Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin na konsole? CD Projekt RED odpowiada

111 postów w tym temacie

wiadomo, kasę poczuli... i ze świetnego (pomimu wielu wad) exclusive''a zrobi nam się komercyjna ciamciaramcia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł co najmniej mizerny... wiadomo w next-geny trzeba inwestować, ale takie gry jak Crysis, czy właśnie rodzimy Wiedźmin są dowodem, że jednak warto zwrócić uwagę na "blaszaki"... i niech tak pozostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 14:21, tomas92 napisał:

Można się było tego spodziewać :) Na pewno dzięki konwersji na konsole, grę pozna wiele
więcej ludzi niż na PC.


Tak, szczególnie że NIE JEST jeszcze zapowiedziana i w ogóle potwierdzona :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech wyjdzie konwersja na konsole. Ja tam nic nie mam przeciw grom multiplatformowym. Co prawda mam już Wiedźmina PC-towego, więc wersja konsolowa mi zwisa i powiewa. Jednak z pewnością dla części osób, zwłaszcza za granicą, edycja konsolowa będzie pierwszym kontaktem z tym znakomitym RPG-iem. No i CDP też sobie trochę więcej grosza zarobi. Należy mu się, bo przy Wiedźminie odwalili kawał dobrej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 14:30, Mr. Cin napisał:

wiadomo, kasę poczuli... i ze świetnego (pomimu wielu wad) exclusive''a zrobi nam się
komercyjna ciamciaramcia;/


Taaa gadanie o komercji jest typowe... dla ludzi, którzy sami nie zarabiają.
To przecież jasne jak słonce, że jak ktoś się nad czyms napracował, to będzie chciał sprzedać to w jak największej liczbie. Takie jest prawo wolnego rynku i jeśli komus się nie podoba, to proponuje przeprowadzić się do Korei Północnej - tam coś takiego nie funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to uczciwy układ, "oni" nam Mass Effect, my im Wiedźmina :D Chociaż ja bym jeszcze The Force Unleashed wyciągnął :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 14:36, legracz napisał:

Jak dla mnie pomysł co najmniej mizerny... wiadomo w next-geny trzeba inwestować, ale
takie gry jak Crysis, czy właśnie rodzimy Wiedźmin są dowodem, że jednak warto zwrócić
uwagę na "blaszaki"... i niech tak pozostanie :)


Problem jest taki, że Crysis sprzedał się kiepsko - ot dowód na to, że należy zwrócić uwagę na blaszaki... tyle, że nie taki jakbyśmy chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:01, Enteriusz napisał:

Problem jest taki, że Crysis sprzedał się kiepsko - ot dowód na to, że należy zwrócić
uwagę na blaszaki... tyle, że nie taki jakbyśmy chcieli

Ponad milion sprzedanych sztuk Crysisa to jak na PC bardzo dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz po polsku a nie po "polskiemu" po drugie i tu cytuje "Pewnie będzie i tak" z kad ty możesz to wiedziec,przecież nikt tego nie potwierdził i może nie potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:13, rafekx 12 napisał:

Pisz po polsku a nie po "polskiemu" po drugie i tu cytuje "Pewnie będzie i tak" z kad
ty możesz to wiedziec,przecież nikt tego nie potwierdził i może nie potwierdzi.


Tak myślę i tyle.

a tobie słownik się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:11, Zebius napisał:

Ponad milion sprzedanych sztuk Crysisa to jak na PC bardzo dobry wynik.


Faktycznie, miałem stare dane.
Ale nie czarujmy się - na konsoli sprzadali by 4 razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:11, Zebius napisał:

> Problem jest taki, że Crysis sprzedał się kiepsko - ot dowód na to, że należy zwrócić

> uwagę na blaszaki... tyle, że nie taki jakbyśmy chcieli
Ponad milion sprzedanych sztuk Crysisa to jak na PC bardzo dobry wynik.


Jak na tak ogromnie reklamowany i oczekiwany tytul, ledwo dociagnięte do banki nie jest bardzo dobrym wynikiem, ale raczej zadowalajacym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry RPG zawsze będą królować na PeCeta, ale ich konsolowe przeróbki też mogą być interesujące.
Jednak wątpię, żeby Witcher był bardziej popularny na "Iksie" czy PS''ie (jakby się pojawił).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ale czy wyjdize z tego marny port, czy dstaniemy grę, gdy już grafika przestanie trzymać poziom? Niewiem czy to dobry pomysł. Niechciał bym by gra okazała się niewypałem jak goadfather. Warto się nad tym zastanowić i zrobić moze jakąś nowa grę na konsole (wiedźmin 2?), mam nawet pomysł na gierke w polskich realiach, ale wątpię by CDP przyjeło wyzwanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo dobrej sprzedaży wiedźmina uważam że sprzedał by sie lepiej na konsolach niż na PC z powodu wielkiego piractwa na PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czytając wywiad z Michałem Kicińskim
> w najnowszym numerze CD Action trafiamy na informację, że CD Projekt RED planuje wydanie
> dwóch pozycji w przyszłym roku. Jedna to They, a druga? No właśnie, to może być Wiedźmin:
> Gra konsolowa.
>

Tą drugą pozycją równie dobrze może być dodatek do Wiedźmina. I nawet prawdopodobieństwo tego jest większe.

> Dziwne, że gracze są tacy tolerancyjni - Wiedźmin na konsolach i nie zejdzie na psy?
> A Fallout tak?
>

Tyle, że Wiedźmin na PC JUŻ jest, a więc wersja konsolowa może mieć 5 lokacji mniej, interface pokrojony w najdrobniejsze kawałki, a fabuła sprowadzona do "jest zły potwór w kanałach, idź go zabij" - grającym na PC to wisi i powiewa, bo już nie wpłynie na ich wersję. Tymczasem Fallout jest robiony jako multiplatformowy od początku, więc ewentualne uproszczenia spowodowane wymogiem jednej platformy wpływają automatycznie na wersje z innych platform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 spoko ale po co na XBOX ?? No jedynie dlatego żeby nabić forsy :). Ale konsolki i tak nigdy nie miały dwóch rzeczy : rozmachu jesli chodzi o gatunki gier i STRATEGICZNYCH tytułów np. Legendarną serię HOM&MV :).

Poza tym jak ktos ma do wyboru to lepiej niech kupi wersję na pc, łatwiej z dodatkami i przede wszystkim taniej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować