Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GTX - déjà vu

43 postów w tym temacie

nVidia GeForce 9800 GTX - czysty chwyt marketingowy jak zwykle celujący w naiwnych odbiorców. Nadanie nowej nazwy staremu produktowi, oprawienie go w jeszcze piękniejszą obudowę - napewno ktoś to kupi! Proste, logiczne i do tego nie mam żalu - bo jeżeli produkt znajdzie odbiorców, którzy będą za niego płacić?! Jednak to co robi nVidia ( wyłudzanie kasy :D ) to nic innego jak kładzenie sobie kłód pod nogi... ATI ma teraz zielone światło, żeby zasiać w konkurencji strach wprowadzając na rynek nowy układ graficzny. Im więcej będzie podobnych incydentów ( nabijania ludzi w butelkę ) tym większa rzesza stałych klientów nVidi odwiedzi konkurencję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kifa, oczywiście że ATI miało problemy. AMD im dupsko uratowało... ale teraz AMD ma problemy i pewnie prędzej czy później kupi ich nVIDIA tym bardziej, że nadchodzi mocna konkurencja na rynku kart graficznych - karta opracowywana wspólnie przez IBM, Intel i Microsoft. W tym wypadku nVIDIA potrzebuje procesora, który notabene opracowuje, ale skoro ma możliwość kupienia AMD to obu firmom wyjdzie to na rękę. A skoro nVIDIA wykupi AMD to wiadomo, że i ATI dołączy do nVIDIA. Prędzej czy później ATI podzieli losy firm S3 i Daimond - obie firmy kiedyś liczące się na rynku a teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli postapili odwrotnie niż w serii 8xxx, gdyz tam 8800 były bardzo udane czego nie mozna było powiedziec o 8600. Tymczasem teraz mamy miec bardzo dobrego 9600 w dobrej cenie i beznadziejne chwyty marketingowe czyli 9800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze po zdeklasowaniu firmy ATI i przejeciu wlasciwie rynku dla siebie, NVIDIA postanowila zrobic ludzi w balona wydajac te "nowe" GF-y :-/ Az przykro patrzec jak fanboy''e ATI rzuca sie z piana na ustach na NVIDIE :-/

Mam nadzieje, ze kolejna seria GF''ow bedzie tym czym byla seria 8800GTX, czyli powiewem swiezosci, a nie odgrzewanym kotletem ze zmieniona naklejka :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez kolejne seri to ATI miało lepsze karty w przypadku serii 5 nvidia wydała katastrofe, seria 6 też dostała bęcki w serii 7 nvidia pierwsza wyskoczyła z lepszą kartą ale ostatecznie ati wydało najsilniejszą, w serii 8 nvidia wydała highenda, ATI z tego zrezygnowała co przez forumowiczów z tegp co widzę zostało odczytane jako jej koniec... Jakieś ciągłe podnoszenie się z popiołów, ATI cały czas ma mniej więcej tą samą część rynku w przypadku serii HD 2xxx troche stracili teraz odzyskali. Nvidia z tego co widać, chcę popaść w niełaske bo zamiast uwydajnić proces produkcji ew. zwiększyć produkcje 8800 GT i GTS-ów co by zmniejszyło jeszcze cenę wychodzi z serią 9 tak naprawde nikomu niepotrzebną. ATI stawiając całe siły produkcyjne na 3 produkty w porównaniu z 5 a juz niebawem wieksza ilością produktów nvidii w segmencie wydajnościowym, bedzie mogla na tyle uciąć cenę że nic nie da zmienianie znaczków i przetaktowywanie... Nvidia się po prostu przeliczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nvidia sobie w kulki leci. Po raz kojeny wypuszcza coś co już się pojawiło i wielce zadowoleni mamy być, że będziemy mogli połączyć 3 takie karty - Bardzo dziękujemy!
Za te 3 karty wydamy pewnie około 4 tysięcy a za tą kasę już porządnego kompa sobie możemy złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy pierwsze skutki kiepskiej kondycji AMD/ATI...Nie jestem fanem produktów AMD[ostatnio],ani ATI[nigdy mnie nie bawiło pieprzenie się ze sterownikami] ale życze im jak najlepiej.Bo jak znikną z rynku to będzie katastrofa, Nvidia nie będzie miała przed kim uciekać.I nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 21:10, TobiAlex napisał:

Kifa, oczywiście że ATI miało problemy. AMD im dupsko uratowało... ale teraz AMD ma problemy
i pewnie prędzej czy później kupi ich nVIDIA tym bardziej, że nadchodzi mocna konkurencja
na rynku kart graficznych - karta opracowywana wspólnie przez IBM, Intel i Microsoft.
W tym wypadku nVIDIA potrzebuje procesora, który notabene opracowuje, ale skoro ma możliwość
kupienia AMD to obu firmom wyjdzie to na rękę. A skoro nVIDIA wykupi AMD to wiadomo,
że i ATI dołączy do nVIDIA. Prędzej czy później ATI podzieli losy firm S3 i Daimond -
obie firmy kiedyś liczące się na rynku a teraz?


Zmartwię (?) Cię, ale - nVidia nie przejmie ATI, nie pozwoliłby na to żaden urząd antymonopolowy po obu stronach Pacyfiku i obie strony o tym wiedzą. Poza tym - wcale nie jest powiedziane, że nVidia na pewno kupi AMD, chcę Ci zwrócić uwagę, że to ostatnie nadal szykuje dwie serie procesorów na segmenty średnie i niskie, i zapowiadają się te procesory (Toilmany i "stare-nowe" X2 w nowym procesie) całkiem ciekawie, a pamiętajmy, że te segmenty rynku są największe. Na pewno do czasu premiery tych CPU oraz steppingu B3 Phenomów nie wydarzy się nic takiego. A poza tym - w obecnej sytuacji to ATI mogłoby rozważyć raczej wykupienie nVidii. Więc nie wróż im aż tak źle... Bo fakty Twoim rokowaniom przeczą... ;)

rorkdcr - wybacz, ale chyba nie rozumiem o czym piszesz... Przecież to czym jest seria 9xxx od nVidii to raczej wina zielonych, a nie AMD/ATI... To ostatnie szczególnie dobrze się trzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria 9 jakoś podpada graczą, osobiście jednak uważam że zakup 9600GT jest jak najbardziej na miejscu a co do 9800 to się nie wypowiadam dlaczego?
Dlatego że po prostu nie stać mnie na te grafiki :)


Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEE... cos mi sie wierzyc nie chce bo Nvidia nie jest az taka glupia zeby wypuszczas az 4 taki same (prawie) karty. To tylko plotka i nic wiecej zobaczymy jak wyjda nowe geforce''y, ale ATi z seria 3xxx zaskakuje. Czyzby nvidia robila sobie z nas jaja?? . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a niby dlaczego nvidia mialaby sie angazowac w oppracowywanie nowych kart skoro dla niej docelowym jest dx11 ktorego w tym momencie nie ma? pojawi sie nowe api pojawia sie hiperwydajne karty, ktore beda rozwinieciem kat z serii 8xxx i 9xxx.

karty serii 9xxx sa dla ludzi ktorzy wlasnie rpzesiadaja sie na nowy sprzet :) a CI ktorzy kupili sobie 8xxx poeinni (wg mnie) przy nich zostac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 09:06, morthi napisał:

karty serii 9xxx sa dla ludzi ktorzy wlasnie rpzesiadaja sie na nowy sprzet :)


Bądź też entuzjastów, którzy żyją po to, aby osiągnąć najwyższe noty w 3dmarkach i zawsze mieć każdą nowość na rynku :P. (oczywiście w słowie nowość, nie chodzi o odgrzewane kotlety, a najsilniejsze karty z najnowszej "rodziny" ;).

Sama karta, gdyby cena drastycznie nie wzrosła w stosunku do 8800, zakup karty mógłby być interesujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup kart 9800 GTX dla tego potrójnego SLi, ale teraz naprawdę się już zastanawiam czy warto wydać te kilka tysięcy złotych - ciekawi mnie jaka będzie wydajność w tym Tri SLi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować