Zaloguj się, aby obserwować  
Wilkv

Settlers IV - temat ogólny

112 postów w tym temacie

Wszystko jedno, co leży - jeśli w sumie jest tego 8 sztuk (nawet po jednym narzędziu każdego rodzaju), to kowal (podobnie zresztą jak płatnerz) do roboty się nie weźmie :). A problem z młotkami i łopatami można też rozwiązać inaczej – wystarczy powołać nowych budowniczych i pionierów (lub ogrodników) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo, może ktoś będzie w stanie mi pomóc... Mam problem z misją Majów, a dokłaniej 5, ostatnią z Misji Dodatkowych (tam, gdzie trza "zdobyć Rzym!"). Co bym nie robiła (dużo łuczników 3 poziomu,duże wieże skupione w jednym miejscu, w ogóle sporo wojska) to po jakimś czasie najeżdża mnie horda 1) Rzymian (ich udaje mi się wyciąć w pień), 2) Wikingó i tych jest TYLE, że nie mam szans na cokolwiek... Jest jakaś rada/ podpowiedź, jak zagiąć Wikingów w tej misji? Będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z przejściem misji Mrocznego plemienia pt. Kwestia czasu. Dość, że jest tylko 90 minut to jeszcze muszę się obronić przed potężnym atakiem Majów. Jak pójdę na plemię to mnie oni dojadą a jak pójdę w obronę to mi sie czas skończy ;/ Komuś się udało ? Twórcy przesadzili z tą misją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta misja, w której trzeba zniszczyć 3 czy 4 farmy purchawek? Jeśli tak, to podam Ci sposób na jej przejście w 5 minut :). W pierwszej kolejności wykorzystaj wszystkie łopaty do stworzenia ogrodników (możesz się też spokojnie pozbyć kopaczy, bo mój sposób nie wymaga budowy czegokolwiek :)). Po drugie - zgromadź wszystkich wojaków (wyburz wieże, zostaw tylko jedną z jednym wojem) w jednym miejscu. I teraz zaczyna się część zależąca w pewnym stopniu od farta i obserwacji ruchów patroli Mrocznych - ci krążą od farmy do farmy, więc Twoim łupem powinny paść te, które znajdują się na uboczu (takie znajdują się na "północ" i "północny zachód" od granicy Twojego terytorium). Po prostu trzeba poczekać, aż patrol oddali się od farmy i dokonać dzieła zniszczenia :). Gdyby coś poszło nie tak, to możesz wykorzystać swoich wojaków i posłać ich na pewną śmierć - odwrócą na pewien czas uwagę patrolu Mrocznych dając w ten sposób cenne sekundy Twoim ogrodnikom. Tymi ostatnimi musisz kierować ręcznie, by jak najmniej czasu spędzali rozgniatając purchawki - żeby farma znikła, trzeba tylko okopać pierścień terenu wokół niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprytne ale sobie już poradziłem normalną metodą - sprawiedliwą :P:D.
**
Gdy gram Majami to plantacja agawy nie chce mi się rozwijać. Robotnik jest w budynku i nic nie robi ;/.
Co sie dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moja niby zła jest? Sposób jak każdy inny, przecież nie wykorzystałem żadnego cheata czy błędu gry :). A że scenariusz został tak zaprojektowany, że można go przejść "na skróty" - no cóż, nie moja wina, że w BB ktoś nie pomyślał ;) (no i 5 minut to nie 1,5 godziny :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy miał ktoś z was taki problem, lub może ma na to jakieś rozwiązanie?
Piszę tutaj gdyż ani UbiSoft ani Cenega nie udzieliły mi pomocy.

Posiadam wydaną przez Cenegę grę "The Settlers VI - Narodziny Imperium", niestety nie jest możliwa gra OnLine, gdyż po 5-10 minutach gry wywala mnie z gry i pokazuje następujący komunikat:

"Gra utraciła połączenie z usługą sieciową."

Zawsze tak jest, nieważne czy dołączam do już istniejącej gry czy też sam stawiam serwer. Nawet jeżeli postawie serwer i sam na nim zagram bez nikogo to jest taki sam efekt. Wywala z gry podając powyższy komunikat. Następnie należy znowu się zalogować na serwer.
Niestety uniemożliwia to normalną grę OnLine, gdyż wynik rozgrywki jest zapisywany jako porażka, tak jakbym normalnie wyszedł z gry.
Połączenie z internetem jest cały czas utrzymywane. W trakcie gry nie mam żadnego Firewalla uruchomione, żadnych menadżerów do ściągania plików np: kaza, torrent. Nie jestem podłączony do sieci za pomocą modemu czy karty WiFi. Jednym słowem nie mam nic uruchomionego co mogłyby zamulić/zerwać połączenie z internetem. Nawet raz w tle zapuściłem PING-a, żeby to sprawdzić czy czasem w trakcie gry nie jest zrywane połączenie i połączenie jest cały czas stabilne.
To wina leży po stronie serwera gry, niestety wiele osób skarży się na taki stan rzeczy.

Moja konfiguracja sprzętowa:

Sprzęt:
Laptop Benq R55EG:
Procesor: Celeron M410; 1,46 GHz
Ram: 2 GB,
Grafika: GeForce 7400 GO.
System: Windows XP Pro.

Połączenie z internetem: Download:2 MBit, Upload: 384Kb (UPC).
Ping do serwera UbiSoftu: 140-143 ms (stałe).

Napisałem do Cenegi, minęły prawie 2 tyg. nawet nie odpisali.
A korespondencja z UbiSoft-em wyglądała tak (brak słów totalna spychologia):

Customer (pat mat) 02/09/2008 14:48
In multiplayer game mode I''ve got an error.
No matter who''s made the server, me or other players. Always after 5-10 minutes playing, server kicks me out. And I have a message:

PL: "Gra utraciła połączenie z usługą sieciową"
EN: "The game has lost the connection with the net services."

And:
- I have got 2 MBit internet connection stable.
- Ping to ubisoft server is always 140-143 ms.
- I have always stable internet connection (no WiFi, no Modem, no firewall, no torrents ...)
- I have require open port (3087 TCP, 3074 TCP, 3074~3173 UDP).

Hardware - Laptop Benq R55EG:
Procesor: Celeron M410; 1,46 GHz
Ram: 2 GB;
Graphics card: GeForce 7400 GO.
System: Windows XP Pro.

So what do I have to do, to play multigame normally.

Response (Uk Technical Support) 02/11/2008 18:53
Hello Pat,

The problem is with the Internet connection, and you might need to contact your Internet provider.

After saying that we must aware you that you are running the game on a Laptop which means that the graphic cards chipset is unsupported.

Also you have a processor speed of 1.46 Ghz and the game requires a processor speed of 2.0 Ghz.

Kind regards,
Ubisoft Technical Support

Customer (pat mat) 02/12/2008 09:55
Hi.
So if I upgrade my computer then will you help me?
When I change my graphics card and procesor then my problems with the game will disappear?

You are ridiculous.
1. My procesor is 1,46 GHz but core duo technology is better than older procesor (Athlon, duron), so it means that is faster than Athlon 2 GHz.
2. My graphics card is enouch.

When I''m playing game in singleplayer mode game is stable.
So how graphics card disconnect me form the server while playing online?
I don''t understand.
You wrote:
"The problem is with the Internet connection, and you might need to contact your Internet provider."
In my opinion problem is with your server. Many people in Poland have this error. So every Pole have bad internet connection and must change his provider?

This answer is unprofessional.

Ciąg dalszy, UbiSoft odpisał...
Hello Pat,

We would like to suggest that you have a look at your system information, it states:

Intel(R) Celeron(R) M CPU 410 @ 1.46GHz (where is the duo part, this is a normal processor)

We have checked the servers and there are no known problems from our side, so we asked you to contact your Internet provider.

As stated on the back of the game box.

Multiplayer: Broadband Internet connection with 128 kbps Kbps upstream or faster.

*Supported Video Cards:
NVIDIA GeForce 4Ti / FX / 6 / 7 / 8 families (Geforece 4MX NOT supported)
ATI Radeon 9500-9800 / X / HD families

Laptop versions of these cards are not fully supported.

If the processor was up to spec, then we would have tried to help you on this issue.

Kind regards,
Ubisoft Technical Support

Mi w tym wszystkim podoba sie najbardziej text:
If the processor was up to spec, then we would have tried to help you on this issue.
A najlepsze jest to, że po 2 dniach dostałem maila z potwierdzeniem, ze problem zmienił status na Solved.

Ma ktoś jakiś pomysł jak zagrać normalnie OnLine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcę wyznaczyć trasę z jednego portu transportowego do drugiego to wyłącza się gra i pojawia się TAKI BŁĄD :[:[. Jak to naprawić i czemu tak się dzieje ?

20080225182122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego (patrz: poprzednie strony tego tematu), tylko związane to było z ilością osadników, a nie statkami transportowymi. U mnie pomogło przełączenie w opcjach "Engine obiektów" na "Programowy":
http://img214.imageshack.us/img214/5655/sivvs1.jpg
A jak problem się będzie dalej pojawiał, to pomóc może przełączenie także "Engine terenu" na "Programowy". W razie czego w jednym z moich poprzednich postów masz linka do tematu na forum Ubisoft, który w całości jest poświęcony temu (nie)sławnemu "Fatal Error: Exception 0xc00000005" oraz sposobom na zapobieganie mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę próbował. Zwróciłem uwagę na twoje problemy z grą we cześniejszych postach. Mam te same.
Z muzyką to samo, jakieś przerywniki, braki jak przesunę suwak siły głosu w grze to wraca na chwilę do normy.
Akurat z tą ilością osadników u mnie tak nie jest. Kiedyś też wywalało mnie zupełnie z bliżej nieokreślonego powodu.
A gre kupiłem niedawno i powinna być czysta od takich ceregieli. Wyjdzie SP3 to może coś zaradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 15:37, TetraGramaton napisał:

A gre kupiłem niedawno i powinna być czysta od takich ceregieli.


Moja wersja (jednopłytowa) też pochodzi z XK i gwarantuję Ci, że od jej wydania nie wyszedł żaden patch do SIV :). A na pomoc techniczną CDProjetu nie warto liczyć :(.

Dnia 27.02.2008 o 15:37, TetraGramaton napisał:

Wyjdzie SP3 to może
coś zaradzi.


Jak wyjdzie - MS (wbrew wcześniejszym obietnicom) bardzo szybko się wycofuje ze wspierania XP i istnieje spora "szansa", że SP3 dla XP podzieli los SP5 dla Windows 2000 :(.
W gruncie rzeczy pozostało Ci niewielkie pole manewru - jeśli czegoś nie wykombinujesz sam i żaden ze sposobów znalezionych przez prawie wszechwiedzącego Googla nie pomoże, to równie dobrze możesz odstawić grę na półkę :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcę zagrać w dodatkoe misje albo trojanie to pokazuje mi się napis: Prosze włożyć cd-rom dodatkowe misje tak jak by chciał oddzielną płytkę z dodatkiem ale ja mam tylko jedną. Przedtem działało dobrze.
Nie wiem coś ta seria pokaleczona jest. CDProjeeektt !! Zwracaj kase !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego najczęściej pojawia się, gdy zainstaluje się na jednopłytowej wersji SIV patcha z gram.pl. Rozwiązanie jest proste - przeinstalować grę i nie instalować żadnych patchów, na 99% pomoże :).
EDIT Oczywiście jeśli zależy Ci na sejwach, to musisz po odinstalowaniu je sobie gdzieś przenieść (z tego, co pamiętam, to deinstalator zachowanych stanów gry nie kasuje, choć 100% pewności nie mam, więc może zrób to przed odinstalowaniem, zdaje się, że oprócz folderu "Save" istotny jest jeszcze "Config").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja z XKN (na jednym CD) jest teoretycznie upatchowana na maxa (v. 1516). Teoretycznie, bo podobno istnieje jeszcze patch 1516a (taaa, Yeti też "podobno" istnieje). Zresztą nawet jeśli to jest prawda, to do polskiej wersji takiego patcha na pewno nie ma, nawet dla edycji na trzech CD.
A tak zupełnie na marginesie - nie masz czego żałować, ponoć multi w SIV jest strasznie zabugowany - są problemy z synchronizacją między graczami, używanie statków ponoć powoduje problemy ze stabilnością itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat grałem przez BBC i nie było problemów ale teraz chcę pograć znowu w misje i ...
Kupuję gre i nie działa jak należy. Trzeba się powoli przyzwyczajać, do tego że CD Projekt zchodzi na jamniki
bo na psach już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować