Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD zarządzi? Nadchodzi dwunastordzeniowy procesor

75 postów w tym temacie

12 rdzeni? Pierwszy PC z czymś takim w mym domu pojawi się pewnie za jakieś 12, ale lat. :P A tak na poważnie, to myślę, iż tych procesorów w użytku przez kilka pierwszych lat na świecie będzie koło kilkudziesięciu najwyżej - (ładne zdanie, nie?) w ośrodkach badawczych i na największych uniwersytetach

P.S. Czekam na 24-rdzeniowca od Intela ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sytuacja w stylu: "a na co to komu?" Dokadnie jak przepowiednie, że komputer się nie upowszechni albo, że 64 (?)KB RAM wystarczą każdemu i na zawsze (jakoś tak to Gates ujął - czyż nie). nawet się ludzie nie zorientują jak takie cacka zawędrują pod strzechy, a potem znikną w zapomnieniu jako złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Stacji Kosmicznej nikt tego nie wykorzysta bo by musieli osobne źródło zasilania wynieść na orbitę. Po za tym do zarządzania teleskopem Huble`a wystarczy na przykład zabytkowy układ Intela z serii 286 czy też 386 i doskonale działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak to? Jak na razie 2x2 było be, a 4x1 cacy (argument AMD i fanów) a 2x6 już nie jest be? Czyli jednak czterordzeniowce Intela nie są takie złe, jak to argumentowali fanboje?
Nie zapominajmy że jak na razie z AMD odchodzą VIP-y bo nie widzą perspektyw rozwojowych, no i jak na razie to są czyste przechwałki z których ostatnio AMD słynie (dobry (słaby) PR?).
W każdym razie trzymam kciuki, konkurencja jest dobra dla nas (mas zjadaczy.....).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tych, ktorzy pisza, ze amd jest w stanie zmiazdzyc intela:
wg mnie intel to zbyt bogata i majetna firma, zeby amd moglo ja zniszczyc. zreszta, amd i intel wspolpracuja (bylo o tym kiedys na gram.pl). i wydaje mi sie, ze tak na prawde to intel jest zawsze o krok do przodu od amd, tylko wyczekuje odpowiedniego momentu, zeby wprowadzic swoje nowe artyjuly na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, AMD tym procesorem pokona Intela... wątpię. Nie raz rzecz na papierze wyglądająca na prawdziwego killer''a okazała się być bublem. Tym razem będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że AMD coś dobrego rzuca - INTEL za niedługo też odpowie czymś ciekawym i jest równowaga. To powoduje, że obie te firmy spuszczają z cen by być konkurencyjne, a my możemy kupować coraz lepszy sprzęt coraz taniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to właśnie AMD/ATI jest do przodu i obmyśla nowe technologie a Intel tylko ulepsza. Jakby nie było to AMD pierwsze wprowadziło "prawdziwe: 4-rdzeniowce. Albo np. ATI pierwsze zrobiło kartę graficzną typu X2. Gdyby ktoś zajrzał do kronik (hehe) to takich sytuacji w przeszłości było więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie mozna tym podniecac, 8 rdzeni czy 16, naprawde super. Dochodzimy do punktu ze co tydzien nowy procek bedzie trzeba kupic "bo ten ma 128 rdzeni wiecej" i nic ci na starym nie pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

agata.klapyta ma rację, AMD zawsze było krok dalej od intela. Chociaż z mojej perspektywy muszę przyznać, że gdy intel brał się za nowe technologie to powstawał o wiele lepszy sprzęt od AMD.

Co do tematu to myślę, że w tej sprawie AMD mówi na poważnie. Jak każda nowa technologia procesor 12rdzeniowy robi trochę szumu, nie pozostaje nam nic innego jak czekać co z tego szumu wyjdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeeeeeeeee po diabła mi tyle rdzeni jak ja nawet mojego zwykłego Proca nie wykorzystuje w pełni ????
Chyba że w serwerach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby to jeszcze coś obsługiwało... Ja tam AMD nie nawidzę. Głównie chyba za oznaczenia xxx+ kiedy rzeczywisty zegar jest 2/3 razy niejszy. Wiem nie znam się i może te oznaczenia coś znaczą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest bajerowanie, a nie próba "rządzenia" w prockach. Mało ludzi wykorzystuje 4 rdzenie w pełni, a co dopiero 12... Głównie jest to grafika do gier (rendering...) a zastosowanie w astronautyce to według mnie największy bajer, bo również się nie przydadzą (przy dzisiejszej technologii) takie procesory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 23:21, HiSin napisał:

do tego czasu Intel wymyśli coś lepszego

Dodam jeszcze, że pewno coś alternatywnego i wydajniejszego, co można wykorzystać jak i mieć to na dłuższy czas. Po co procek, który pewnie drogi jak nie wiem będzie z 12 rdzeniami? Graficy komputerowi, owszem, dla nich to będzie pomocne, ale jak ktoś nie ma dużego budżetu to woli dłużej poczekać, aż skończy się np. rendering, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jednym nie pomyśleliście. Narazie aplikacje i gry nie wykorzystują w pełni dwóch rdzeni, co dopiero 4, co dopiero 6 albo 12. Żeby gra szybciej chodziła trzeba specjalnie napisać pod tyle rdzeni kod, aby rozłożyć pracę. A narazie to będzie niemożliwe, bo więkoszość ma 2 rdzenie albo 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 00:22, WeeDTM napisał:

O jednym nie pomyśleliście. Narazie aplikacje i gry nie wykorzystują w pełni dwóch rdzeni,
co dopiero 4, co dopiero 6 albo 12. Żeby gra szybciej chodziła trzeba specjalnie napisać
pod tyle rdzeni kod, aby rozłożyć pracę. A narazie to będzie niemożliwe, bo więkoszość
ma 2 rdzenie albo 1.

Fakt, dużo ludzi ma 2 albo 1, ale też wielu ma 4 rdzenie jak kupuje zestaw komputerowy w droższej cenie. Ale według mnie długo jeszcze nie wykorzystają w pełni 2 rdzeni, a te 12 rdzeni, jaki AMD chce nam dać to za parenaście lat będą używane w celach gier, chyba, że będzie jakaś rewolucja w dziedzinie gier i używania przez nich rdzeni. Osobiście Intel odniesie większy sukces z raytracingiem w kartach graficznych dla graczy, ale jeśli chodzi o samą grafikę komputerową to (tak, wiem, powtarzam się) przy renderingu zdjęć to AMD będzie rządzić :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel ma już 80-rdzeniowego Polarisa. AMD tutaj do niego nie podskoczy...
Notabene, po co komu 12 rdzeni? Co ja, mam jednocześnie skanować kompa antywirusem, oglądać 3 filmy HD, grać w Crysis-a, rozpakowywać 10GB plik WinRAR-em....by zobaczyć zużycie procka 70%!? Toż to chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować