Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Saga Heroes of Might and Magic I-III

21 postów w tym temacie

Co do samego tekstu to nie mam jakiś szczególnych uwag, całkiem dobrze opisane są wszystkie części, choć jedna strona więcej by sie jeszcze przydała:)
Moja uwaga krytyczna zaś dotyczy screenów - jak dla mnie niedopuszczalne jest wrzucenie screenów tylko i wyłącznie z trzeciej części! Przy opisie pierwszej części powinien być przynajmniej jeden screen właśnie z "Hirołsa 1", analogicznie powinno być z "Hirołs 2".
Acha, jeszcze druga uwaga co do samego wydania. Otóż jak wiadomo do niedawna Saga "Hirołs" kosztowala 19,9 zł, teraz zaś 27,9 zł. Miło by było, jeśli autor tekstu (skoro CDP tego nie zrobiło) napisał choć kilka słów o wydaniu Sagi. Czy w wersji XG GOLD są jakieś zmiany w porownaniu do poprzedniej edycji? Czy są jakieś dodatki (tak jak to było w przypadku Sag BG i IWD w XG Gold)?
A jeśli ja miałbym oceniać, i musiałbym coś wpisać w polu wady, to na minus dałbym grafikę w pierwszej części. Ale to i tak byłby mały minus, i to jeszcze wymuszony, bo ogolnie cała saga Heroes of Might & Magic jest rewelacyjna (no może z wyjątkiem czwartej części;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 21:38, HONS napisał:

Co do samego tekstu to nie mam jakiś szczególnych uwag, całkiem dobrze opisane są wszystkie
części, choć jedna strona więcej by sie jeszcze przydała:)


Miło mi słyszeć :) Jestem zdania, że każda z części zasługuje na oddzielny artykuł, jednak nieubłaganie pędzący czas i wymogi co do długości wymusiły na mnie taką, a nie inną formę. Kto wie, może kiedyś uda się poświęcić serii Heroes naprawdę długi cykl felietoników? :)

Dnia 11.04.2008 o 21:38, HONS napisał:

Moja uwaga krytyczna zaś dotyczy screenów - jak dla mnie niedopuszczalne jest wrzucenie
screenów tylko i wyłącznie z trzeciej części! Przy opisie pierwszej części powinien być
przynajmniej jeden screen właśnie z "Hirołsa 1", analogicznie powinno być z "Hirołs 2".


Na dniach zadbam o wykonanie zupełnie nowych screenów i ich podmienienie w tekście. Pierwsze dwie części wymagają trochę czasu, by złapać coś naprawdę fajnego, jednak przy większej dawce czasu, powinno to być wykonalne.

Dnia 11.04.2008 o 21:38, HONS napisał:

Acha, jeszcze druga uwaga co do samego wydania. Otóż jak wiadomo do niedawna Saga "Hirołs"
kosztowala 19,9 zł, teraz zaś 27,9 zł. Miło by było, jeśli autor tekstu (skoro CDP tego
nie zrobiło) napisał choć kilka słów o wydaniu Sagi. Czy w wersji XG GOLD są jakieś zmiany
w porownaniu do poprzedniej edycji? Czy są jakieś dodatki (tak jak to było w przypadku
Sag BG i IWD w XG Gold)?


Bez bicia przyznam się, że nie mam porównania między oboma wydaniami, jako że na potrzeby tekstu dostarczone mi było tylko jedno (w tekście chodzi bardziej o przybliżenie gier, niźli samego wydania). Zakładam, że różnicą jest wydanie gier na jednym nośniku DVD, a nie na czterech płytach CD. Jednak nie jest to potwierdzone. Postaram się zdobyć konkretne informacje i wtedy odpowiedzieć na Twój post ponowne, ewentualnie dodając nieco do samego tekstu.

Dnia 11.04.2008 o 21:38, HONS napisał:

A jeśli ja miałbym oceniać, i musiałbym coś wpisać w polu wady, to na minus dałbym grafikę
w pierwszej części. Ale to i tak byłby mały minus, i to jeszcze wymuszony, bo ogolnie
cała saga Heroes of Might & Magic jest rewelacyjna (no może z wyjątkiem czwartej części;)


Dla mnie nie jest to żaden minus. Grafika jest straszna z dzisiejszej perspektywy, ale dla fana ma swój urok, którego w życiu nie oceniłby negatywnie ;)

Na koniec chciałbym podziękować za rozbudowany post. Wątpliwości i niedociągnięcia postaram się wyjaśnić i poprawić na dniach (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Hirołsy" potężną serią są. Masa graczy miała z nimi do czynienia. Jednak ukazywanie pierwszych trzech części w wyższej cenie jest troszkę chore. Poza tym nie sądzę, aby sprzedaż była jakaś dobra. Powiedziałbym, że właśnie teraz lepiej byłoby odstawić tą sagę i przy większych prośbach graczy dać grę do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugie rozszerzenie, The Shadow of Death, choć już nie tak popularne, także miło zaskoczyło graczy. Szczególnie ciekawym aspektem okazało się łączenie artefaktów, które jeszcze bardziej zwiększało możliwości tych magicznych przedmiotów.

Łączone artefakty były już w Armageddon''s Blade, choć nieoficjalnie.

I gdzie sie zapodział opis Heroes Chronicles? Chyba nie zabrakło go z powodu tego, że w Polsce ma on innego wydawcę?

@Vojtas
A to ciekawe, bo zarówno H1 jak i H2 były przystosowane do uruchomienia pod Win95.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 10:36, Sheltem napisał:

Łączone artefakty były już w Armageddon''s Blade, choć nieoficjalnie.


Czy nie pojawiło się to przy okazji któregoś patcha? Przyznam się, że nie kojarzyłem tego aspektu w AB, ale już trochę minęło od mojego przejścia dodatku. W razie czego postaram się dodać zdanie lub dwa :)

Dnia 12.04.2008 o 10:36, Sheltem napisał:

I gdzie sie zapodział opis Heroes Chronicles? Chyba nie zabrakło go z powodu tego, że
w Polsce ma on innego wydawcę?


Nie ma go tu z prozaicznego powodu - nie wchodzi w skład wydania "Saga Heroes of Might and Magic I-III" (: Z tego samego powodu drugi dodatek do Heroes of Might & Magic II: The Succession War (mam namyśli Desecrated Lands) został jedynie wspomniany.

Pozdrawiam,
Fett

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 13:55, lordfett napisał:

Czy nie pojawiło się to przy okazji któregoś patcha?


Nie wiem jak na Zachodzie, ale w Polsce AB miał od razu tę funkcję wgraną (może dlatego, że polska wersja ma od razu numerek 2.1).

Dnia 12.04.2008 o 13:55, lordfett napisał:

Nie ma go tu z prozaicznego powodu - nie wchodzi w skład wydania "Saga Heroes of Might
and Magic I-III" (: Z tego samego powodu drugi dodatek do Heroes of Might & Magic II:
The Succession War (mam namyśli Desecrated Lands) został jedynie wspomniany.


Jakoś jednak DL zostało wspomniane, a o tym, że istnieje coś takiego jak HC, nie ma ani słowa.

Aha - jeszcze jeden błąd:
Rok 1995. To właśnie wtedy, blisko trzynaście lat temu (a w naszym kraju sześć wiosen później)

1999 - Mirage - kolekcja za Grosik (czekam na kontrę od CDP ;) ) - Heroes odf Might and Magic: A Strategic Quest (gra po angielsku - instrukcja po polsku)
Dodam, że H1 można było nabyć w polskich sklepach już w 1995 lub 1996 (cena była jak na tamte czasy zaporowa), choć nie wiem czy sprowadzono grę z Zachodu, czy ktoś w Polsce już to wydawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 10:36, Sheltem napisał:

A to ciekawe, bo zarówno H1 jak i H2 były przystosowane do uruchomienia pod Win95.


Aha, faktycznie jest windowsowa wersja teraz sprawdziłem. Po prostu ja grałem w dosową. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst w porządku, choć zgadzam się z HONSem, że za krótki (no i te screenshoty ;)), w zasadzie każdej z części HoMM wypadałoby poświęcić osobny artykuł :). Poza tym "dwójka" został trochę krzywdząco potraktowana - czytając można odnieść wrażenie, że powstała na zasadzie "to samo tylko więcej", a przecież to nieprawda (a jeśli już tę zasadę stosujemy do "dwójki", to z takim samym powodzeniem możemy ją odnieść do "trójki").

Ciekaw jestem, jak CDP uzasadni przeniesienie Sagi z tańszej serii do droższej :). Chyba musieliby wzbogacić wydanie gry o jakieś naprawdę atrakcyjne dodatki, inaczej strzeliliby sobie samobója (a upchanie wszystkiego na DVD byłoby jeszcze gorszym pomysłem - dwie pierwsze części mają muzykę w formacie CD Audio, mi tam wystarczy już, że w edycjach CD dźwięk nie działa - "Na tym komputerze nie można obecnie odtwarzać dźwięku cyfrowego" LOL).

Szkoda, że autor nie wspomniał o polonizacjach "hirołsów" by Mirage - szczególnie druga część była swego czasu powodem wielu rotflów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena, cena... Przecież można to było już zakupić za 10 zł przy wyprzedaży! Inne pudełko, bardziej nobilitowana nazwa ("Gold") mają być powodem do podniesienia ceny? Wg mnie to porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*(pisząc saga HoMM miałem na myśli odsłony serii od 1-3.Dla mnie i pewnie dla wielu graczy ta saga zatrzymała się na ostatnim dodatku do Heroes 3.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za krótki tekst! Ale mając w pamięci ile razy już było to wałkowane czy na forum czy przy okazji innych tekstów (np. recenzji HoMM 4 i 5) można to przeboleć.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - artykuł jest za krótki, a za taką cenę to ja wziąłbym tą sagę i dał Heroes IV. I czy ktoś wie - czy Heroes I-II działają pod Vistą. Można sobie Heroes I-II ściągnąć za darmo z wielu stron i jest to przez autorów nazywane całkiem legalnych (czyt.: abadonware).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 19:45, era32 napisał:

Macie rację - artykuł jest za krótki, a za taką cenę to ja wziąłbym tą sagę i dał Heroes
IV. I czy ktoś wie - czy Heroes I-II działają pod Vistą. Można sobie Heroes I-II ściągnąć
za darmo z wielu stron i jest to przez autorów nazywane całkiem legalnych (czyt.: abadonware).


Jak wskazuje powyższy artykuł H1 i H2 zdecydowanie nie zaliczają się do abandonware. Więc nie istnieje możliwość pobrania ich za darmo skądkolwiek w legalny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu niema screenshotów z Heroes 1 i 2 w opisie??? tylko wszystko z Heroes 3. Niema opisanego WoGa 3.58f, i Zamku Forge którego Żywiołaki zastępują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować