Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nokia pracuje nad elastycznym nanotelefonem

81 postów w tym temacie

> dziwne juz sie biera za telefony zamiast zacząć od czegoś prostego .
Ten telefon jest/będzie właśnie połączeniem prostszych rzeczy, nad którymi aktualnie się pracuje. Pisałem o tym wcześniej (e-papier, zwijane i giętkie wyświetlacze i klawiatury), poszperaj w googlach, a sam się przekonasz. Najwyraźniej inżynierowie z Nokii doszli do wniosku, że ta technologia stoi już na takim poziomie, iż można zacząć próbować tworzyć takie cacka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, rewolucja czy ewolucja?
Bo dla mnie ewolucja to przyszłościowe telefony OLED-owe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nanotechnologia w telefonie - od razu skojarzyło mi się z serią MGS. Ciekawe kiedy rzeczywistość dogoni fantazje i będziemy się wywoływać przez Codec z wszczepionym nanotelefonem w uchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak taki telefon już wyjdzie, to nie będzie robił takiego wrażenia... kiedyś mówiło się, że co by to nie było jakby telefon miał aparat i walkmana na kasety w sobie ;). Teraz to jest norma i nic wielkiego. Z czasem technika po prostu do tego dojdzie i nikt nie będzie robił sensacji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fon tragedia...a dlaczego??...wezcie sobie karte do bankomatu i dajcie tak jakby gadaliscie przez fona do ucha :/ i tak np. przez 15 minut wyimaginowanej rozmowy, przecierz normalnie takiego czegos nie da sie uzytkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama prezentacja bardzo ładna, ale coś mi sie wydaje że osiągniecie takiego efektu zajmie naukowcom więcej niż 2 lata. Ta technologia jest stosunkowo nowa, prace nad nią potrwają pewnie jeszcze kilkanaście lad num zostanie ona wypuszczona na rynek. Z tego co wiem to nowe wynalazki trafiają wpierw do wojska, potem dopiero do "cywili", i to z bardzo dużym wyprzedzeniem. Więc skoro autorzy tego urządzenia twierdzą że jest realna szansa, by za 2 lata ten wynalazek mógł ujrzeć światło dzienne, to wojsko już powinno mieć to w użyciu. Filmik obrazuje jak wiele to urządzenie miało by zastosowań, np. bransoletka. Teraz wyobraźmy sobie gdyby okryto tym broń i ubranie żołnierzy. Byli by oni w stanie wtopić sie w każde tło w kilka sekund. Można by tak długo wymieniać, trzeba też wziąć uwagę że może to mieć zastosowania inne niż przedstawione na filmiku,co daje jeszcze większe pole do rozważań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik ciekawy, tylko pytanie ile im to zajmie ? pewnie jeszcze dobre kilka/kilkadziesiąt lat.

Fajnie byłoby mieć malutki telefon, a jak chce oglądnąć film to sobie rozciągasz go tak z 10x :P Byłoby to przydatne na długie podróże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając filmik trochę zmniejszyła się moja nadzieja na powodzenie. Być może projekt zostanie zrealizowany, ale patrząc na te wszystkie technologie, które muszą być zastosowane, oczekiwałbym dłuższego terminu realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obrazkach wygląda to świetnie, a filmiki totalnie mnie powaliły!
Ciekawe jak będzie z jego mobilnością, bo przecież to nie do końca wygodne mieć taki telefon np. w kieszenie czy torebce. No, ale trzymam kciuki za Nokię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O_o ! Ale bajer ! :) Już teraz można pomyśleć o problemach jakie będą musieli przemyśleć naukowcy z Nokii, np. jak to się będzie miało do różnych temperatur w ciągu roku. Może będą projektowali modele dla różnych stref klimatycznych. I co na to konkurencja ?

PS: Jest komputer zakłądany na ucho, który ma jeden wyświetlacz przed okiem. Fajnie by byo mieć taki na rękę (jak z filmu Predator :P ) a tu powstaje podobny telefon. Oj przyda się na egzaminy :) (chociaż pewnie cena....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 00:02, Balrog84 napisał:

Fon tragedia...a dlaczego??...wezcie sobie karte do bankomatu i dajcie tak jakby gadaliscie
przez fona do ucha :/ i tak np. przez 15 minut wyimaginowanej rozmowy, przecierz normalnie
takiego czegos nie da sie uzytkowac.


a w czym jest konkretnie problem? pomysl jest swietny (elastyczny), a miniaturyzacja idzie naprzod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2008 o 19:06, Emeraldar napisał:

Przecież to jest kosmos, takich rzeczy to nawet w grach nie ma :) Nawet Solid Snake może
się schować ze swoimi zabawkami i Octocamo :P Nie zapytam się, ile to może kosztować...


mzoe za 12 lat takie cos bedzie mial kazdy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefonik super wypas i wogóle. Elastyczność się przydaje bo na przykład (nawiązując do animacji) można go sobie dać na rękę i nie wypadnie z kieszeni. Podobało mi się też rozwiązanie ze słuchawką ( to była słuchawka co ta kobieta wkładała sobie do ucha w animacji?). Pewnie telefonik będzie na początku bardzo drogi no i pewnie do sprzedaży w Polsce wyjdzie dopiera za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować