Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Unreal Engine 4 najpierw na konsolach

35 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Tim Sweeney - dyrektor wykonawczy studia Epic Games - w kolejnej części obszernego wywiadu dla serwisu TG Daily ujawnił m.in., że prace nad czwartą generacją silnika Unreal Engine już trwają, chociaż na razie zajmuje się tym... on sam. Z ważnych ogłoszeń - zapowiedział, że UE4 trafi najpierw na przyszłe konsole, a później zostanie przeniesiony na PC.

Przeczytaj cały tekst "Unreal Engine 4 najpierw na konsolach" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UE4 dopiero na PS4? Widząc jak wygląda Motorstorm 2 powątpiewam. Choć pierwszą grą na UE3 był GoW to wydaje mi się ze po niedługim czasie a może nawet i od razu silnik może działać na PC. Poczekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... teraz kiedy mam 2 konsole nie można mnie nazwać zatwardziałym "PC-owcem" ale jednak... czuję jakieś ukłucie w boku kiedy słyszę że podejmowane są takie kroki, no ale co tu dużo gadać przecież dopiero zaczęli prace i nic nie jest przesądzone.

Najbardziej dziwi mnie to że Sweeney ocenia i traktuje tak a nie inaczej PC-y a przecież Epic jest członkiem "PC Gaming Alliance" który ponoć za wszelką cenę miał odżywić tą platformę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytując trochę kolokwialna wypowiedź z innego forum "Epic strzelił focha po słabych wynikach UT3". Po za tym sporo kasy zarobił na takim GoW które przecież do niedawna było na tylko jedna platformę. Z drugiej strony po za UT Epic nie zrobił chyba żadnej wybitnej gry w ciągu ostatnich kilku lat (GoW pewnie jest w porządku ale z tego co czytałem i widziałem wybitne to to nie jest, no i krótkie jak na grę obecnej generacji przystało...).

Co prawda silnik Unreal jest dość powszechnie wykorzystywany w różnych tytułach co może sie odbić na developerach ale z drugiej strony na tym może skorzystać Valve, id czy Crytek. Wszak Epic jako jedyni silników do gier nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż ... kolejny dev który sie obraził na PC-ty . Teraz kogo tu winić ? Piratów, producentów hardware''a, czy samego Sweeney''a za to że nie chce mu sie optymalizować kodu tak by gry na jego silniku chodziły na starszym sprzęcie.( tbh UE 3 chodzi bardzo dobrze na moim 4 -letnim kompie :> )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwie. Rynek konsolowy rozwija się nawet w Polsce. Coraz więcej imprez, gry po polsku, czasem nawet polska cena się znajdzie. Zakharov masz rację, ból niestety polega na tym, że Valve i Crytek to standardowi pceciarze, czyli nowa gra nowa karta graficzna (albo i dwie). Wszystko od Epica na UE3 chodzi na starych PC jak głupie. Spector 109948 jeśli mówisz o ostatnim materiale filmowym z MS2 to Cię rozczaruję, zwykły teaser, a w teaserach nie pokazuje się rozgrywki. To tylko zwykła reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 09:00, Zakharov napisał:

(GoW pewnie jest w porządku ale z tego co czytałem i widziałem
wybitne to to nie jest, no i krótkie jak na grę obecnej generacji przystało...).


A grałeś? Bo też tak samo kiedyś myślałem. Co do pecetów to oni sami są sobie winni. Dlaczego mieli by robić 2 gry? Niech zrobią jedną pod słabszy sprzęt. A jeśli wypuszcza się takie UT3, gdzie na moim sprzęcie sprzed 2 lat mam widoczność na pół metra do przodu to coś jest nie halo. Wolę jakoś wydać te 2 stówki na grę raz na miesiąc i nie martwić się, że mi będzie cięło, albo znowu miejsca na dysku zabraknie. Jest jeszcze mnóstwo czynników, ale do producenta gier przemawia tylko jeden: wykres sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla... o tym ze PC i granie to nieporozumienie i konsole zdominuja te czesc elektronicznej rozrywki to ju trabia od czasow pojawienia sie ps1 i poki co na slowach sie konczy... smiem tweirdzic ze bedzie tak jeszcze dlugoooo. Chcąc nie chcąc rynek gier PC caly czas ma miliony uzytkownikow i nikt ich pieniedzy nie oleje. Pozatym dzieki rozwojowi GPU dla PC rozwijaja sie tez mozliwosci konsol bo producenci ci sami. Napewno za jakies x lat pc i konsola stana sie jednym urzadzeniem jesli chodzi o rozywke, net i multimedia, ale moim zdaniem jesce droga ta jest daleka.

Pozatym najwieksza wada PC ( dla developerow ) jaka jest jej roznorodnosc i szybkosc zmian jest tez jego najwieksza zaleta bo to dzieki temu, ze co rusz cos nowego, lepszego wychodzi - caly rynek idzie do przodu i ci narzekajacy dev maja coraz to nowsze narzedzia aby nas - graczy - oczarowac.

Osobiscie bym wolal aby tworcy zamiast narzekac wzieli sie zarobienie dobrych gier trwajacych wiecej niz 20 h co ostanio jest ich domena. Nawala jakis bajerow i nie wiadomo czego co i tak zobacza nieliczni posiadacze highendowego sprzetu a rozrywka sie konczy zanim sie tak naprawde zacznie... paranoja... nie tedy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie nalezy szukac przyczyn takiej decyzji tylko w bledach i problemach zwiazanych z PC,czy niskimi sprzedazami UT3 an pc.

Znanymi sa problemy z silnikiem UE3 na ps3 ktore zalazly za skore kilku ludziom.Biorac pod uwage ze to jedna z glownych platform i wielki rynek,mysle ze Epic po prostu chcialby uniknac takiej sytuacji nastepnym razem i przylozyc sie bardziej do konsolowych wersji silnika.

Zreszta,mysle ze wybieganie tak daleko w przyszlosc nie ma na razie sensu.Kilka lat w tej branzy to niemal milenium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silnik UE4 najpierw na konsolach? o.O PieCe mają przecież większą moc (i będą ją miały) niż konsole nowej generacji - między innymi z tego powodu Crysis nie pojawił się na konsolach. Tim Sweeney stracił moje zaufanie - najpierw ogłosił, że PeCety nie nadają się do gier a teraz jeszcze ten UE. Mam nadzieję, że Epic Games nie poprzestanie na produkowaniu gier na PC - jeśli będzie produkował następne części Unreal''a tylko na konsole, to będzie koniec tej wspaniałej serii strzelanek. Błądzisz Sweeney, błądzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis ma być także na PS3.

Nie zapominajmy, że najważniejsza w grach jest grywalność, a nie super grafa i fiza. :P Gry które mają coś więcej niż zaawansowaną technologię stają się nieśmiertelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz, Sweeney? On właśnie podąża dobrą drogą, gdzie zarobi a nie wyda gierki za darmo. Nie wydawaj takich opinii o nim, no chyba, że zrobisz lepszy engine od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tak dalej pójdzie, to nVidia i ATI będą same musiały zacząć robić enginy żeby te swoje wynalazki sprzedać :/
ale co się dziwić. nawet na gramie średnio raz na tydzień czytamy o nowej karcie graficznej. mi już nawet nie chce się rozszyfrowywać towarzyszących im numerków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurczę nie zgadzam się tak nie może być żeby konsole miały "fory" ja wiem że komputer nie tylko do gier ale jak tak można przecież niektórzy za karty płacą 2 i pół tysiaka a potem co nie wiedzą na czym zobaczyć czy ta karta jest dobra no weście panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować