Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 - dziś premiera

42 postów w tym temacie

W rozdzielczościach 1900x i wyższych ta karta zmiata konkurencję z powierzchni. No ale co się dziwić, ta karta jest do tego stworzona, bo kto by grał na takiej karcie w rozdzielczości 1024x768 czy 1600x1400(czy jakoś tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorąca? W kilku serwisach widziałem jej testy i opinię, że jest minimalnie cieplejsza niż Radeon HD 3870 X2. Wielka? Większa od niego może o 3-4cm. Ciężka? o kilka gramów cięższa niż dwurdzeniowiec ATI. No a to 10% różnicy też nie jest prawdziwe - średnio 17%. Ale ta cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Za 2 kafle to lepiej komp kupić jak np. 9600 GT, 2 GB RAM, Phenom albo C2D i gitara. Nie widzę sensu kupować TYLKO 1 podzespołu do kompa za takie pieniądze. To już lepiej X360 albo PS3 kupić i starczy na 3-4 gierki jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta już swoim masywnym i potężnym wyglądem budzi wrażenie!

Jeżeli przyjrzymy się specyfikacji oraz nowym testom, to jest jeszcze lepiej. 9800 GX2 w grach sprawuje się wręcz idealnie - we wszystkie gry pogramy na full detalach. Cóż, cena jest moim zdaniem kosmiczna i ja raczej za tą sumkę wolałbym kupić konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 2100 mam PS3 + 4 gry...

i na co komu taka grafa. Wg. mnie to bezsensu. GF 9600 GT od Zotaca wymiata, ofkors jest kartą gorszą, parametry itp, lecz za 600 zł to idealny interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:53, Ari13 napisał:

Sorry radek9, ale ja mam monitor w rozdzielczości 1280x1024 to mam grać w 1600x1400?

Mówiłem ogólnie. Według mnie to robie taka karta nie jest potrzebna skoro masz taki monitor który ma rozdzielczość 1280x1024.W takich rozdz. nowy GeForce jest albo równy z Radkiem X2 lub minimalnie szybszy lub wolniejszy. Już lepiej kupić Radeona HD3870 X2 lub GeForce 8800 GTS 512MB lub GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny "wafelek" który na razie straszy ceną. Mogliby zmniejszyć układ chłodzenia bo jeśli tak dalej pójdzie to karty będą montowane w oddzielnych jednostkach centralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 20:33, radek9 napisał:

Mówiłem ogólnie. Według mnie to robie taka karta nie jest potrzebna skoro masz taki monitor
który ma rozdzielczość 1280x1024.W takich rozdz. nowy GeForce jest albo równy z Radkiem
X2 lub minimalnie szybszy lub wolniejszy. Już lepiej kupić Radeona HD3870 X2 lub GeForce
8800 GTS 512MB lub GT

Po prostu nie jest targetem na tą kartę, jak i cała reszta twierdząca, że karta jest bez sensu :D
Ja mam natywną rozdzielczość 1680x1050 pikseli i w takiej gram, nie mówię, że kupię sobie taką kartę, bo tego nie zrobie, po prostu mnie nie stać. Ale jak patrzę na benchmarki to bardzo zwracam uwagę jak są one robione. Nie interesuje mnie karta, która ma osiągi na małych rozdzielczościach a na mojej natywnej po prostu klęka. A tak właśnie jest w porównaniu X2 i GX2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Król wydajności", to brzmi dumnie...Nie wiem, kto się na to skusi. Za cenę tej karty (+monitor i inny sprzet dostosowany do tej grafy), mogę mieć Xboxa 360 Premium, w miarę dobry TV i na jedną grę starczy...

Jestem ciekaw, czy nowe karty wyjdą na AGP x8 ;) Cóż, mój 5 letni komp niestety nadal działa na to złącze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2000 zł to ona kosztuje pierwszego dnia w Komputroniku, który nie jest tani. Sądzę że w ciągu miesiąca będzie ją można kupić za 1600 zł. A wtedy porównanie do 3870X2 nie będzie już takie negatywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 23:26, Uspatente napisał:

A kto kupuje taką kartę do 1280x1024? I może jeszcze do Semprona lub Celerona? :D

A dlaczego nie? Może nie wiesz, ale to daje karcie dłuższą "żywotność" (czas przydatności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 23:27, hans olo napisał:

> A kto kupuje taką kartę do 1280x1024? I może jeszcze do Semprona lub Celerona? :D

A dlaczego nie? Może nie wiesz, ale to daje karcie dłuższą "żywotność" (czas przydatności).


I pewnie sie ludzie potem dziwią czemu na GF 9800 i Celeronie 2,4 mają 5 klatek w Crysisie... Przecież taki procek zadusi tą kartę. Co do rozdzielczości w pewnym sensie masz rację - ma sie zapas na przyszłość - ale to samo oferuje 8800 GT/GTS za 1/3 ceny, a nawet mniej. Zresztą wystarczy zobaczyć pierwsze testy, że ta karta rozwija skrzydła dopiero w wysokich rozdzielczościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie karta robi wrażenie ceną i wielkością, ale lada moment i pewnie będzie już znacznie tańsza. Generalnie nie będę pisał, że fajnie byłoby mieć taki sprzęt, bo defakto nie mam na takowy zapotrzebowania. Karta idealna raczej dla maniaków lub ludzi spragnionych nowinek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować