Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2008 o 15:22, Irc100 napisał:

Z GTA: SA też tak było i po jakimś czasie wydali spolszczenie. Ale wydaje mi się że już
szybciej fani to spolszczą :/


Do SA tez fani zrobili pierwsi tłumaczenie, a Cenega nieco później i wydała spolszczonego odgrzewanego kotleta za prawie 90 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, która karta graficzna będzie lepsza pod GTA IV:
8800GTS 512mb czy 9600GT 1gb??
procek- athlon 64 x2 6000+ (3ghz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 17:44, trzy-czwarte napisał:

Mam takie pytanie, która karta graficzna będzie lepsza pod GTA IV:
8800GTS 512mb czy 9600GT 1gb??
procek- athlon 64 x2 6000+ (3ghz)



8800gts 512,9600 jest na poziomie 8800gt,ale może lepiej zapytaj w temacie Kart Graficznych kącik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Problem z grą.
Zainstalował GTA IV, zainstalowałem SP3 i bezproblemowo uruchomiłem gre. Następnego dnia włączam koputer i gre i nic tylko czarny ekran. Zresetowałem włączam jeszcze raz gre i to samo. Usunąłem i zainstalowałem jeszcze raz. Gra się włączyła, pograłem po czy chcąc sprawdzić czy problem znowu się pojawi uruchomiłem ponownie komputer i gra znów nie działa. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 17:52, Marlacki napisał:

Mam Problem z grą.
Zainstalował GTA IV, zainstalowałem SP3 i bezproblemowo uruchomiłem gre. Następnego dnia
włączam koputer i gre i nic tylko czarny ekran. Zresetowałem włączam jeszcze raz gre
i to samo. Usunąłem i zainstalowałem jeszcze raz. Gra się włączyła, pograłem po czy chcąc
sprawdzić czy problem znowu się pojawi uruchomiłem ponownie komputer i gra znów nie działa.
Prosze o pomoc.

A czy nie pojawiają się jakieś komunikaty? może masz problem z SC, spróbuj się z niego wylogować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 17:57, Marlacki napisał:

Komunikaty się nie pojawiają, a z SC moge się wylogować

Komunikat się pojawia, jednak nie pojawia się dźwięk. Wyloguj się z SC, wejdź do gry, alt+tab i logujesz się do SC. A potem powracasz do gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:09, line's napisał:

Jak kupię GTA, to zabiore się za edytor filmów. Kupię 31 grudnia, patch powinien się
już wtedy ukazać :)


Już widzę rzesze fanów chwytających za pochodnie i widły, jeśli ów wyczekiwany patch nie okaże się remedium na problemy bądź pomoże w niewielkim tylko stopniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:12, Principes napisał:

> Jak kupię GTA, to zabiore się za edytor filmów. Kupię 31 grudnia, patch powinien
się
> już wtedy ukazać :)

Już widzę rzesze fanów chwytających za pochodnie i widły, jeśli ów wyczekiwany patch
nie okaże się remedium na problemy bądź pomoże w niewielkim tylko stopniu...

Na www.gtasite.pl Jest kawałek(spolszczony)konferencji ign z dwoma przedstawicielami R*. Zapraszam do lektury.
1szy patch powinien rozwiązać te najważniejsze rzeczy - np. MMA10 etc. Nie oczekujmy za dużo.Patch poprawiający stabilność na pewno ukarze się znacznie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na grafikę ani liczbę fps-ów nie narzekam ( 25-40 fps-ów), ale interesuje mnie jedna rzecz. Czy wam też jak zmieniacie Detail Distance, Vehicle i Shadow Density nie zwiększa się ilość Resource Usage (tak jak na screenach). u mnie zmienia się tylko wtedy, kiedy zmieniam View Distance.
Mój konfig : Intel Core 2 Quad, 2 GB RAM, GeForce 880GT 512 ram), Windows Vista
A to screeny:

20081207184212

20081207184222

20081207184229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem już drivery 180.84 i ... wróciłem do starszej wersji. nie było żadnych zmian poza tym, że nie mogłem w ogóle zapisać ostawień graficznych, a te które się domyślnie ustawiały to jakaś masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:29, line's napisał:

> Już widzę rzesze fanów chwytających za pochodnie i widły, jeśli ów wyczekiwany patch

> nie okaże się remedium na problemy bądź pomoże w niewielkim tylko stopniu...
Na www.gtasite.pl Jest kawałek(spolszczony)konferencji ign z dwoma przedstawicielami
R*. Zapraszam do lektury.
1szy patch powinien rozwiązać te najważniejsze rzeczy - np. MMA10 etc. Nie oczekujmy
za dużo.Patch poprawiający stabilność na pewno ukarze się znacznie później.


Dziękuję za link, ale już wywiad na IGN czytałem.
Najgorsze jest to, że panowie z R* uparcie bronią idei "napisania gry pod komputery z przyszłości".

Dnia 07.12.2008 o 18:29, line's napisał:

Przetestowałem już drivery 180.84 i ... wróciłem do starszej wersji. nie było żadnych
zmian poza tym, że nie mogłem w ogóle zapisać ostawień graficznych, a te które się domyślnie
ustawiały to jakaś masakra...


Wystarczyło po zmianie sterowników skasować plik settings.cfg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:46, Mateox86 napisał:

Przetestowałem już drivery 180.84 i ... wróciłem do starszej wersji. nie było żadnych
zmian poza tym, że nie mogłem w ogóle zapisać ostawień graficznych, a te które się domyślnie
ustawiały to jakaś masakra...


A przypadkiem te właściwe stery pod GTA IV dopiero wyjdą? Wiem że do ATI wychodzą 10, ale do Nvidii to nie mam pojęcia. I tak trzeba czekać na patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:46, Mateox86 napisał:

Przetestowałem już drivery 180.84 i ... wróciłem do starszej wersji. nie było żadnych
zmian poza tym, że nie mogłem w ogóle zapisać ostawień graficznych, a te które się domyślnie
ustawiały to jakaś masakra...


Mam dokładnie tak samo - po zainstalowaniu tych sterów nie mogę zapisać ustawień graficznych w GTA 4. Za każdym razem, jak wychodzę z gry i włączam ją na nowo - mam "domyślne ustawienia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:53, 0HoMicide0 napisał:

> Przetestowałem już drivery 180.84 i ... wróciłem do starszej wersji. nie było żadnych

> zmian poza tym, że nie mogłem w ogóle zapisać ostawień graficznych, a te które się
domyślnie
> ustawiały to jakaś masakra...

Mam dokładnie tak samo - po zainstalowaniu tych sterów nie mogę zapisać ustawień graficznych
w GTA 4. Za każdym razem, jak wychodzę z gry i włączam ją na nowo - mam "domyślne ustawienia"


Jak napisałem wyżej - po każdej zmianie sterowników należy skasować pliczek:

VISTA
Users/(user name)/Appdata/Local/Rockstar Games/GTA IV/Settings/settings.cfg

XP
C:/Documents and Settings/(user name)/Local Settings/Application Data/Rockstar Games/GTA IV/Settings/settings.cfg

Ustawienia będą się zapisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować