Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2009 o 16:41, filip1-1 napisał:

> > >>.................



Taki średnio porównywalny jak masz Pentium D a nie porządnego Core 2 Duo. Zresztą ta twoja grafika to z deka ,,ssie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam banalne pytanie :P

Jak GTA 4 będzie działać na moim sprzęcie i z jakimi detalami? :) Bo zastanawiam się jak to się zmieniło po tych patchach ostatnich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:28, Crew 900 napisał:

Nic się nie zmieniło po patchach i raczej się nie zmieni


A słyszałem właśnie, że patch nr 2 bardzo pomógł ;> A to jak może wyglądać na moim sprzęcie z płynnością? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch dodaje nowe opcje graficzne , więc możesz zmniejszyć jakoś cieni czy wody co może zwiększyśc o parę fps .

A z płynnością u ciebie to naprawdę nie wiem , musisz zainstalować i zobaczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:28, Crew 900 napisał:

Nic się nie zmieniło po patchach i raczej się nie zmieni


Crew ja ciebie prosze przestan wprowadzac uzytkownikow tego forum w blad. A jesli nadal bedziesz to robil to sie pozegnamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:26, bartheez napisał:

Jak GTA 4 będzie działać na moim sprzęcie i z jakimi detalami? :) Bo zastanawiam się
jak to się zmieniło po tych patchach ostatnich :)


Z tego co zauwazylem niestety na Viscie GTA IV dziala gorzej niz na XP. Ciezko jest powiedziec jak gra bedzie u Ciebie dzialala, szczegolnie ze nie wiem czy to jest laptop (wtedy moga byc problemy) czy stacjonarny (wtedy nie powinno byc wiekszych problemow). Warto zainstalowac poprawki do Visty, natomiast do karty grafiki w miare nowe sterowniki. No i na czas gry dobrze jest powylaczac te wszystkie bajery, ktore Vista oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:30, bartheez napisał:

A słyszałem właśnie, że patch nr 2 bardzo pomógł ;> A to jak może wyglądać na moim
sprzęcie z płynnością? :)

Zmienia wiele i mi bardzo pomógł. Mogłem dzięki niemu jeszcze większe detale sobie ustawić. :D A kompa nie mam potężnego.
Podam Ci moją konfigurację, byś mógł porównać ze swoją :) :
Core2Duo 6300 1.86 Ghz
3 GB ramu DDR2
GeForce 7950GT 512 mb

Na moim konfigu gra chodzi bardzo dobrze. Jedyne ścinki jakie mam to po wyjściu z domku po załadowaniu save''a, ale to chyba normalne. Później nie mam żadnego spadku fpsów.
I tak jak napisał Wojman. Zainstaluj wszystkie poprawki do visty, nowego DX''a, nowe sterowniki do karty i powinno chodzi co najmniej dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się sporo zmieniło,a] po instalacji najnowszego patcha b] bo instalacji najnowszych sterów c] a+b czyli nie mam już tak dużych problemów ze znikajacymi teksturami,ale niestety,przypłąciłem to spadkami[czestszymi] fps''ów...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co do pytania Wojmana - to mam PCta :)

A sterowniki do karty uaktualniam co 2 tygodnie, poprawki do Visty ściągają się na bieżąco a direct''xa mam z listopada 2008, nie wiem, czy znacie może linka do jakiejś nowszej wersji? ;> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTAIV okiem zadymka
Oto moje wrażenia ...jeszcze sprzed uruchomienia gry:)
- instaluje się z 2 DVD i wymaga ich zmiany podczas instalacji, z tym, że sposób mocowania krążków aż prosi się o zniszczenie płyt podczas wyjmowania
-to ... coś do działania potrzebuje jakiegoś Rockstar Games Social Club (jakbym jednego Steam''a miał za mało), które to ustrojstwo na każdym kroku zarzuca mnie stosem monitów o rejestrację. Namolne z niego bydle.
- niby nie wymaga Windows Live do Singla ale wymaga zainstalowania jego najnowszej wersji
- i jeszcze szkaluje że bez konta na WL nie będzie zapisywania gry
-WL ma takie chore ustawienia, że zabiera mi klawisz potrzebny do gry (Home)
- a ustawienie profilu on-line jest niemożliwe bo ...nie chce mi uznać daty urodzenia!!!
-ten debilizm, bardzo ostrożnie nazywany grą nie zapisuje ustawień sterowania jeśli nie przypiszę klawiszy do wszystkich funkcji:(
-co więcej w samych ustawieniach pojawiają się idiotyzmy pokroju "osobny klawisz na akcję i osobny na wsiadanie/opuszczanie samochodu". I jak te wszystkie funkcje zmieszczono na padzie?
+ osobne ustawienia sterowania zarówno dla pojazdów jak i śmigłowców- niby już w stareńkim Operation Flashpoint to było, więc Ameryki R* nie odkrył, ale zawsze miło zobaczyć, że nie są zaprzeczeniem ewolucji:)
-jeśli ktoś da radę wygodnie korzystać ze wszystkich klawiszy odpowiedzialnych za bicie niech zgłosi się po Nobla:/
- ogólnie działanie gry w oparciu o zdychajace WL jest daremne ale żeby nawet patch był pod to podpięty!!!
- tak, kolejna debilna gra uczulona na Enter i Backspace (i kolejny profil w GlovePIE:)
-opcja Controlls Configuration -po kiego grzyba to jest, skoro nie służy do niczego?!!!
-w instrukji nijak nie wyjaśniono jakie ustwienia do czego służą więc skąd mam wiedzieć co ustawić?
-menu tylko częściowo można obsługiwać myszą
-jak na razie odpaliłem benchmark, podczas którego doświadczyłem wszystkich znanych błędów graficznych, które jakoby usunął patch 1,2 :(((
+ów benchmark nie zrównał mojego configu z ziemią (średnio 44 fps brzmi dumnie:)
-aczkolwiek to co zobaczyłem na ekranie miało poziom graficzny Mafii ew Max''a Payne a nie gry AD 2008

Być może wkrótce napiszę coś o wrażeniach z samej gry gdy minie złe wrażenie z instalacji, ale coś czuję, że jak zobaczę gameplay minusów będzie jeszcze więcej:(Z)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam sie z tobą,te zabezpieczenia są beznadziejne,tylko uczciwym przeszkadzają,co do płynności to po patchu 1.02 jest lepiej ale i tak daaaaleko od dobrego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Po pierwsze- nie ma czegoś takiego jak Windows Live, jest za to Games for Windows- Live!. ;P
Po drugie- ja nie miałem problemów z bijatykami ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 19:42, Ecko09 napisał:

Po pierwsze- nie ma czegoś takiego jak Windows Live, jest za to Games for Windows- Live!.

http://home.live.com/?mkt=pl-pl
ale fakt, powienienem napisać zarówno o GfWL i WL, bo są powiązane.

Dnia 16.03.2009 o 19:42, Ecko09 napisał:

Po drugie- ja nie miałem problemów z bijatykami ;P

Nobla mu, Nobla:)
A tak na poważnie, to gdzie zbindowałeś czwartą akcję, bo mi klawiszy na myszce zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do GfWL to ja akurat nie mialem z nim problemow, bo wczesniej instalowalem juz na moim kompie, bo wymagaly go Gears of War or Kane & Lynch (czy jak to sie tam nazywalo). A jego aktualizacja jest wymagana przez M$ a nie Rocstara. Co do pozostalych "narzekan". Do obslugi GTA IV nie jest potrzebny przycisk HOME. Jakos z biciem przechodniow tez nie mialem jakis problemow, bez problemu da sie z klawiatury gre obsluzyc. Enter sluzy do wybierania numerow na telefonie komorkowym, a backspace do chowania tegoz telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:27, Ecko09 napisał:

> >

Ja nie zmieniam nigdy sterowania w grach ;P Gram na domyślnych zawsze.

Przeciętniak się znalazł;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:38, Wojman napisał:

Co do GfWL to ja akurat nie mialem z nim problemow, bo wczesniej instalowalem juz na
moim kompie, bo wymagaly go Gears of War or Kane & Lynch (czy jak to sie tam nazywalo).

O, Kane & Lynch tez tego wymaga? No to po zakupach:(

Dnia 16.03.2009 o 21:38, Wojman napisał:

A jego aktualizacja jest wymagana przez M$ a nie Rocstara. Co do pozostalych "narzekan".

Możliwe, mnie o tym poinformował Rockstar Game Social Club a nie GfWL więc uznałem, że to oni wymagają.

Dnia 16.03.2009 o 21:38, Wojman napisał:

Do obslugi GTA IV nie jest potrzebny przycisk HOME.

zależy jak dla kogo...

Dnia 16.03.2009 o 21:38, Wojman napisał:

mialem jakis problemow, bez problemu da sie z klawiatury gre obsluzyc. Enter sluzy do

Ale czy wygodnie to już inna sprawa.

Dnia 16.03.2009 o 21:38, Wojman napisał:

wybierania numerow na telefonie komorkowym, a backspace do chowania tegoz telefonu.

No właśnie, typowa polityka z M$ rodem "My wiemy lepiej", nikomu nie przyjdzie do głowy, że niektórzy wolą samodzielnie obłożyć sobie klawiaturę. Kurde, jeśli się to rozprzestrzeni na inne studia...:(

BTW Jak jest w ogóle z tą data urodzenia?Nikt w M$ jakoś nie trudził się na dodanie jakiegoś przykładu. Niby wpisuję jak należy wg szblonu MM/DD/YYYY np 11111989 ale GfWL ją odrzuca jako nieprawidłową. Czyżbym musiał uwzględnić slashe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować