Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Superkomputer pomoże zmieniać pogodę podczas Olimpiady

64 postów w tym temacie

zorza

Na to, żeby organizowane w tym roku przez Chiny Igrzyska Olimpijskie były perfekcyjne w każdym calu, pracuje pewnie ponad miliard ludzi. Jednak i to za mało. Tamtejsze władze postanowiły zaprzęgnąć superkomputer do przewidywania i ewentualnego... zmieniania pogody.

Przeczytaj cały tekst "Superkomputer pomoże zmieniać pogodę podczas Olimpiady" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG...
po prostu szczęka mi opadła, kiedy to przeczytałem... zmienianie pogody nad stadionem jodkiem srebra wystrzeliwanym przez wyrzutnie rakiet?! ;/
Chińczycy są dziwni, nie potrafię zrozumieć, co kieruje ich do takich działań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już jest przegięcie na maksa :) Ale w sumie nie obraziłbym się gdyby ktoś na życzenie zmieniał mi pogodę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"ŁAŁ, niesamowite!!!"

Rosja od +/- lat 50 stosowała "militarne fajerwerki" do zmieniania pogody - niby czemu na ich święta państwowe zawsze była ładna pogoda? Toż o tym nawet książka powstała, czytałem w zeszłe wakacje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym sie czepial, ale olimpiada to jest okres pomiedzy dwoma igrzyskami. Nazywanie imprezy sportowej olimpiadą jest bledne, chociaz dosc powszechne w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:43, Europlayer napisał:

Nie zebym sie czepial, ale olimpiada to jest okres pomiedzy dwoma igrzyskami. Nazywanie
imprezy sportowej olimpiadą jest bledne, chociaz dosc powszechne w Polsce.


nie to żebyś się czepiał, ale właśnie się czepiasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:38, Sephirath napisał:

"ŁAŁ, niesamowite!!!"

Rosja od +/- lat 50 stosowała "militarne fajerwerki" do zmieniania pogody - niby czemu
na ich święta państwowe zawsze była ładna pogoda? Toż o tym nawet książka powstała, czytałem
w zeszłe wakacje ;D


to prawda, na przykład podczas igrzysk w Moskwie rozganiano chmury odrzutowcami przed ceremonia otwarcia. jednak nie stosowano do tego superkomputerów, a o tym jest news :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,wokół Pekinu będą spryskiwać nadciągające chmury jodkiem srebra oraz suchym lodem spuszczając z nich całą wodę zanim jeszcze zdążą nadciągnąć nad stadion.".

Czyli tak: zaleje całe Chiny, a Pekin będzie suchy??. Naród poświęci się dla wyższej sprawy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem będziemy słyszeć o suszach i tym podobnych wesołościach ^^ Chociaż może nie będzie tak źle, Jeśli użyją tego superkalkulatorka do ocenienia które chmury są "groźne" a które nie to raczej ograniczą zabawy z bronią, no i jaki to będzie fajny widok, strzelanie rakietami przeciwlotniczymi do chmurek XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:41, Ostrowiak napisał:

A potem usłyszymy o drugim Czernobylu...

Wielki postęp, ale jednak moze być szkodliwy dla środowiska ;P

Póki co jodku srebra nikt jeszcze nie sklasyfikował jako toksyczny - i nie to, żeby nikt nie chciał tego zrobić. Nie rozpuszcza się w wodzie, nigdy nie stwierdzono kancerogenności, nie stwierdzono żadnych substancji powstających samorzutnie po uwolnieniu do gleby itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie przeczytał końcówki newsa, to bym pomyślał, że chcieliby oni zmienić pogodę przy pomocy superkomputera... n/c.....

Ale tam - widać, żę będą przygotowanie, nie jak my na Euro 2012.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować