Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Cin

Uderzenie Satelity

133 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2008 o 20:42, Kraju92 napisał:

> Nie pamiętam, ale chyba nie większa niż dwa TIR`y...

A ile waży jeden tir?


Zależy czy z ładunkiem czy bez. Bez ładunku ciągnik+naczepa, to ~1,5 tony. A z ładunkiem to ponad dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 20:44, Falconer napisał:

> /.../ > Zależy czy z ładunkiem czy bez. Bez ładunku ciągnik+naczepa, to ~1,5 tony. A z ładunkiem
to ponad dwie.

Ta, a ile wynosi ładowność samochodu osobowego? Takiego przeciętnego? Żeby Cię nie kłopotać, to od razu powiem: około 500 kg. TIR różnie, ale rząd wielkości 5 000 kg. To jest 10x więcej ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 20:24, ko?nik napisał:

> W Elblągu niebo zachmurzone, nie ma szans zobaczenia satelity, a szkoda. Ostatnie
spojrzenie
> na obiekt... :P
A to niby czemu ostatnie? Przecież ten satelita będzie krążył jeszcze przez kilka(naście/dziesiąt)
dni, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby ten obiekt zobaczyć i to zapewne nie raz
:P


Dla mnie ostatni, bo ciągle pochmurne niebo zapowiadają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 21:07, mefiperes napisał:

Dla mnie ostatni,

Nie, nie odchodź od nas! Są przecież inne sposoby nawet na wyjście z beznadziejnych sytuacji! Wszystko będzie dobrze, ale nie rób tego!...

Dnia 15.02.2008 o 21:07, mefiperes napisał:

bo ciągle pochmurne niebo zapowiadają. :D

...a to o pogodę chodzi? :D:P

Skoro mogę edytować:
Union Pacific
Różnie to może być. Chcą wystrzelić rakietę, ale nie wiedzą, czy dojdzie celu. A z tym spaleniem też może być różnie z tego co wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 20:44, Falconer napisał:

Zależy czy z ładunkiem czy bez. Bez ładunku ciągnik+naczepa, to ~1,5 tony. A z ładunkiem
to ponad dwie.


1,5 tony nie waży nawet naczepa, nie mówiąc tu o samym tirze. Samo Audi A8 waży prawie 2 tony a to przecież sedan...

Wg. mnie nie wiem po co ta cała afera. Stany nie mogą rozsadzić tej satelity? Z resztą, czy ona nie spali się w atmosferze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 21:12, Union Pacific napisał:

> Zależy czy z ładunkiem czy bez. Bez ładunku ciągnik+naczepa, to ~1,5 tony. A z ładunkiem

> to ponad dwie.

1,5 tony nie waży nawet naczepa, nie mówiąc tu o samym tirze. Samo Audi A8 waży prawie
2 tony a to przecież sedan...

Wg. mnie nie wiem po co ta cała afera. Stany nie mogą rozsadzić tej satelity? Z resztą,
czy ona nie spali się w atmosferze?



Hm... myślałem, że TIRy są lżejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawe, co z tego będzie...

A na poprawę humoru(fikcja humorystyczna)--> satelita nie zdąży się rozbić, rozbiorą ją na części jeszcze w powietrzu i sprzedadzą na bazarku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 21:33, Union Pacific napisał:

1,5 tony w tirze waży silnik...

O k[urtyzana] mać :P Sporo :]

Dnia 15.02.2008 o 21:33, Union Pacific napisał:

W takim razie chciałbym wiedzieć, ile wg, Twoich założeń ważyłby Fiat 126 :) 100 kg?
:D

Nie, ale tak z 400 kg? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Je tam... poza paliwkiem które może sie rozpylić to pikuś! Nawet jeżeli coś nie spłanie w atmosferze to będzie to byle co (zapewne do 5 kg) wiec jeżeli uderzy to maks. spory dołek zrobi (przyjmując 5 kilo to ledwie 1500 KN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 22:02, Bartek 93 napisał:

Je tam... poza paliwkiem które może sie rozpylić to pikuś! Nawet jeżeli coś nie spłanie
w atmosferze to będzie to byle co (zapewne do 5 kg) wiec jeżeli uderzy to maks. spory
dołek zrobi (przyjmując 5 kilo to ledwie 1500 KN)


W każdym razie jak trzepnie w czyjś trawnik będzie on miał miłą pamiątkę :) Chyba rząd nie odbierze mu tych resztek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL - najbardziej bawią mnie te komentarze o ważeniu Tira :D :D
A w motorynkach to ile będzie? :P
No właśnie a czemu akurat ta ma sie nie spalić w atmosferze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 22:03, Union Pacific napisał:

W każdym razie jak trzepnie w czyjś trawnik będzie on miał miłą pamiątkę :) Chyba rząd
nie odbierze mu tych resztek.

Cobyś się nie zdiwił:P Ide o zakład, ze gdyby walneło w ogródek sąsiada to po pół godziny byłoby z 50 różnych słóżb specjalnych zbierających szczątki satelity:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mądrzy. Może nie jestem zbyt obeznany w technikach naukowych, ale co im z kawałka przypalonego i zdezelowanego zwitku metalu? Być może po coś im tam do badań, ale w gruncie rzeczy to bez sensu. Będą z pewnością mieli jeszcze kilkanaście innych mniejszych kawałków.

I ciekawe, czy wysłaliby te swoje tajne służby, gdyby kawałek spadł... w Rosji xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować