Zaloguj się, aby obserwować  
C-BOOL2

The Witcher VERSUS, niegdyś Duel Mail ;) - Temat Ogólny [M]

1009 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2008 o 17:40, Grizzly. napisał:

Gram czarodziejką na 11 lvl i chciałbym sobie odlokować specjalną moc przyzwanie chowańca.
Ale potrzebna jest do tego umięjtność księga magii. Czy żeby móc przywołać chowańca wystarczy
jeden punkt księgii magii czy muszę mieć wszystkie 3. Czy tak wogóle przydatne jest przyzwanie
chowańca, co sądzicie o tej umiejętności ? Jeszcze jej ani razu nie widziałem podczas
walki z przeciwnikiem.


Jak powiedział poprzednik, wystarczy ci jeden punkt księgi magii.

Sam gram czarodziejką i nigdy nie używałem chowańca. Umiejętność ta jest raczej nie przydatna. Już lepiej pozostać przy księdze magii. A to z tego powodu, że księga magii zwiększa siłę ataków, a więc w przypadku krytyków te dodatkowe obrażenia też są podwajane. W przypadku chowańca niestety tak dobrze nie ma.
Zresztą jak poczytasz forum witchera to zobaczysz, że ogólnie wszyscy narzekają na specjalne zdolności czarodziejki (te ofensywne, bo bierne są całkiem dobre) i właściwie tylko księga magii jest używana przez część graczy. Sam zresztą w becie ciągle księgi używałem i teraz pewnie też do tego w końcu dojdę, choć mam póki co pilniejsze potrzeby na wydawanie pkt umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wiedźminów.

Czy warto podwyższać aarda do 3 poziomu czy wystarczy tylko 1 bo bo i tak 100% przy nim jest a jeśli podniosę do 3 to są jakieś super krytyczne ciosy po aardzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdenerwowałem się. ):| 3 podstawowe ciosy mam na 3 poziomie, a te jakieś silniejsze uderzenia to drugi rodzaj szybkiego uderzenia mam na 3. Powinienem inaczej to wszystko rozegrać. Szkoda, że nie można cofnąć wyboru ataku/obrony. Chyba zacznę od nowa na innym koncie ):| Mam już 27 walk wygranych i 26 przegranych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam już 27 walk wygranych i 26 przegranych.

Uu ciut kiepawo. Ja może zaszpanuję statsami: mam na razie lvl 15, już prawie 16 i mam staty 95/35 :]
746 punktów rankingowych, więc chyba nie jest tak źle, chociaż wczoraj zaliczyłem mnóstwo porażek i mi się staty popsuły bo miałem lepsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzbierałem trochę kasy i zastanawiam się nad kupnem księgi. Gram czarodziejką. Interesuje mnie Księga Pramagii, ale nie wiem co ona daje. Nie pisze nic żeby zwiększała jakieś współczynniki. Jest tylko coś z furią i żywiołem ale nie wiem co to daje. Polecacie ją kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować ksiąg, które nie dają nic prócz furii czy żywiołu, lepiej przeczekaj sobie do 20 lev. i wtedy kup sobie porządniejszą księgę, oczywiście kup sobie jakieś tańsze księgi które dadzą ci kilka furii i żywiołów bowiem te z 20 lev. są bardzo drogie ale warto na nie zbierać oreny. Dobra rada dla czarodziejek: dajcie po 3 pkt w Aurę i Wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 23:58, Sheloi napisał:

Nie warto kupować ksiąg, które nie dają nic prócz furii czy żywiołu, lepiej przeczekaj
sobie do 20 lev. i wtedy kup sobie porządniejszą księgę, oczywiście kup sobie jakieś
tańsze księgi które dadzą ci kilka furii i żywiołów bowiem te z 20 lev. są bardzo drogie
ale warto na nie zbierać oreny. Dobra rada dla czarodziejek: dajcie po 3 pkt w Aurę i
Wiedzę.


A jak mam 11 lvl ? To opłacałoby się kupić Traktat o Dokładności lub Księge Pramagii ? Nie wiem wogóle co daje ta furia i żywioł ale jako czarodziejka lepiej zainwestować w furię czy żywioł ? I co wogóle dają te dwa współczynniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 00:36, Grizzly. napisał:

A jak mam 11 lvl ? To opłacałoby się kupić Traktat o Dokładności lub Księge Pramagii
? Nie wiem wogóle co daje ta furia i żywioł ale jako czarodziejka lepiej zainwestować
w furię czy żywioł ? I co wogóle dają te dwa współczynniki ?


Furie i Żywioły pozwalają na korzystanie z lepszych umiejętności podczas pojedynku. Żeby użyć np. Kamiennej Pięści potrzeba 2 pkt furii - te zdobywasz poprzez kupno pierścieni bądź ksiąg które oprócz furii i/lub żywiołów dają ci premie do trafień krytycznych, obrażeń itp.
Czy warto kupować te przedmioty na 11 lev. Ja gram "czarką" na 15 lev. i mam pierścień i księgę o łącznej wartości 300 orenów. Moim zdaniem nie warto wydawać orenów na itemy które wymienimy po jakimś czasie, najlepiej kupić coś taniego byleby dawało furie bądź żywioły - na kupno porządnych przedmiotów polecam 20 poziom: Księga Trzech Mocy badź Pierścień z Mahakamu - trzeba wybrać któryś z nich bo z początku będzie nas stać tylko na jeden przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thx :) Ja najczęściej korzystam z magii ziemi jak narazie więc ważniejsza jest furia. To trochę taka dla mnie taktyka bo atakuje odłamkami, one dużo zabierają a przeciwnicy się na nie nie bronią bo od czarodziejek najczęściej spodziewają się błysków. Ale ostatnio zastanawiam się czy nie pójść w coś nowego np. w przyzwanie chowańca albo kamienną pięść. Ja to bym musiał zainwestować w obronę bo trochę cienko z nią u mnie. Nawet jak się obronie od ignii wiedźminów to mi dużo zabierają.

o lol.. ale miałem walke przed chwilą, ja 11 lvl czarodziejka vs 14 przeraza i wygrałem.. nawet nie zabrał mi ani jednego punktu życia. Ale koleś zagrał dość typowo, byłem dobrze przygotowany, ostanio często bronie się przerazom i czarodziejkom używając tarczy.. typowe ich zagrywki :P

http://versus.thewitcher.com/?fight=128107037&lang=5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz inwestować to daj w pięść bo chowaniec nie jest wart zachodu, poza tym czarodziejka ma najmniej HP pośród 3 klas toteż najważniejsze jest aby załatwić przeciwnika jak najszybciej - ja daję mało w obronę, więcej w atak inwestuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 09:01, zerohunter napisał:

Od czego zależy krytyk?Ja nigdy nie miałem!

http://versus.thewitcher.com/?fight=128272500〈=5


krytyk zależy od przedmiotów jakie kupisz, ale także od umiejętności jakich nauczysz swoją postać. U czarownicy na przykład masz Aurę, która na ++ daje 33% szansy na krytyka, u Wiedźmina jest znak AARD, który nie obroniony daje 100% szansę na krytyka w następnym ataku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej słuchajcie to nie jest śmieszne ale zacinają mi się walki i to nawet nie w połowie ale na samym początku!!! nie wiem czy po aktualizacjach trzeba mieć szybkiego neta żeby w to grać? Ja mam 128kbps ale do tej pory wszystko bylo oke dopiero zadaje się od soboty są problemy i to o każdej porze. co jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 12:48, THE WITCHER1990 napisał:

Ej słuchajcie to nie jest śmieszne ale zacinają mi się walki i to nawet nie w połowie
ale na samym początku!!! nie wiem czy po aktualizacjach trzeba mieć szybkiego neta żeby
w to grać? Ja mam 128kbps ale do tej pory wszystko bylo oke dopiero zadaje się od soboty
są problemy i to o każdej porze. co jest??


128kb ? To jeszcze istnieje taka prędkość netu ? To albo problem netu, albo sprzętu, bo to we flashu jest zrobione i trochę komputer jednak obciąża czasem, ale poprawiają to.


A tak poza tym: właśnie stoczyłem walkę z Wiedźminem o jeden lvl więcej miał i sprowadziliśmy się nawzajem do 1 hp, ale on w ostatniej turze przypiekł mi Ignim :/ a tak byłby remis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)15, już prawie 16 i mam (...)

Ja też.

>(...)746 punktów rankingowych, więc chyba nie jest tak źle(...)

Jest tragicznie!Moja średnia to 6000, więc coś źle Ci idzie.

E:Teraz mam 7888.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz się rankingiem nie przejmujcie bowiem zanim dojdziecie do magicznego 20 lev. możecie przegrać wiele walk i cały rank szlag trafi(choć nie musi tak być), teraz najważniejsze jest aby jak najszybciej dojść do tego poziomu bowiem odtąd zaczyna się zabawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna , jak stoczyłem te pierszą walkę to mi się nawet spodobała. Szkoda tylko że więkrzośc ludzi których wyzywam, a wyzywam lepszych ode mnie nie tyle odżuca co nie gra już w te grę przez co mało walk stoczyłem.
Z 4 zapytań o walke nikt nie przyjął ani nie odżucił.Jedynie walczyłęm gdy ktos się zapytał mnie, a walczyłem tylko raz. Szkoda że nie ma pokazanego znaczku kto jest online .
Wniosek? Napoczątku trudno zdobyc level drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2008 o 15:54, Kolumb22 napisał:

Wniosek? Napoczątku trudno zdobyc level drugi.


Musisz być aktywny na Czacie. Wyglądaj na graczy na Wspólnej Komnacie lub też na Polskiej Tawernie. Zdobycie poziomów do 10-15 lev. nie jest trudne i zajmuje kilka godzin nieustannej walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 15:39, zerohunter napisał:

>(...)15, już prawie 16 i mam (...)

Ja też.

Już nabiłem 16 lvl.

Dnia 22.07.2008 o 15:39, zerohunter napisał:

>(...)746 punktów rankingowych, więc chyba nie jest tak źle(...)

Jest tragicznie!Moja średnia to 6000, więc coś źle Ci idzie.

E:Teraz mam 7888.


Tragicznie ? Co Ty piep**** ? W tej chwili mam 802 i ta liczba ciąglę się zwiększa i pnę się w rankingu. Jakbyś miał tyle punkcików to byłbyś w pierwszej 60 graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować