Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - wielki sukces na świecie!

158 postów w tym temacie

Coś się fajnego nam zapowiada:D
Tylko mnie zastanawia jedno czego na gram.pl tak wszystko się późno pojawia, prawie identyczny materiał przeczytałem wczoraj na onet.pl, i też tam była zapowiedź że będzie zapowiedź czegoś wielkiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za niespodzianka^^.
Bardzo dobrze że Wiedźmin osiągnął tak wielki sukces, to jeszcze większa zachęta dla twórców żeby kiedyś zabrali się za dodatek:) A narazie niech dopracowywują podstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylem bardzo ciekaw jak wypadnie sprzedaż tej gry. Oczekiwałem troszkę więcej, ale i 600k nie jest bynajmniej złym wynikiem. Zwłaszcza że weźmiemy pod uwagę, że to pierwsza gra, nieznanego studia, przedstawiająca nieznanego (na zachodzie) bohatera i wydana tylko na PC.
Pozostaje życzyć kolejnych sukcesów zarówno przy projektowaniu gier jak i ich sprzedawaniu (a wiadomym jest, że to nie zawsze idzie ze sobą w parze). Jestem ciekaw cóż to za niespodziankę nam tu szykują :)

... a wracając jeszcze do liczby sprzedanych egzemplarzy. Mam nadzieje, że CD Projket RED przemyśli sprawę zrobienia portu gry (tej lub następnej) na konsole. Wiedźmin sprzedał się w liczbie 600k na całym świecie w trzy miesiące. Super Smash Bros Brawl (Wii) w ciągu jednego tygodnia w samej tylko Japonii sprzedał się w nakładzie 840k. Co prawda siła marketingowa tych tytułów jest kolosalnie inna, ale pokazuje do czego należy dążyć i że, tak jak sami mówicie - nie należy spoczywać na laurach.

pozdrawiam i jeszcze raz życzę dalszych sukcesów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin ładnie się sprzedaje i będzie się ładnie sprzedawał. Mało czasu minęło od premiery gry. Pewnie wiele osób(m.in. ja) kupi go jak zrobi upgrade komputera^^, więc do miliona spokojnie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 07:05, stefanel napisał:

pod koniec roku na święta maja już wydac dodatek do wieśmina, i tak nie zagram w tą kupę

Pod koniec roku? O... A myślałem, że to wielkie bum, które ma nastąpić w poniedziałek - ta wielka niespodzianka - to właśnie dodatek, hehe... Widocznie jednak nie, może ten toolset dla moderów mają zamiar wydać.

A może patch, który rozwiąże wszystkie problemy i błędy? To byłaby dopiero niespodzianka. Wręcz główny bohater do programu "Nie do wiary", ewentualnie do specjalnego wydania "Uwagi" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O_o! Niespodzianka ^^ Ja lubię niespodzianki :-) Jak ja bym chciał, żeby stworzyli grę wzorowaną na Dark Messiah : Might and Magic! Może nie grafika itp. ale ten system walki, który jest rewelacyjny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze sie myle, ale wyszlo mi okolo 54 milionow przychodow, jak tak sobie licze teraz... Chyba o seqele sie Gracze martwic nie musza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRAWO!

Ale i tak CDP ma u mnie MINUSA, bo ni ma już EK!

Nie kupie po tym jak zabrakło no i jak mi się komp skopał tak pięknie że płyta z wiedźminem sie zrysowała. Po tej awarii kompa straciłem cała kasę na wymianę i nie posiadam już wiedźmina. Szl** by trafił te serwisy komputerowe.

BARDZO PROSZĘ O WZNOWIENIE PRODUKCJI EK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają powoli bawić mnie komentarze usprawiedliwiającego Wiedźmina tym, że utrudniony był rozpowszechniania gry bo proza Sapkowskiego znana jest głównie w Polsce. W ogóle kto patrzy na gry przez pryzmat wydanej na podstawie książki? Zakładając że się nie ma pojęcia o istnieniu książki na podstawie gry, którą chcemy kupić, kupimy ją tak czy siak :)
Weźmy na przykład typowego matoła z USA, jego musi zainteresować klimat gry, możliwości rozwoju swojego bohatera i tyle.
Nie wiem jak wyglądała kampania marketingowa w USA czy krajach UE, ale ona powinna być adekwatna do tamtego rynku, a nie wszędzie szczycić się że to na podstawie prozy Sapkowskiego. Bo co powie przeciętny gracz za granicą, zwłaszcza w USA? "A co mnie obchodzi jakiś Sapkowski, nie znam kolesia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są różne gusta.. jak dla mnie ktoś kto nie lubi RPG, albo tylko czytał, oglądał i słuchał o grze niech jej nie miesza z błotem... nie jest 8 cudem świata ale mnie jako fanowi RPGów się b. podobała... chociaż było parę niedociągnięć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach jestem dumny z tego, że jestem polakiem. Oczywiście w branży gier komputerowych i odkryć naukowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ze krytykujac Wiedzmina akurat Stalekrem sie posilkujesz. Jedna z bardziej zabugowanych strzelanin tego dziesieciolecia, tworzona w bolach od wielu lat i okrojona do granic mozliwosci by w koncu wydac dziecko na swiat. Dziecko zupelnie sprzeczne ze swiatem braci Strugackich.

Gre przeszedlem przed wydaniem wersji 1.2 i bledow doliczylem sie doslownie 3 z czego na kazdy istnial sposob naprawy. Najwiekszym zarzutem graczy byly wymagania sprzetowe(na moim kompie sprzed 2 lat gra chodzila idealnie wiec nie wiem co za zlom oni maja) i dlugosc wgrywania. 1.2 porpawil oba problemy i usunal sporo innych mniej znaczacych. Coz wiec mozna zarzucic grze? Ot taka Polska mentalnosc, pomarudzmy sobie...

Co do ilosci sprzedanych kopii to chyba nastolatkom naleza sie pewne wyjasnienia.

Wiedzmin bazuje na tworczosci A. Sapkowskiego, ktorego na zachodzie nie zna prawie nikt. Fabula gry odnosi sie w pewnym stopniu do w/w literatury a ponadto wszelkie ograniczenia gry(brak wyboru postaci itd) sa spowodowane pierwowzorem. Dla wielu osob wlasnie ten brak swobody jest powodem do nienawisci wobec Wiedzmina ale przeciez zupelnie idiotycznej i bezcelowej.

Dla wielu graczy wlasnie mozliwosc pogrania Geraltem jest duzym plusem tak jak w przypadku kronik Riddicka. Z tym, ze napakowanego zabojce zna caly zachod a Geralta nie ;](IMO "Ucieczka" byla swietna gra i nie zaluje zakupu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować