Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Piotrowi Kucharskiemu z CD Projekt Localisation Centre!

385 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2008 o 16:54, Vojtas napisał:

> Spokojnie, na pewno nie zniknę z forum. Jest wiele wątków i wiele tematów, których
nie
> chcę porzucać... nie mówiąc o użytkownikach :) Zniknięcie, to kiepski pomysł.

To fajnie. Miło było pogwarzyć. To czym się teraz będziesz zajmował? Jak rozumiem już
będziesz się wypowiadał jako osoba prywatna? Czy też po prostu zmieniasz rolę?


W tej chwili będę się wypowiadać jako osoba prywatna :)
Jeśli mój status miałby się zmienić to na pewno o tym poinformuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 11:18, dreamloomer napisał:

Korzystając z okazji chciałbym poinformować, że w przyszłym tygodniu niestety nie
będzie dyżuru - idę na (mam nadzieję że zasłużony) urlop.

Pozdrawiam!


Udanego (zasłużonego) urlopu i powitać na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zapytałem o premierę - Gothic 3 Zapomniani Bogowie. Odpowiedź którą dostałem była satysfakcjonująca, ale spoko prace nad G3 ZB trwają to dlaczego nie ma tego tytułu uwzględnionego w Planie wydawniczym na ten rok ??? Czyżby czekała nas nie miła niespodzianka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 18:36, Spuchlik007 napisał:

co mam zrobić z tymi kuponami co sa dodawane do gier jakieś 22zł i tym podobne


Zarejestruj grę na swoim koncie gram.pl, rejestracja da Ci tzn Dożywotnią gwarancje (możesz o niej poczytać na stronie). A same wirtualne pieniądze (PLN) na razie Ci się nie przydadzą chyba że chcesz sobie kupić plakat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dreggeth:
> Udanego (zasłużonego) urlopu i powitać na forum :)

Bardzo dziękuję! A urlop był udany, dzięki niemu podładowałem sobie bateryjki na kolejne miesiące pracy :)

GringoG3:
> Ostatnio zapytałem o premierę - Gothic 3 Zapomniani Bogowie. Odpowiedź którą dostałem
> była satysfakcjonująca, ale spoko prace nad G3 ZB trwają to dlaczego nie ma tego tytułu
> uwzględnionego w Planie wydawniczym na ten rok ??? Czyżby czekała nas nie miła niespodzianka
> ??


Plan wydawniczy jest strukturą niezbyt łatwo poddającą się zmianom i niektóre informacje pojawiają się w nim z opóźnieniem. Z tego co jednak widzę w oficjalnej informacji prasowej z wczoraj, G3: ZB pojawi się na naszym rynku już 27 listopada. nawet jeśli (oby nie!) premiera ulegnie nieznacznemu przesunięciu, będziecie mogli cieszyć się grą najpóźniej na początku grudnia.
Zresztą z tego co właśnie zauważyłem, plan wydawniczy uwzględnia już G3: ZB.

Spuchlik007:
> co mam zrobić z tymi kuponami co sa dodawane do gier jakieś 22zł i tym podobne

GringoG3 udzielił Ci już odpowiedzi, ja ją tylko trochę rozwinę (choć tak naprawdę jest to pytanie do Akne - konsulki Gram.pl).
System punktowy wciąż nie osiągnął ostatecznego kształtu i zasady wykorzystywania wirtualnych pieniędzy jeszcze się zapewne zmienią. Póki co WP można jednak wykorzystywać do tego, aby zapewnić sobie darmową przesyłkę zamówionych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej hej :-)
Nie jestem pewien, czy piszę we właściwym konsulacie, ale zaryzykuję :-)
Widzę, że wydaliście po polsku Asterixy, jest szansa na łatkę spolszczającą dla posiadaczy starszych wydań (tych od LEMa) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hej hej :-)

Dnia 16.10.2008 o 16:10, skaybay napisał:

Nie jestem pewien, czy piszę we właściwym konsulacie, ale zaryzykuję :-)
Widzę, że wydaliście po polsku Asterixy, jest szansa na łatkę spolszczającą dla posiadaczy
starszych wydań (tych od LEMa) ?

Konsulat częściowo właściwy :)
Niestety nie masz co liczyć na łatki spolszczające do produktów wydanych przez innego dystrybutora. CDP zajmuje się tylko swoimi produktami. Możesz zapytać o to jeszcze u konsula zajmującego się seriami wydawniczymi, ale odpowiedź będzie raczej podobna.
Przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dreamloomer

Minęły prawie 4 miesiące od zapowiedzi D3. Wiadomo coś więcej na temat wydania i ewentualnej lokalizacji? Mam sugestię, a mianowicie konsultacje z graczami poszczególnych tłumaczeń np. Witch Doctor - Szaman, Wizard - Czarodziej itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawosz:
> Minęły prawie 4 miesiące od zapowiedzi D3. Wiadomo coś więcej na temat wydania i ewentualnej
> lokalizacji? Mam sugestię, a mianowicie konsultacje z graczami poszczególnych tłumaczeń
> np. Witch Doctor - Szaman, Wizard - Czarodziej itp.

Jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, aby rozmawiać na temat D3. Skoro nie wiadomo kiedy gra zostanie ukończona, nijak nie da się określić jak będzie wydana. Na informacje o lokalizacji też jest o wiele za wcześnie.
Pomoc graczy jest zawsze mile widziana, ale konsultacja z nimi całej terminologii jest niemożliwa z powodów czysto technicznych - po prostu dwukrotnie wydłużyłby się cały proces lokalizacyjny. Na pewno mogę obiecać jedno - jeśli to my będziemy lokalizować D3, za tłumaczenie zabiorą się osoby doskonale znający poprzednie części. Nie wykluczam także konsultowania pewnych kluczowych kwestii. Za podane przykłady dziękuję, ale one akurat są dość oczywiste i ciężko je przełożyć inaczej :)

GringoG3:
> Mam nadzieje że p. Jacek Mikołajczak nadal podkłada głos za bezimiennego ?
Jeszcze mały update do mojej wcześniejszej wypowiedzi.
Być może wielbicieli talentu Jacka Mikołajczaka ucieszy fakt, że w Age of Conan wcielił się on w 5 postaci, w tym w 2 naprawdę ważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam pytanie- czy wiadomo jaka będzie lokalizacja Disciples III? Kinowa, czy pełna?

ps. tym razem lepiej jak nie będzie kwiatków typu Shade---> Odcień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2008 o 18:49, Budo napisał:

Mam pytanie- czy wiadomo jaka będzie lokalizacja Disciples III? Kinowa, czy pełna?

ps. tym razem lepiej jak nie będzie kwiatków typu Shade---> Odcień :P

Bardzo mi przykro, ale nie mam żadnych informacji na temat Disciples III. Nie zajmujemy się tą grą i nie wiem czy będziemy się nią zajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym zadać przewrotne pytanie :) Czy skończyli już Państwo lokalizację dodatku do gry Mass Effect - Bring Down the Sky ? Interesuje mnie jasna i prosta odpowiedź no i szczera oczywiście :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 09:52, lolko7 napisał:

Witam
Chciałbym zadać przewrotne pytanie :) Czy skończyli już Państwo lokalizację dodatku do
gry Mass Effect - Bring Down the Sky ? Interesuje mnie jasna i prosta odpowiedź no i
szczera oczywiście :)
Pozdrawiam

Już pisali, że CDP LC nie zajmuje się tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 10:43, ddd-d2 napisał:

> Witam
> Chciałbym zadać przewrotne pytanie :) Czy skończyli już Państwo lokalizację dodatku
do
> gry Mass Effect - Bring Down the Sky ? Interesuje mnie jasna i prosta odpowiedź
no i
> szczera oczywiście :)
> Pozdrawiam
Już pisali, że CDP LC nie zajmuje się tym.


Przepraszam Czy jesteś konsulem ? Czy jesteś rzecznikiem CD Projekt ? Czy przedstawiasz oficjalne stanowisko CD Projekt i masz upoważnienie na to ?
Minął pewien okres czasu być może nie prowadzili prac a teraz prowadzą. Dopóki nie wypowie się osoba kompetentna (Konsul) mam prośbę o nie zabieranie głosu w tej materii osób niekompetentnych.
Dziękuje i nadal czekam na oficjalną odpowiedź od Konsula CD Projekt ds lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xD No to mnie teraz rozwaliłeś :)
Masz kilka możliwości ;]

* Maila z gry, o ile znasz nick jakiegoś admina czy gm
* Post na forum serwera
* Albo ze strony serwera :P Tam na bank jest dział kontakt lub coś w tym stylu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Witam

Dnia 30.10.2008 o 09:52, lolko7 napisał:

Chciałbym zadać przewrotne pytanie :) Czy skończyli już Państwo lokalizację dodatku do
gry Mass Effect - Bring Down the Sky ? Interesuje mnie jasna i prosta odpowiedź no i
szczera oczywiście :)
Pozdrawiam

ddd-d2 słusznie napisał :)
To nie my zajmujemy się lokalizacją Bring Down the Sky, a zasadniczy CD Projekt. Pytanie powinno więc zostać zadane ich konsulom ds. lokalizacji.
Ze swojej strony mogę napisać tylko, że z tego co wiem, tłumaczenia zostały wykonane już baaardzo dawno temu. Opóźnienie spowodowane jest względami technicznymi i licencyjnymi. Też nie jest mi ono na rękę, bo sam bardzo chętnie zagrałbym w ten dodatek :)
Było wystarczająco szczerze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CDP wyda dodatek do Company of Heroes zatytuowany Tales of Valor, spolonizuje go kinowo jak poprzednie tytuły z tej serii i czy będzie można liczyć na lepszą jego jakość, jak zostanie przetłumaczony podtytuł ? Chyba te pytania są przedwczesne ale lepiej je zadać teraz niż zapoźno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacy aktorzy użyczają głosów w najnowszym dodatku do gry Gothic 3: Forsaken Gods??? Kto wcieli się w rolę bezimiennego bohatera?? Mam nadzieję, że to właśnie Pan Jacek Mikołajczak użycza mu głosu. Serdzecznie dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomeksmy01
> Jeśli CDP wyda dodatek do Company of Heroes zatytuowany Tales of Valor, spolonizuje go
> kinowo jak poprzednie tytuły z tej serii i czy będzie można liczyć na lepszą jego jakość,
> jak zostanie przetłumaczony podtytuł ? Chyba te pytania są przedwczesne ale lepiej je
> zadać teraz niż zapoźno ;)

Nic nie wiem o tym, abyśmy mieli zajmować się tym dodatkiem. Możemy wrócić do tego tematu gdy dodatek znajdzie się w planie wydawniczym CDP.

vojdżek
> Jacy aktorzy użyczają głosów w najnowszym dodatku do gry Gothic 3: Forsaken Gods??? Kto
> wcieli się w rolę bezimiennego bohatera?? Mam nadzieję, że to właśnie Pan Jacek Mikołajczak
>
użycza mu głosu. Serdzecznie dziękuje za odpowiedź.

Niestety nie mogę podać pełnej listy aktorów, którzy nagrali swe kwestie do G3: Forsaken Gods. Mogę jednak napisać, że było to 17 osób.
I tak, Jacek Mikołajczak użyczył oczywiście głosu Bezimiennemu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować