Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Z moich informacji wynika, że Valve krótko po wydaniu EP2 ustami Gabe Newella ogłosiło iż do premiery EP3 nie będą o nim mówić, żadnych screenów, trailerów, wywiadów, nic. Wszytko to po to żeby w żaden sposób nie zdradzić zakończenia. Jak dla mnie brzmi to logicznie i dlatego czekam cierpliwie na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 20:45, Piter_Fersin napisał:

Z moich informacji wynika, że Valve krótko po wydaniu EP2 ustami Gabe Newella ogłosiło
iż do premiery EP3 nie będą o nim mówić, żadnych screenów, trailerów, wywiadów, nic.
Wszytko to po to żeby w żaden sposób nie zdradzić zakończenia. Jak dla mnie brzmi to
logicznie i dlatego czekam cierpliwie na premierę.

Ale, żeby o marce nie zapomniano, należało by przynajmniej powiedzieć, że gra jest w obrotach a nie w myślach. Myśleć o niej możemy równie dobrze jak oni i gie z tego będzie. Poza tym jakby pokazali parę screenów to nie zdradziło by zakończenie, nie każe im nikt dawać screenów z momentu przed THE END (GAME OVER). Dziwi brak zorganizowania i jakiejkolwiek może motywacji kosztem wypierania takich produktów jak H-L na cześć L4D. Nie jedno studio odcina kupony, na bardziej kasiastym tytule - to jest w porządku, bo kto lubi dany tytuł czeka na kolejną część, tylko że L4D jest chyba najszybszą kontynuacją tego studia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 20:45, Piter_Fersin napisał:

Z moich informacji wynika, że Valve krótko po wydaniu EP2 ustami Gabe Newella ogłosiło
iż do premiery EP3 nie będą o nim mówić, żadnych screenów, trailerów, wywiadów, nic.
Wszytko to po to żeby w żaden sposób nie zdradzić zakończenia. Jak dla mnie brzmi to
logicznie i dlatego czekam cierpliwie na premierę.

Oficjalnie nie pokazują żadnych screenów, żeby nie było widać różnic miedzy zdjęciami, a grą bo podobno gracze się pluli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę, że jeszcze nie ma dyskusji o Valve :D

To od początku:
Valve wczoraj wypuściło aktualizację do Portala. W niej oprócz nowego osiągnięcia o opisie "...?" zamieszczono 26 plików dźwiękowych dinosaur<numer>.wav
Każdy z tych plików zawierał w sobie bliżej nieokreślone dźwięki, część z nich to były sygnały z Morsie, część to wyrazy w MD5, część inne zdania, a część brzmiała jak połączenie modemowe.
I właśnie to przyniosło pomysł, że ten sygnał modemu to tak naprawdę obrazki SSTV(technologia przesyłania statycznych obrazków przez radio).Jeden z plików dinosaur.wav faktycznie był takim SSTV, który zawierał obrazek z kodem md5, który z kolei po rozszyfrowaniu daje numer telefonu (425) 822-5251

Numer ten jest zarejestrowany w Kirkland i należy do Valve. Pod tym numerem jest BBS, do którego hasło i login to backup/backup. Po zalogowaniu, pokazują się pewne obrazki z znakach ASCII które po złożeniu wyglądają tak:
http://i8fhosting.com/portal.png

I zabawa wciąż trwa :)

To wszystko w bardzo wielkim skrócie i jeżeli jakieś błędy - przepraszam bardzo :)

I edit: dokładniejsze wytłumaczenie - tu http://netshroud.wordpress.com/2010/03/02/portal-radio-transmission-update/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 15:09, Zarajev napisał:

/.../

No całkiem ciekawie to wygląda (jakaś historyjka o Aperture Science?).
I sam na to wpadłeś? Jak tak to szacun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 16:06, kx22 napisał:

> /.../
No całkiem ciekawie to wygląda (jakaś historyjka o Aperture Science?).
I sam na to wpadłeś? Jak tak to szacun :)

Wszystko zebrane z forów Valve i tej strony co podałem. Swoją drogą, trzeba mieć naprawdę nie po kolei we łbie żeby wpaść na coś takiego oO

Przykładowo, pojawił się pomysł na kanale irc ludzi od rozwiązywania łamigłówki żeby w odwecie wysłać Valve faks taki, żeby przy jego drukowaniu zagrało Still Alive z Portala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się prędzej usrał niż wpadł na to, że te pozornie nic nie mówiące obrazki, dźwięki mogą dawać hasło, numer telefonu o.O ale naprawde sprawa mnie zainteresowała, czekam na jakieś nowe info co ludzie wyciągneli z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 15:09, Zarajev napisał:

No nie wierzę, że jeszcze nie ma dyskusji o Valve :D

To od początku:
Valve wczoraj wypuściło aktualizację do Portala.

Właśnie mnie to zdziwiło, że jakaś aktualizacja się pojawiła. A to jak widzę zabawa. Pewnie po tygodniu oszyfrowywania kolejnych danych itp czegoś konkretniejszego się dowiemy, pewnie coś o Portal 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 21:27, Pablo_Querte napisał:

Ktoś to wszystko ładnie pozbierał: http://pugsoft.info/radio/index.php?title=Wave_Dump
Na tym obrazku http://i8fhosting.com/portal.png szczególnie zaintrygował mnie... android!
Dodam jeszcze, że na innym z takich zakodowanych zdjęć widać pistolet Alyx.

Jeżeli chodzi Ci o te dwa roboty kurczakopodbne bez głowy co stoją obok siebie, to w Portalu istnieją podkładki z kartkami wraz z obrazkiem czegoś takiego i wyraźnie chodziło, że ten kurczak jest obiektem testu, który oblał o czym mówi wielki napis "FAILED".

Nie znajdę teraz screena, ale jak dorwę to wrzucę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dużo nowych radyjek dodali w tej aktualizacji. Myślę że aby odblokować to osiągnięcie trzeba zniszczyć( przez przechodzenie przez tą siatkę demartelizującą, czy coś takiego) wszystkie albo tylko te dodane radyjka. Zaraz to sprawdzę. :)
Edit: Jednak nie. Aby odsłuchać transmisji trzeba przenieść radyjko w odpowiednie miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam do tego doszedłem, i wiem że pewnie wiele ludu zrobiła to przede mną. Ale odkrywanie takich eastereggów to naprawdę duża frajda. I LOVE VALVE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować