Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2008 o 20:58, Union Pacific napisał:

Fajnie kraść czyjeś dzieło?


Nie.
Ale to łatwiejszy i mąrzejszy sposób no ale ja kupowałem orginała i chyba błąd zrobiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 21:07, Ell Brek napisał:

> Fajnie kraść czyjeś dzieło?

Nie.
Ale to łatwiejszy i mąrzejszy sposób no ale ja kupowałem orginała i chyba błąd zrobiłem
:D


Po co gadasz o piractwie?! Na tym forum go nietolerujemy,tu są tylko prawdziwi gracze którzy dają zarobić dla firm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 20:31, masterkilim napisał:

LUDZIE.
w Crysisie na mapei bylo 30 renderowanych osob.
a w gta 30 osob jest na 2 ulicach, do tego jezdza auta, ludzie odbieraja komorki, chodza
z zakupami, policjanci gonią złodziejów, MIASTO ŻYJE.


W Warhead stawałem w szranki z 20+ żołnierzami jednocześnie na ekranie (model 1 Koreańczyka jest n-krotnie bardziej szczegółowy niż 5 postaci w GTA4 razem wziętych) przy akompaniamencie eksplozji i łamiących się drzew, a to wszystko na wielkiej mapie, która zapierała dech w piersiach.
O dziwo, gra działała dość płynnie.

Dnia 07.12.2008 o 20:31, masterkilim napisał:

dżunglę dużo łatwiej wyrenderować niż miasto.


Skąd ta pewność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gta renderuje naraz n-krotnie większą ilość postaci..
do tego a.i CAŁY CZAS steruje autami i poczynaniami wszystkich postaci !

to sprawia, że gra jest pamięciożerna.

san andreas było grą brzydka juzw momencie premiery, vice city czy gta 3 tak samo. ale były rozbudowane.

tak się to rozkłada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 20:34, Ell Brek napisał:

ona się tnie dlatego że się zapisuję także wystarczy poczekać do końca filmiku i z głowy
:D


Czy aby na pewno? Bo to strasznie długo trwa... w ponad 10 min mi sie nie wgrało nawet 4 min filmu... jakas i/3 całości a tnie się tak, że... szkoda słów. Nie wiem czy jest sens zaczynać od nowa ten zapis (jeżeli to tak się zapisuje) bo chciałem zminalizować i się wyłączyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanko. W jakim stopniu gra będzie działać na moim sprzęcie (jeśli w ogóle)? Mam Pentium IV 3.0 Ghz, GeForce 8800 GT 512 RAM, 2 GB DDR. Wiem, że procek jest dość stary już dlatego pytam. Od razu uprzedzam potencjalne pouczenia i oznajmiam, że widziałem podane wymagania na górze strony lecz pytam was aby się dodatkowo upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzialem filmik jak kolo gral na P4 i podobnej grafice w srednich detalach :) mysle ze po upgradzie sterow bedziesz sie cieszyl srednio-wysokimi detalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 20:32, Ell Brek napisał:

są torrenty ściągnij sobie gta 4 i nie płać według mnie gta IV wymiata :D

panu już podziękujemy, ban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem,ponieważ mam gta i sprawa wygląda tak ze zainstalowałem sobie gierkę i te wszystkie potrzebne komponenty typu social club i game for windows czy jak to się tam nazywa no i gram sobie wszystko ładnie pięknie zapisuje gierkę też elegancko tylko gdy już wyłączę grę i idę sobie gdzieś na dwór po czym wracam i odpalam gta to pokazuje mi się tylko pusty,czarny ekran i nic więcej w tym momencie gdzie powinny być te początkowe napisy na biało a tu nic czarna otchłań dopiero jak przeinstalowałem na nowo grę to znowu pograłem sobie i gdy znowu wyłączyłem grę i poszedłem na dwór i gdy wróciłem znowu był czarny obraz...wie może ktoś DLACZEGO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 21:07, Ell Brek napisał:

> Fajnie kraść czyjeś dzieło?

Nie.
Ale to łatwiejszy i mąrzejszy sposób no ale ja kupowałem orginała i chyba błąd zrobiłem
:D

Koleś jesteś żałosny... A z błędem masz racje, głupio zrobiłeś, że pokazałeś się na tym forum i podzieliłeś się z nami swoją głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się trochę w ustawieniach i ku mojemu zaskoczeniu, w dużej rozdzielczości i wysokich detalach (wszystko na screenie) działa naprawdę płynnie. Nie odczuwa się spadku wydajności. Wymusiłem także AA, lecz kolosalnych różnic nie dostrzegam. Może Wy coś zobaczycie. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ niedawno na nisko-średnich ustawieniach gra mi trochę cięła.

20081207220027

20081207220217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 21:16, masterkilim napisał:

a w gta 30 osob jest na 2 ulicach, do tego jezdza auta, ludzie odbieraja komorki, chodza
z zakupami, policjanci gonią złodziejów


Rzeczywiście, animacje chodzenia i rozmawiania przez telefon muszą być niezmiernie skomplikowane i zajmować niewyobrażalną liczbę klatek. Sratata.

Dnia 07.12.2008 o 21:16, masterkilim napisał:

MIASTO ŻYJE.

Se wyjdź na Manhattan albo chociażby jakąś dzielnicę Warszawy porównaj, a potem powiedz, które miasto bardziej "żyje".

Dnia 07.12.2008 o 21:16, masterkilim napisał:

a gta renderuje naraz n-krotnie większą ilość postaci..
do tego a.i CAŁY CZAS steruje autami i poczynaniami wszystkich postaci !


Ta. Ja bym poruszaniem się owych pojazdów po z góry określonych ścieżkach + dość ograniczone zachowanie podczas tego procederu (skręczasz: włącz kierunkowskaz, obróć koła w lewo/prawo) sztuczną inteligencją (skrót to "AI", a nie "a.i". Ale ja jak zwykle się czepiam...) nie nazwał. Sterowanie postaciami można było przypisać dla każdej postaci określone zachowanie, wyznaczane przy pomocy liczb pseudolosowych. A co takiego rozbudowanego było w GTA III, VC czy SA?

Dnia 07.12.2008 o 21:16, masterkilim napisał:

to sprawia, że gra jest pamięciożerna.


Pamięciożerna? Tylko, jeśli chodzi o przesyłane dane do RAMu. A problemy z GTA IV na czterogigowych kostkach już były. Ile więc potrzeba? 16 GB, jak HDD? A o ile mi wiadomo, to procesami kierowania postaciami/pojazdami i ogólnie pojętą "sztuczną inteligencją" steruje procesor, a nie pamięć RAM. Inna sprawa, gdy zaczynasz ludzi rozjeżdżać czy choćby potrącać (pieszo) - wtedy do gry wchodzi obliczanie fizyki dla każdej takiej postaci.
Zwróć uwagę, jakie zasoby ma do dyspozycji Xbox 360. Tam jakoś gra się prawie w ogóle nie zacina (prawie, bo od czasu do czasu, sporadycznie, gra się haczyła).
Poza tym twórcy powinni się postarać, żeby nie była zbyt pamięciożerna. Ograniczyć tę liczbę postaci na ulicach, samochodów, cokolwiek. A może po prostu... Zoptymalizować użycie pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może teraz ktoś odpowie ;P.
Na grafikę ani liczbę fps-ów nie narzekam ( 25-40 fps-ów), ale interesuje mnie jedna rzecz. Czy wam też jak zmieniacie Detail Distance, Vehicle i Shadow Density nie zwiększa się ilość Resource Usage (tak jak na screenach). u mnie zmienia się tylko wtedy, kiedy zmieniam View Distance.
Mój konfig : Intel Core 2 Quad, 2 GB RAM, GeForce 880GT 512 ram), Windows Vista
A to screeny:

20081207221616

20081207221635

20081207221642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować