Zaloguj się, aby obserwować  
Wilkv

Settlers IV - temat ogólny

112 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2006 o 21:12, Ola-91 napisał:

Mam pytanie.....ktore Settlersy sa lepsze IV czy III?

Hym, to zależy :) Z tego co wiem, są w klasykach z dodatkami. Najlepiej kupić obydwie ;)
Ale jeśli nie, to ja myślę, żebyś kupiła IV. Ta część bardziej mi się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 21:12, Ola-91 napisał:

Mam pytanie.....ktore Settlersy sa lepsze IV czy III?

Jako że dużo grałem w trójkę to czwórka mnie na długo nie przyciągnęła. Czwórka to po prostu poprawiona trójka w zasadzie, więc jeśli masz się decydować, to lepiej bierz czwórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie :) bo przymiezam sie do zakupy settlesow 4 i chcial bym sie dowiedziec bo w sklepie gram jest jeszcze dostepna platynowa edycja w calkiem dobrej cenie prawie 20 zl i extra klasyka za 16 roznica cen nie duza ;) wienc mam pytanie czym sie roznia te wersje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc prawie niczym :)
Ale ja proponuje kupić Settlers IV w Extra Klasyce NeXt masz wtedy dostęp do dodatkowych plików na serwerze gram.pl można ściągać muzykę i w dodatku jeżeli kupisz 3 gry z XKN możesz wziąć udział w konkursie o proszę ===>
http://www.gram.pl/news.asp?id=2411
Ja tam polecam extra Klasykę Next, ale to wszystko zależy co ty wybierzesz :)
PS: Podejrzewam, że więcej WPLN jest w Platynowej Kolekcji, ale nie jestem tego pewny, czy to nie zostało zmienione :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki mały problemik...
otoz mam bardzo rozwinieta wioske... i mam ponad 500 tragarzy (i jeszcze jakis 50 wolnych osadnikow)... ale nadal wiele potrzebnych surowcow stoi w miejscu... tragarze ich nie przenosza... tzn przenosza ale nei wszyscy... prawie 1/3 tragarzy sobie "siedzi" i zbija baki... nie wiem czy w Settlers 4 jest jakas blokada ze nie wszyscy tragarze pracuja czy jak? na zmiany?:P caly czas dobuduwuje nowe siedziby i zwieksza ilosc tragarzy... ale to nic nie daje... to hamuje rozwoj mojej osady :/
Jesli ktos wie jak to rozwiazac (jak przyspieszyc transport) to prosze o pomoc...

z gory dziekuje,
Ondrii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misje dodatkowe.

Opisz tą misję, bo rzuczenie hasła za wiele nie daje do informacji osobom, które grały jakiś czas temu w Settlersów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 11:07, PolishWerewolf napisał:

Misje dodatkowe.

Opisz tą misję, bo rzuczenie hasła za wiele nie daje do informacji osobom, które grały jakiś
czas temu w Settlersów...

Jestem majami i musze rozwalić Wikingów i Rzymian, którzy są w sojuszu, dodatkowo jest mało surowców na wojsko, mi isę np. skączył już węgiel, a jest potrzebny do wszystkiego co chcialbym zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przy pomocy kapłanów poprzywoływać materiały, ulepszać wojsko czarami. Takich rzeczy próbuj. Tej misji prawdę mówiąc, za bardzo nie kojarzę... Jednak nie jest ona najgorsza. Musisz po prostu szybko się rozbudować i jeszcze szybciej wykończyć jednego przeciwnika, aby nie rozciągać walki na dwa fronty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 21:52, Ondrii napisał:

ale nei wszyscy... prawie 1/3 tragarzy sobie "siedzi" i zbija baki... nie wiem czy w Settlers
4 jest jakas blokada ze nie wszyscy tragarze pracuja czy jak? na zmiany?

Może po prostu jest tłok na drogach?
A masz osły? Zwykle to one rozwiązują problem z transportem po zapchanych drogach Zajmują tyle samo miejsca, ale noszą dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Settlersach IV osły potrzebują rynku, nie noszą same z siebie... :) Nie ma też dróg :P

A co do Jego problemu, to z tego co wiem to sobie już z nim poradził właśnie przy pomocy osłów i rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... rynek (a nie czasem targowisko?:P) i osly... tylko problem w tym ze one sie czesto blokuja (np jak dwa osly sa przy targowisku... trzeba odwolac transport i zaznaczyc na nowo... dopiero wtedy sie rusza)... moze i sposob jest ale... czy tragarze nie powinni sami z siebie i tak przenosic? w koncu taka ich praca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinni... Jak każda gra i Settlersi mają swoje błędy i zacinki. Pracownicy też potrzebują odpoczynku ;)

Oczywiście żartuję. W takim wypadku jak Ci się tak blokują, to ja nie wiem co by Ci mogło pomóc... Może pozamieniaj tragarzy na inna zawody (np na złodzieji) a następnie ich przemień z powrotem w tragarzy. Może taki "reset" pomoże? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć o co Tobie chodzi? Ty nic nie mówiłeś że masz problem z transportem, a tamte nasze wypowiedzi tyczą się problemu Ondrija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 13:54, PolishWerewolf napisał:

A można wiedzieć o co Tobie chodzi? Ty nic nie mówiłeś że masz problem z transportem, a tamte
nasze wypowiedzi tyczą się problemu Ondrija...

Aha to sory, nie zaóważyłem jego posta bo jest na stronie wcześniej :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować