Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Unreal Tournament 2004 - recenzja

27 postów w tym temacie

Lucas the Great

Najsłynniejsze dzieło Epic Games (poza ich "nierealnym" silnikiem), czyli seria Unreal Tournament, to produkt żywy. Przez wszystkie lata od premiery rozwijał się i był zmieniany - czasem lepiej, czasem gorzej. Zdecydowanie jednak edycję ze znaczkiem 2004 należy zaliczyć do najbardziej udanych...

Przeczytaj cały tekst "Unreal Tournament 2004 - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsza część ze wszystkich :D Sporo rodzajów rozgrywki i maximum zabawy ^^ Chciałbym żeby UT3 było tą samą grą jak UT2k4 a nie tylko piękna grafika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię Waszą "Antologię" tylko z powodu UT2004...pozostałe części mnie nie interesują (no może oprócz zwykłego UT, ale przecież będzie 2004 xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, widzę że ostatnio nowa moda na recenzowanie serii UT. Jak dla mnie UT2004 rządzi! Jest to chyba najlepsza część z serii (przynajmniej jeśli chodzi o ilość ustawień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

należało by też wspomnieć o świetnym edytorze i tysiącach modów i map (niektóre są lepsze od tych zrobionych przez twórców). Tylko czemu autor tekstu w cenie wpisał 130zł, skoro w antologii unreala można kupić za 60 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo mówić... przy pierwszym UT zmarnotrawiłem połowę życia, a z ut2k4 jestem na dobrej drodze do zrobienia tego samego z drugą połową. gra, jak i cała seria (chociaż ut2k3 i ut3 są jak dla mnie słabsze), doskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, nic dodać, nic ująć, jedna z najbardziej uwielbianych przeze mnie serii gier ever!
Może bierze się to trochę stąd, że pierwszy UT był moją pierwszą grą na pierwszego kompa, nie zmienia
to jednak faktu, że szczyt szaleństwa na punkcie radosnego fragowania nastąpił właśnie przy UT2004.
Ilość potu, jaką oddałem podczas rozgrywki napełniłaby zapewne nawet i zbiornik Forda GT, a emocje i wspomnienia zarówno z trybów single i mp - bezcenne.
Ileż ja to naściągałem postaci, by znaleźć tą idealną do single. (nawet bawiłem się teksturami...) W recenzji natomiast nie dostrzegłem wzmianki o single. Fakt, że w
takiej grze spełnia on trochę marginalną rolę, jednak IMO należałoby wspomnieć o nim, choćby ze względu
na naprawdę niezłą jego konstrukcję.

Poza tym? Myląca jest nieco informacja, że można zapomnieć już o Pulse Gun''ie. Owszem, potem autor wyjaśnia, z czym to się je itd, ale chyba znacznie
lepiej by brzmiało to zdanie, gdyby autor napisał, że Pulse Gun w grze występuje, jedynie pod zmienioną nazwą i dwiema nowymi funkcjami...
Dodatkowo, "rakietnica" posiada także 3 tryb strzału, a mianowicie podczas ładowania 3 rakiet na PPM, przytrzymując równocześnie LPM, wprawiamy wystrzelone rakiety w ruch wirowy, co znacznie zwiększa ich celność.
Co do małej ilości graczy...zgoda, w trybach typu (znakomitego zresztą) Assault czy Bombing Run, siedzi niewielu żądnych wirtualnej posoki graczy, jednak radzę spojrzeć
na bardziej klasyczne DM czy Insta CTF.
Serwerów jak i graczy do rozwałki wciąż jest tam naprawdę sporo :)
Ech, dobrze wspomnieć klanowe czasy...:)
Kwak do piachu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście wrzucić UT 2004 do eXtra Klasyki. Nie chce kupować edycji Platyny bo to za drogo, a poprzednie części mnie w ogóle nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Pawłek - no właśnie...50 zł za jedną grę (w dodatku 4 letnią) to trochę za dużo. No chyba, że ktoś będzie grać w resztę, ale mi osobiście singiel sie nie podoba, a pierwszą część UT znam na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 20:15, Pile napisał:

Mam spore zaległości.



w czym ??? to ma być niby komentarz ?? może coś więcej a nie tylko 3 wyrazy (wysiliłeś się )

Oki zeby nie było offa

Dla mnie ta gra jest świetna a muzyka jest super dobrana nadaje swoisty klimat ... grafika i odgłosy są świetne ... grałem w nią po sieci domowej z kolesiami to było za mocno ;) Mimo że nie grałem w UT III ale może kiedys zagram

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była druga gra kupiona na gram.pl w 2004roku. Pamiętam jak w pewnym momencie po wydaniu gry zabrakło jej, nie można było nigdzie kupić. Na allebazarze chodziły perełki na dvd za ponad 200pln. Nawet mój egzemplarz miałem sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza część UT jeśli chodzi o dodatki czy możliwości konfiguracji. Nie zgodziłbym się z tym że "społeczność jest mała" bo wtedy dzisiaj wchodząc na serwer zastałbym pustki a tak nie jest. Do tego wciąż powstają dodatki. Grywalność jest potworna, ostatnio zdobyłem moda Ballistic Weapon który zmienia grę nie do poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UT2k4 moim zdaniem to najlepsza odsłona tej serii zaraz po pierwowzorze (UT). Dobra dynamika rozgrywki, tryby i świetne mapy, oprawa audiowizualna może bardziej kolorowa niż w oryginale ale nie przeszkadza tak jak w UT3. Ten ostatni nawet graficznie mi się ni podoba, przerost formy nad treścią.
Społeczność graczy UT2004 wcale nie jest taka mała, mnóstwo dodatkowych map-packow, map, modów sprawia, że nawet w singlu z niezgorszym komputerowym AI (oczywiście na wyższych poziomach trudności) gra się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować