Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia kupi AMD?

110 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2008 o 12:29, sig. napisał:

> Jaki monopol. Nvidia robi karty graficzne, a AMD procesory.
AMD kupiło ati, a co za tym idzie karty graficzne też robi. Tak więc po ew wykupie będziesz
miał wybór: nvidia albo nadający się obecnie wyłącznie do biura intel (jakoś mi się nie
wydaje żeby takowy doścignął nvidię/amd, już kilka razy zapowiadał rewolucje i nic z
tego nie wychodziło).


Ale mam nadzieje, że wyrośnie nowy konkurent. Wczoraj na gram.pl był o tym news.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy to dobry pomysł. Może wyjść z tego coś takiego Nvidia->AMD->ATI, Nvidia wyciągnie z dołka AMD i będziemy mieli większą konkurencję, a tym samy niższe ceny na rynku procesorów. Niestety wtedy mogą zaprzestać produkcji kart ATI, co oznacza brak konkurencji na rynku kart graficznych. A tym samym wysokie ceny. Bo niestety wątpie, aby Intel wyszedł z rynku chipów do laptopów, z tak dobrym skutkiem, aby choć w części mógł zagrozić Nvidii, przynajmniej przez pierwszy rok, może dwa lata. Tym bardziej wiemy, że produkty Intela nigdy nie były tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 12:32, Ecko09 napisał:

Ale mam nadzieje, że wyrośnie nowy konkurent. Wczoraj na gram.pl był o tym news.

ja też (wejście na ten rynek intela spowodowało by spadek cen. Intel musiał by być tani żeby zdobyć podzielony już rynek zaś amd/nvidia żeby mu to uniemożliwić), chociaż szanse na to są marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to dziwne: do tej pory mieliśmy w sumie dwa typy gier:
1) Gry nad którymi patronat sprawuje duet Nvidia - Intel: ich loga pojawiały się wśród splash screenów gry.
2) Gry objete programem opieki ATI - AMD: ten duet lądował w ekranach początkowych.

A teraz co będzie? Intel i Nvidia ostrzą sobie zęby na siebie i wydawałoby się, że w takim razie AMD-ATI wyjdą na pprowadzenie utrzymując swój (naturalny już teraz) sojusz. A tu niespodzianka: Nvidia zacznie trzymać z AMD, czyli też połknie ATI... wniosek? Powstanie gigant-monopolista wśród kart graficznych (wyższe ceny?), a na drugim biegunie zostanie lipny, drogi Intel ze swoimi procesorami i MOŻE kartami graficznymi, jeśli je kiedyś stworzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 12:24, zorza napisał:

Wydaje mi się, że trochę nie doceniacie potęgi Intela.


W sumie nie ma co się dziwić, Intel jak do tej pory nic konkretnego nie pokazał na rynku kart graficznych. Czemu więc mamy się spodziewać, że nagle stanie się konkurencją dla czołowych producentów, gdy do tej pory produkował karty, które z założenia mają tylko być. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee? To teraz co będzie, Nvidia - AMD - ATI?

Moim zdaniem to trochę dziwne posunięcie. Jak wiadomo duet Nividia tworzy z Intelem, który ostatnio jest wręcz bezkonkurencyjny, dzięki swym ultra wydajnym Core 2 Duo. Takie połączenie może by poprawiło sytuację AMD, ale czy byłoby to dobre dla użytkowników? Trudno mi powiedzieć, bo na dzień dzisiejszy nie wiadomo jak sprawa rozwinie się w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nvidia kupi AMD to niech jeszcze Intel wykupi ATI i dopiero wtedy zobaczymy wojne zbrojen :-D jak dla mnie sam fakt kupienia AMD przez zielonych jest dosc ciekawy. A za pewne wyniki takieo manewru beda jeszcze ciekawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh.... O ile Intel zacznie tworzyć karty graficzne, to nVidia będzie musiała wykupić, a może raczej przejąć AMD. Toć Intel jedyny może tworzyć najmniejsze układy jak na razie, czyli będzie mógł przebić nVidię. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko temu :D Tylko żeby procki były nadal świetne (wszystkie mają procesory są i były od AMD) Ale właśnie jakie bedą te karty graficzne atividia :P Ja tam zawsze wolałem Radeony :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI musi sie uniezaleznic (czytaj wykupic sama siebie), Nvidia niech zostanie przy kartach graficznych, a AMD? No coz, czytajac newsy TYLKO z tego serwisu mozna by przewidziec, ze AMD czeka biblijny armagedon (bez urazy - do samego serwisu nic nie mam ;) ), a oni maja swoje plany na przyszlosc. :)
...choc ku memu zdziwieniu ta przyszlosc w wiekszej mierze obejmuje procesory serwerowe... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale nawet jakby Nvidia kupiła AMD i ATI i by miała monopol na karty graficzne (i by bardzo podniosła ceny bo by nie miała konkurencji), to jak Intel by wyszedł ze słabszymi, ale mocno tańszymi układami graficznymi to ludzie by kupowali tylko od intela, bo by na Nvidię nie było ludzi stać ;] a w takim wypadku Nvidia musiałaby obniżyć ceny swoich kart bo by zbankrutowała

ale jak na mój gust to nie jest zbyt realne połączenie :P chyba że ATI by się odłączyło od AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko obawiam monopolu na karty graficzne. To że finansowo z pewnością by to poprawiło sytuacje AMD za czym jestem bardzo za, to nie ulega wątpliwośći. Z drugiej strony należy pamiętać że nie oznacza to że Nvidia będzie mogła ingerować bezpośrednio w kartu ATI. Ale z drugiej(trzeciej) strony tak naprawdę będzie bliżej niż dalej aby sobie taką drogę otworzyć. Sumując jestem bardzo za rozwojem AMD i tym aby stało sie WIELKĄ konkurencją dla intela w CPU, a po drugie jestem bardzo za wielką konkurecją ATI i Nvidii. A to drugie jest naprawdę wysoce prawdopodobne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupienie AMD przez Nvidie wydaje mi się mało realne z jednego prostego powodu - Nvidia nie ma ZA CO kupić AMD. Co prawda teraz akcje AMD lecą na łeb na szyję, co nie znaczy, że można wykupić całą firmę za aktualną cene akcji (powinna to być np. średnia cena akcji z ostatniego roku). Wątpię aby Nvidia miała skąd wysupłać jakieś 7-9 miliardów za AMD bo to ponad połowa wartości samej Nvidii. Oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować