Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Curtiss w obronie samobójców

34 postów w tym temacie

Kolejny fajni i ciekawy felieton curtissa ;)
Oby tak dalej! :)
błędzik znalazłem:

>>Jednak jeśli naszego Knfederata do śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" nawet jego właśni pasażerowi" ani chybi "własni" powinno być ;)
tekst ciekawy, jak zawsze dobrze napisany. eutanazja sprawą dyskusyjną, Konfederaci już nie. zabij się samemu, ale daj żyć innym. życzę smacznej jajecznicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...czyli co właściwie z tego wynika? Lepiej przestać o tym wszystkim myśleć i zająć się rzeczywistością(śniadaniem)? Moim zdaniem należy ratować ludzi którzy chcą popełnić samobójstwo nawet wbrew ich woli. A co do piratów drogowych, cóż, nieostrożni idioci bez wyobraźni i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polscy kierowcy... właśnie z tego powodu (kultury na drodze a raczej jej brak) oraz bzdurne przepisy (niektóre) sprawiły że zrezygnowałem ze zdawania na prawo jazdy.
Za takie numery co wyczyniają na drogach powinno się montować wieżyczki EMP aby zatrzymać tą "trupiarnię". To jest chore żeby człowiek bał sie wyjechać na drogę z powodu tego co go tam czeka!

A i z dedykacją dla nich poprosiłbym o Riders of the Storm w wykonaniu the Doors:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy z cebulką smakuje lepiej? Ja zawsze wkrajam 50dkg szynki na 3 jajka, z bazylią...jakoś tak nie jestem przekonany do cebuli...ale może wypróbuję. Natomiast dobra jest też z serem żółtym, roztopiony na patelni smakuje wyśmienicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że każdy z nas powinien decydować o własnym życiu, ale o ŻYCIU, a nie ŚMIERCI. To są przecież dwie różne sprawy. Kiedy decydujemy czy chcemy pracować i dojść do czegoś czy może wolimy spać pod chmurkami, tutaj oczywiście decydujemy sami, jego wybór, sprawa. Ale nie można pozwolić na odbieranie sobie życia przez człwoieka. A sprawa eutanazji to już inna para kaloszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mnie irytuje jedna rzecz: zwykło się mawiać że człowiek jest istotą lepszą, rozumniejszą od zwierząt. Ja mówię: A gó*** prawda. Zwierzęta zabijają się jedynie z potrzeby przetrwania, takiej jak obrona, czy pożywienie, a my gatunek ludzki... uczyniliśmy ze śmierci sztukę, tylko my jesteśmy w stanie stworzyć narzędzia które potrafią pozbawić życia miliony.Tylko my jesteśmy w stanie zabić w wymyślny sposób. Co gorsze ta degeneracja przyśpiesza, kiedyś zabijaliśmy się mieczami, teraz wystarczy "red button" żeby zabić tysiące, osób. Żaden inny gatunek nie zabije "bo on wierzy w innego boga", "bo on ma ropę", "bo on ma inny kolor skóry".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykul powinien raczej noscic tytul: "W obronie liberalizmu Curtissa" :P Jak dla mnie troche zbyt banalne, choc zgadzam sie z "mówką umoralniającą" :]

> "Moim zdaniem należy ratować ludzi którzy chcą popełnić samobójstwo nawet wbrew ich woli"

... i przez takich wlasnie, jak autor komentarza ten kraj nigdy sie nie zmieni. Ciagle pelno w nim cholernych czerwonych skur*******.

Jak ktos chce sie zabic, to czemu ma tego nie robic... bo ty tak uwazasz ???

> "Oczywiście że każdy z nas powinien decydować o własnym życiu, ale o ŻYCIU, a nie ŚMIERCI."

Zycie to tez smierc, sa powiazane ze soba, decydujac o zyciu czlowiek ma prawo zdecydowac o smierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da sie oddzielic tych "samobojstw" od smierci osob postronnych i to jest wlasnie najwiekszy problem .
A co do rowniez poruszonego tematu eutanazji to przypomina mi sie ksiazka Stevena Seagala (chyba) "Doktorzy" , tam byla taki doktor ktory udzielal eutanazji ale tylko wtedy gdy osoba ktora miala byc usmiercona wyrazila na to zgode , tzn musiala byc w pelni wladz umyslowych i chocby pokiwac glowa i takie podejscie do sprawy uwazam za bardzo dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dlatego zrezygnowałem z prób walki z tym. Proponuje zatem abyście zapoznali sie z tym (...)"

Bardzo ładnie skonstruowany nagłówek, na tyle ładnie by przekonać Mnie do nie zaglądania na stronę z pełną wersją felietonu. Przeczytajcie, co napisaliście przed wrzuceniem tekstu na gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kierowców zabijających samych siebie. Nie jest tak, że nie szkodzą innych zabijając się o drzewa lub inne obiekty. Pomijając konsekwencje społeczne dla rodzin, trzeba się zastanowić nad związaniem środków medycznych, policyjnych, sądowych związanych z takim zdarzeniem. To zaś może wywołać lawinę konsekwencji.
Po drugie kwestia eutanazji... nie wiemy co dzieje sie przy śmierci, nie rozumiemy procesów wtedy zachodzących. Nie jest też prawdą, że człowiek nad tym życiem lub śmiercią ma jakąkolwiek władzę. Możemy życie odebrać, ale nie możemy go dać na nowo, przywrócić. To jest połowiczne panowanie nad czymś i nie daje nam to prawa o decydowania o życiu póki jeszcze ono trwa, a trwa do stwierdzenia medycznych objawów śmierci.
Nie jest też prawdą, że nie wiemy czy człowiek na aparaturze myśli, czy nie - są badania pozwalające to zbadać.
Wnioski... cóż trudno powiedzieć, ze jakieś są, bo jajecznica nijak nie jest odpowiedzią na takie zagadnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do śmierci,jeżeli takowa jest "na życzenie" to wszystko jasne.Z kolei jeżeli chodzi o narażanie innych swoimi działaniami to w końcu każdy wychodząc np. z domu akceptuje panujące poza nim zasady,jeżeli nie kierowca to spadająca z budynku uprzejmych sąsiadów cegła.Ale wracając do kierowców ginących w wypadkach oczywiście można zwalić całą winę na nich,i ich trochę pokopać pośmiertnie ale sprawa zmienia się diametralnie gdy owy kierowca był osobą bardzo nam bliską.Można by tu przytoczyć pewną mądrą myśl:
"punkt widzenia zawsze zależy od miejsca siedzenia" i doskonale pasuje ona do przemyśleń na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle teksty Curtissa trzymają wysoki poziom.

Uważam, że ratowanie ludzi przed samobójstwem powinno być dogłębnie przemyślane. Jeżeli osoba dalej ma skłonności do zabicia siebie, osobiście bym w tym nie przeszkadzał. Oczywiście inaczej by to wyglądało, gdyby ta osoba byłaby mi znana i bliska.
Według mnie eutanazja powinna być zalegalizowana w Polsce. Mam na myśli przypadki, w których właściwie brak odruchów, czy coś takiego. Rodzina powinna podjąć decyzję, czy chce "ulżyć" takiej osobie.
Kierowcy... Tutaj trzeba po prostu błagać o rozwagę na drodze. Zła ocena sytuacji może skończyć się tragicznie dla kierowcy, pasażera, czy innego człowieka, który przypadkowo znajdzie się w tym czasie naprzeciw pędzącego auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst. Kurczę, naprawdę dobry. A ja mam takie zdanie, że jakbyśmy mieli się jeszcze samobójcami przejmować, to ja dziękuję. Każdy jest panem swojego losu...
Jajecznica dobra rzecz. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować