tam jeszcze Atari odciaga swoj kawalek tortu. Poza tym gra byla sprzedawana w takiej Rosji gdzie ceny za gry sa smiesznie male (a we wschodniej europie Spakowski bardziej popularny wiec pewnie i lepiej tu sie sprzedawal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować