Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2009 o 18:26, Marcin08 napisał:

ok, to everest, jak gra jest uruchomiona pokazuje 70 stopni, czy to za duzo i dlatego
gra tnie? Przypominam że wcześniej było ok :)


Mało, grafika przy takiej temperaturze nie powinna zwalniać. Więc nie w temperaturze leży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 18:49, Crew 900 napisał:

O kurde ! Bardzo duża temperatura

ostatnia kwestia, zeby nie było że troche zeszliśmy z tematu
wiesz może jak mogę ją w laptopie obniżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 19:41, Baluk25 napisał:

Wyłączyć, poczekać, włączyć. To chyba jedyna opcja ; P.


ale to się dzieje nawet bezposrednio po włączeniu lapka... hmmm czeka mnie chyba wizyta w serwisie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 18:37, marcinshinoda napisał:

> ok, to everest, jak gra jest uruchomiona pokazuje 70 stopni, czy to za duzo i dlatego

> gra tnie? Przypominam że wcześniej było ok :)

Mało, grafika przy takiej temperaturze nie powinna zwalniać. Więc nie w temperaturze
leży problem.


raczej w tym właśnie lezy problem, w tej temperaturze... mi GTAIV działa na 15 fpsach bez scin, przez pierwsze 5 minut. Potem się pecet za mocno grzeje, i spada do stałych 3 klatek. dodam że u mnie w windowsie to temperatura 55*C jest na luzie :D
Pentiumy IV FTW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 20:36, Vanmati napisał:

15fps to pokaz slajdów -.-
a ty mówisz że ścin nie masz? ;d
nie no spoko...troche 55c za duzo...moze by tak odkurzyc? ;p


zależy kiedy pokaz slajdów, ściągnałem sobie tweaka, przy rozmyciu ekranu wygląda bardzo ładnie, i płynnie. Mam od 15-25 klatek, co mnie zadowala, i to bardzo.
Odkurzyć? Robiłem to ostatnio, czyściłem całość budy, oprócz zasilacza. Narazie muszę sobie odpuścić grę, bo musze skoczyć do komputronika po pastę termoprzewodzącą, bo jej wogóle prawie nie mam... tzn mam, na górze radiatora, tylko że ta pasta jest konsystencji kurzu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 20:38, Pernia napisał:

Mam od 15-25 klatek, co mnie zadowala, i to bardzo.

Dla mnie mniej niż 30 klatek to slajdy no ale jak kto woli...
ale żeby 15 klatek bardzo zadowalało to tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 20:43, Redjevel napisał:

> Mam od 15-25 klatek, co mnie zadowala, i to bardzo.
Dla mnie mniej niż 30 klatek to slajdy no ale jak kto woli...
ale żeby 15 klatek bardzo zadowalało to tego nie rozumiem.


15 w GTA, przy rozmyciu ekranu, blurze, to ok. Dla mnie też mniej niż 30 klatek to slajdy ( CoD4 ftw ), ale cóż mam poradzić? Akurat w takie gry da się grać z takim frameratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 20:43, Redjevel napisał:

> Mam od 15-25 klatek, co mnie zadowala, i to bardzo.
Dla mnie mniej niż 30 klatek to slajdy no ale jak kto woli...
ale żeby 15 klatek bardzo zadowalało to tego nie rozumiem.



hehe, dużą cześć swojego życia grałem w gry przy których osiągałem ledwo 20fpsów także jestem przyzwyczajony do tego i mi to nie wadzi:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 18:53, Marcin08 napisał:

> O kurde ! Bardzo duża temperatura
ostatnia kwestia, zeby nie było że troche zeszliśmy z tematu
wiesz może jak mogę ją w laptopie obniżyć?


kiedys czytałem o jakimś programie, co reguluje prędkość wiatraczka na procesorze.Niestety nazwy nie pamiętam. Można było zwiększyć obroty, czego wynikiem jest zmniejszenie temperatury. Ale czy to działa też w laptopach? One chyba też mają wiatraczek? Niestety w laptopach sie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obczajcie sobie ukraińskie wydanie gry GTA IV.
http://allegro.pl/item589801778_2_gry_gta_iv_i_mafia_tylko_u_mnie.html

Jak byłem 4 lata temu to też nakupiłem tam gier. Co najlepsze w sklepie kazda gra była z różnymi okładkami/pudełkami do wyboru;) A Ukraińcy to chyba mistrze kompresji, zamiast na dvd to wrzucają na 1cd i jeszcze drugą gre dowalają;)
A gry na ukrainie w sklepach to taniej niż u nas na targu, jak pamietam kupilem ówczense najnowsze GTA i PESa plus Managera jakiegoś i za wszystkie te gry z 50zł zapłaciłem, mimo, ze to było w normalnym sklepie z paragonem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie.
U was też GTA 4 lubi się tak chamsko wykrzaczać ?
Jadę na patchu 1.0.3.0 i czasem gram 5-9h na luzie bez żadnego problemu a czasem poszaleje 3-4h i gra mi albo crash do windy robi albo BSOD.

Zdarzyły mi się 3 losowe [niezalezne od lokacji czy misji bo występowały na przełomie kilkunastu story missions] BSOD.

Wszystkie błedy zaczynały się od : 0x000000007F

Pstryknąłem nawet fotkę na wszelki wielki.
Z góry zaznaczam - inne gry chodzą normalnie, 3 dni temu ukończyłem Mass Efect, wczesniej Witchera, Saints Row 2, NVN , Fallouta 3.
Żadna się nie crashowała, nie wywalała BSOD itp.
Nawet porobiłem wszystkie testy - memtest, testy procka [róznymi prgsami, min primem itp]
Temperatury mam w normie - cpu w czasie grania w gta 4 : core 0 - 54 stopnie max, core 1 - 50 max, grafika : gpu 77.

Jadę na systemie XP SP3, IC2D E8400 3.0 ghz, GTX 260 od EVGA, 4gb RAM DDR2

W Falloucie 60 stałych fps, w Mass effect podobnioe, skoki w wiekszych miejscach jak cytadela sporadycznie na 36-46 fps.

Z kolei w gta 4 ustawienia mam domyslne jakie przypisała auto detekcja tj:
Wszystko high, rozdziałka 1360/768,
Zasięg widoku - 26
Zasięg detali 51
Kompleksowosc aut - 31
Zaawansowane opcje cieni - tu dałem na 0 z domyślnych 5 bo zauwazyłem że opcja ta niewiele zmienia w kwestii stylistyki wizualnej cieni [w nocy nie sa wtedy tak ładne to fakt] a sporo powoduje zwiech.

FPS w benchmarku average 58, w grze od 60 w pomieszczeniach zamkniętych, na zewnatrz od 28-60 [26-28 miewam czaem przy 4-5 gwiazdkach poscigu jak lata za mna tabun policji ^^]

Ogółem na płynność animacji ani jakosc obrazu nie narzekam, gra wyglada bardzo ładnie, jedyne co mnie martwi to te BSOd.

Na razie tylko 3 uświadczyłem ale deko się obawiam żeby cudne gta4 nie spieprzyło mi sprzetu.
Jak ktos może się podzielić informacjami czy też mu się tak chamsko gta 4 potrafił posypać i informacj może o moim błędzie bedę wdzięczny.


Bo to co czytalem o tym błedzie w ms help az mnie przeraziło [tam to strasza że z góry procesor popsuty lub pamiec kopnieta o.0 jeez... tylko że mi ten błąd własnie jedynie w gta wyskoczył inne hi endowe giery latają normalnie bez problemów... chce ustalić czy na 100% wina lezy po stronie gta]

Z góry dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam, że patch 1.0.3 to szmelc. Gra chodzi jeszcze gorzej niż na poprzednich patchach. W dodatku zaczęła gra przycinać...o ile wcześniej spokojnie dało sie grać, tak teraz nie da sie grać...porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować