Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Ochy" i "achy" Microsoftu nad podwojoną sprzedażą Xboksa w Europie

61 postów w tym temacie

1 .> > > a ty wiesz co mówisz?? biblioteka gier xboksa 360 to prawie 500 tytułów a w

Dnia 17.04.2008 o 17:45, penny napisał:

przypadku
> > ps3 trochę ponad 300.
> > rotfl. pomijając już absurdalność takiego zajęcia, to dla ciebie większość
gier
> to ile?
> > 5? 10? :D
> tylko że najlepsze tytuły z xboxa wychodzą na pc a on jak już wspomniałem działa
znacznie
> ciszej.
> pozdrawiam serdecznie
>
eee, mmm? a co to ma wspólnego z bredniami o rzekomo przeprowadzonych przez ciebie testach?



odp.
mieszkasz u mnie, nie wiem, śledzisz może mnie że uważasz że nie posiadam obu konsol i nie testowałem większości gier które wyszły na obie konsole, a co kolegów nie mam aby pożyczać gry ?? Jeśli nie masz dowodów to po co sie czepiasz ??

>2. to jest odpowiedź na posta dodanego przez penny

Dnia 17.04.2008 o 17:45, penny napisał:

tak, szczególnie że N64 miało premierę prawie 2 lata po Saturnie :/


Ale co to ma do rzeczy?
Między premierą PS, a N64 było 1.5roku różnicy. teraz między X360, a PS3 jest 1 rok, więc 0,5 roku różnicy chyba nie jest aż takie straszne:/

odp.
0.5 roku ma znaczenie sam jestem informatykiem i wiem że 5 miesięcy praktyki w pisaniu programów ma diametralne znaczenie.

3. skończmy tę dyskusje bo to jest temat rzeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:23, dark_darek napisał:

Pewnie skończy się na tym że go odsprzedam albo
wywalę...


podaj lokalizacje śmietnika oraz date i godzine kiedy bedziesz wywalał, przyjade nawet na drugi koniec Polski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:31, penny napisał:

no tu akurat racji za dużo nie masz, PS1 miała dość silną konkurencję w postaci Segi Saturn.

Jak można Segę Saturn nazwać silną konkurencja, przecież ta konsola nie dobiła nawet do 20mln, jeżeli już mowa o jakiejkolwiek konkurencji to jedynie N64 (33mln) można tak nazwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 18:00, kreve napisał:

> Pewnie skończy się na tym że go odsprzedam albo
> wywalę...

podaj lokalizacje śmietnika oraz date i godzine kiedy bedziesz wywalał, przyjade nawet
na drugi koniec Polski :D


hehe chyba będzie aukcja na allegro xbox 360 premium z 5 grami za 800 zl :P
pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:55, dark_darek napisał:

mieszkasz u mnie, nie wiem, śledzisz może mnie że uważasz że nie posiadam obu konsol
i nie testowałem większości gier które wyszły na obie konsole, a co kolegów nie mam aby
pożyczać gry ?? Jeśli nie masz dowodów to po co sie czepiasz ??

nie mieszkam u ciebie i cię nie śledzę. jak dla mnie możesz nawet posiadać wszystkie konsole ps i xboksy jakie wyszły. nic mnie to nie obchodzi. podałem ci jedynie liczby. wynika z nich, że miałbyś do porównania grubo powyżej setki gier, jeśli mówimy o samych duplikatach. o czym ty więc gadasz? no chyba, że nie masz innego życia niż gapienie się w ekran i sprawdzanie tytuł po tytule czym się od siebie różnią na obu platformach. jeśli tak, to sorry, zwracam honor i życzę powodzenia w przyszłości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 18:03, 1602 napisał:

> no tu akurat racji za dużo nie masz, PS1 miała dość silną konkurencję w postaci
Segi Saturn.
Jak można Segę Saturn nazwać silną konkurencja, przecież ta konsola nie dobiła nawet
do 20mln, jeżeli już mowa o jakiejkolwiek konkurencji to jedynie N64 (33mln) można tak
nazwać.

doh, widzisz to teraz z perspektywy lat. wtedy obie te konsole (ps1 i sega) miały start praktycznie w tej samej chwili. sam pamiętam (tak jestem taki stary ;) jak się ludziska tym ekscytowali. mimo wszystko miej świadomość tego że to sega była wtedy firmą z poważnym doświadczeniem. sony dopiero zaczynało mieszać na rynku tego typu urządzeń i tak na prawdę nie wiadomo było czego się po nich spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 18:19, penny napisał:

doh, widzisz to teraz z perspektywy lat. wtedy obie te konsole (ps1 i sega) miały start
praktycznie w tej samej chwili. sam pamiętam (tak jestem taki stary ;) jak się ludziska
tym ekscytowali. mimo wszystko miej świadomość tego że to sega była wtedy firmą z poważnym
doświadczeniem. sony dopiero zaczynało mieszać na rynku tego typu urządzeń i tak na prawdę
nie wiadomo było czego się po nich spodziewać.

Na samym początku, rzeczywiście Sega mogła wydawać się pewniakiem i potężną konkurencją dla soniaka, ale i tak każdy wiedział, że w tamtej generacji wygra lider rynku, czyli Nintendo i to właśnie N64 było uważane za największe zagrożenie dla PS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:55, dark_darek napisał:

0.5 roku ma znaczenie sam jestem informatykiem i wiem że 5 miesięcy praktyki w pisaniu
programów ma diametralne znaczenie.


Powinieneś więc wiedzieć, że pisanie gier nie zaczyna się na równi z premierą konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 18:12, penny napisał:

> mieszkasz u mnie, nie wiem, śledzisz może mnie że uważasz że nie posiadam obu konsol

> i nie testowałem większości gier które wyszły na obie konsole, a co kolegów nie
mam aby
> pożyczać gry ?? Jeśli nie masz dowodów to po co sie czepiasz ??
nie mieszkam u ciebie i cię nie śledzę. jak dla mnie możesz nawet posiadać wszystkie
konsole ps i xboksy jakie wyszły. nic mnie to nie obchodzi. podałem ci jedynie liczby.
wynika z nich, że miałbyś do porównania grubo powyżej setki gier, jeśli mówimy o samych
duplikatach. o czym ty więc gadasz? no chyba, że nie masz innego życia niż gapienie się
w ekran i sprawdzanie tytuł po tytule czym się od siebie różnią na obu platformach. jeśli
tak, to sorry, zwracam honor i życzę powodzenia w przyszłości :D


życia by mi zabrakło jakbym miał tak wszystkie gry testować, ponad setki nie testowałem, ale kilkanaście
tytułów sprawdziłem, dlatego też odpisałem na tamtego maila. Dlatego też bzdurą jest gadanie o tym że xbox albo ps 3 posiada znacznie lepsza grafikę, obie konsole są porównywalne szczególnie jak gra sie z odległości około 3 metry na lcd full hd 37 cali(akurat takiego posiadam),
pozdrawiam wszstkich


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakość trzeba zapłacić. Sony idzie na jakość. Microsoft idzie na ilość. Owszem, ma dużo gier, ale czy każda z nich to super mega hit?
Argument przeciwko PS3, że Xbox 360 jest tańszy, dawno się zestarzał. 700 zł kosztuje Xbox w wersji Arcade. To nie to samo co Premium za 1000 zł. Dodajmy do tego cały osprzęt i zew. napęd HD-DVD - cena prawdopodobnie wyniesie więcej niż PS3 za ok. 1600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:40, Kraven napisał:

Zaistev- co do tych "o wiele mocniejszych bebechow" - prosze Cie, poszperaj w Internecie
zanim zdecydujesz sie wypisywac glupoty w sieci, ok? Rozumiem, ze poziom komentarzy na
gram.pl z reguly jest zenujaco niski (co nie dziwi biorac pod uwage srednia wieku uzytkownikow),
ale Ty jako wspolautor powinienes powstrzymywac sie od pisania tendencyjnego gledzenia.


Proszę, sprawdzaj swoje informacje, zanim zdecydujesz się wypisywać głupoty w sieci, ok? Rozumiem, że poziom... Eee, chyba się zagalopowałem..
http://www.gram.pl/upl/news/20080330131659.jpg
Więc co takiego nadzwyczajnego jest w średniej wieku użytkowników gram.pl, co sprawia, że komentarze mają według Ciebie tak żenujący poziom?
Wiesz, to co jest w tym momencie żenujące, to akurat Twój komentarz. Brawo, wspaniale się zaprezentowałeś. Powinszować.

Dnia 17.04.2008 o 17:40, Kraven napisał:

Natomiast co do tego "zwyciestwa" w wojnie obecnej generacji - brne w przeswiadczeniu, ze MS wystartuje
z Xboxem "720" wraz z pierwszymi powaznymi problemami trzystaszescdziesiatki, wprowadzajac
rynek w konsternacje i odwracajac karty.


O kuźwa! Dotąd czytając wypowiedzi fanboyów Sony miałem zawsze wrażenie, że X360 jeszcze przed premierą miał tak poważne problemy, że nie powinien być sprzedawany w ogóle.... Widać muszę zmienić swoje zdanie o Sonyboyach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, rozumiem ze chciales spektakularnie wystrzelic niczym z armaty, ale to co Ci z tego wyszlo jest najwyzej przeciaglym pierdnieciem. Wyjatkowo niefortunnie dobrany przedzial wiekowy 15-24 (osoba w wieku gimnazjalnym zestawiona z czlowiekiem konczacym studia...) jest niestety potwierdzeniem moich wypocin ktore zacytowales powyzej. Az 55% uzytkownikow w tej grupie wiekowej oznacza wlasnie tabun nastolatkow w srodku burzy hormonalnej. Taka cena popularnosci, nic nie poradzicie.

Dnia 17.04.2008 o 23:02, Furrbacca napisał:

O kuźwa! Dotąd czytając wypowiedzi fanboyów Sony miałem zawsze wrażenie, że X360 jeszcze
przed premierą miał tak poważne problemy, że nie powinien być sprzedawany w ogóle....
Widać muszę zmienić swoje zdanie o Sonyboyach...


A ta czesc wypowiedzi byla kierowana do mnie? Czy to jakis nieudany skrot myslowy? Chyba pierwszy raz w historii polskiego Internetu wlasciciel Xboxa 360 nie posiadajacy konsoli Sony zostal wyzwany przez drugiego internaute fanboyem Sony.

Jak to szlo? Powinszowac popisu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 23:19, Kraven napisał:

Wybacz, rozumiem ze chciales spektakularnie wystrzelic niczym z armaty, ale to co Ci
z tego wyszlo jest najwyzej przeciaglym pierdnieciem. Wyjatkowo niefortunnie dobrany
przedzial wiekowy 15-24 (osoba w wieku gimnazjalnym zestawiona z czlowiekiem konczacym
studia...) jest niestety potwierdzeniem moich wypocin ktore zacytowales powyzej. Az 55%
uzytkownikow w tej grupie wiekowej oznacza wlasnie tabun nastolatkow w srodku burzy hormonalnej.
Taka cena popularnosci, nic nie poradzicie.


Załóżmy przez chwilę, że 3/4 z tych osób jest poniżej osiemnastu lat (co daje w tej kategorii 3 lata poniżej osiemnastu lat i 6 powyżej i już samo w sobie jest wątpliwe na moją korzyść). Tak na chybił-trafił. Wiesz co z tego wynika? Że dalej wśród użytkowników odwiedzających gram.pl większość to osoby dorosłe. Dalej chcesz liczyć średnią wieku? Bo wyjdzie w końcu na to, że według Ciebie osoby pełnoletnie to smarkacze. Cóż, sam niby nie czuję się dorosły, ale takie stwierdzenie jednak nie wydaje mi się ok.

Dnia 17.04.2008 o 23:19, Kraven napisał:

> O kuźwa! Dotąd czytając wypowiedzi fanboyów Sony miałem zawsze wrażenie, że X360 jeszcze
> przed premierą miał tak poważne problemy, że nie powinien być sprzedawany w ogóle....
> Widać muszę zmienić swoje zdanie o Sonyboyach...

A ta czesc wypowiedzi byla kierowana do mnie?


Skąd takie przypuszczenie? Nie wiem czy zauważyłeś, ale ten fragmentu mojej wypowiedzi dotyczyła problemów z iksem i podejścia do tego fanboyów Sony. To było przedstawienie mojego (trafnego moim zdaniem) spostrzeżenia na temat Twojej opinii dotyczącej przyszłych planów MS.
Możliwe że nie wyraziłem się dostatecznie jasno. Od premiery X360 przez sieć cały czas przewijały się informacje o nadzwyczajnej awaryjności konsoli, jej wadach, jak to zostanie zmiecione przez PS3. I co z tego wynikło? Nic. Iks dalej się trzyma bardzo dobrze.
Owszem, ze stwierdzeniem "Widać muszę zmienić swoje zdanie o Sonyboyach..." nieco przesadziłem. Jednakże dalej Twoja wypowiedź nie ma niestety najmniejszego sensu.

Dnia 17.04.2008 o 23:19, Kraven napisał:

Jak to szlo? Powinszowac popisu? :)


Oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować