Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grand Theft Auto IV - recenzja

145 postów w tym temacie

Nie spodziewałem się Fett, że tak szybko napiszesz recenzję Ile masz procent gry? :P. No ale skoro już jest, a to na dodatek bardzo dobrze napisana, pozwolę sobie skomentować sobie niektóre sprawy:

Intro - tutaj się jak najbardziej zgadzam. Rzeczywiście jakiś majstersztyk to nie jest, ale mimo to jest niezłe, z dużą dawką humoru i z tego co pamiętam napitym Romkiem ;) A muzyka z Vladistok FM, która wtedy leci jest świetna, jest to jeden z moich ulubionych utworów w tym radiu.

Liberty City - tutaj mam podobne zdanie. Miasto jest rewelacyjne, całe tętni życiem. Wszędzie coś się dzieje, ludzie chodzą i rozmawiają, czasem nawet kłócą się nawzajem. Czyszczą ulicę, idą z zakupami - świetne. Naprawdę, ten element w tej grze jest rewelacyjny!

Sterowanie autem rzeczywiście na początku nie jest łatwe. Ja akurat szybko się przyzwyczaiłem, choć nie ukrywam że i obecnie mam kłopoty z wchodzeniem w zakręty :) Wreszcie Rockstar zrobił z jazdy coś realistycznego, a nie symulację jazdy samochodem RC... Cut scenki wyszły Rockstarowi genialnie - są co prawda dość długie, ale zostały przygotowane znakomicie. W każdej dzieje się coś ciekawego, a na dodatek dopisuje im spora dawka humoru - nie raz tarzałem się ze śmiechu, zwłaszcza w przypadku misji z Brucciem :D Oprawa graficzna na nowym silniku RAGE prezentuje się bardzo ładnie - zwłaszcza modele aut. Te zostały wykonane świetnie, lakier samochodu mieni się w słońcu, a czasem pod wpływem różnych czynników zmienia "sztucznie" barwę. Oprawa dźwiękowa jest niezła, ja najczęściej tak jak Ty słucham radia Vladistok FM. Odnośnie systemu multiplayer nie mogę się wypowiedzieć, gdyż jeszcze nie grałem. Na razie chcę nacieszyć się singlem.

Reasumując, według mnie GTA IV to znakomita gra. Cholernie mnie wciąga, zdarza się, że siądę przez TV, a kończę dopiero po czterech godzinach. Nie sposób się od niej oderwać - ogromna swoboda, dużo misji, kontakty z przyjaciółmi - heh, grałbym więcej, ale skąd brać na to czas? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijmy o tym, że grze zdarza się "powiesić" co w przypadku konsol jest wielkim zaniedbaniem programistów z Rockstar, ale poza tym jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta gra to ideał nie ma takiej drugiej gry i raczej nigdy nie będzie ta gra to już legenda chociaż nawet tydzień od premiery nie minął a już jest legendą... a resztą co ja będę pieprzyć lepiej samemu zagrać i każdy to potwierdzić bo tutaj słowa tej gry nie oddadzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że w radio każdy znajdzie coś dla siebie. To może ktoś zarzucić listą stacji, która nadaje rap? Jeśli tak ow istnieje. I jak wypada w porównaniu z "Radio Los Santos"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legendę? Legendą nie zostaje się od razu. O GTA IV zapomnimy gdy wyjdzie V - a wyjdzie na 100% Co do recenzji i samej gry to jak zwykle branżowa papka. Miałem okazje zobaczyć grę w akcji na obu konsolach i jest po prostu brzydka. Zresztą widać to na screenach w tekście. BRZYDOTA aż bije po oczach. AA praktycznie nie istnieje, wszystko jakieś takie rozmazane i nijakie. Nie wiem czy to wina ograniczenia konsol czy czego ale nawet w poprzednich częściach gry na PC tak to nie wyglądało i pewnie wyglądać(na PC) nie będzie...

Miasta/auta niby realistyczne. A czy można przestrzelić opony jak w starutenkiej Mafii? Czy gliniarze w końcu przestali ścigać nas pomimo zaszycia się w ciemny zaułek i zmienienia 5x samochodu? To wszystko było i działało właśnie w Mafii. Od GTA III nie wymagałem zbyt wiele ale jak na 2008r chyba pora zrobić krok naprzód?

ps. Zapomniałem dodać, że gra na PS3 najzwyczajniej w świecie skacze ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez czekam na wersje pc ale coraz bardziej sie zastanawiem czy nie kupic konsoli pare gier w ktore bym pograł nie bedzie na pc i chyba zamiast ladowac kase w kompa kupie konsole mam ps2 i gra sie fajnie. a gta 4 podobno jest super. i mam nadzieje ze juz niedługo w nie zagram. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że producenci Mafii 2 wezmą przykład z Gta 4. Gra prezentuje się wspaniale! Na długo pozostanie w naszych głowach i sercach. Mam nadzieję, że niedługo będę miał przyjemność zagrać we własne Grand Theft Auto 4
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni tydzień wyjątkowo mnie dobił - GTA IV jest już dostępne, a jednak nie mogę zagrać... Trzeba sobie w końcu konsolę sprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Takiej gry nie było dotąd, a i pewnie nie będzie przez kolejne lata."

No nie wiem :P Oczywiście bardzo lubię serię GTA, ale zawsze bardziej podobała mi się Mafia. Co prawda inforamcje na temat Mafii 2 są jeszcze ubogie, ale już teraz wydaje mi się, że przebije GTA 4 (choć napewno nie pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy).
Przez to zamieszanie związane z GTA, dawno nie było newsa o kontynuacji Mafii, a nowa strona, muzyka (tylko jeden utwór, ale zawsze coś), screeny i trochę inforamcji już się ukazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Isoft, a ja mam nadzieje ze tworcy Mafii 2 nie wezma przykladu z GTA IV. Nie to, ze gra jest zla, wrecz odwrotnie, znakomita, lecz Mafia 2 zrobiona na a la GTA to juz nie bedzie ta swietna, dobra, piekna, wzruszajaca, porywajaca, wciskajaca w fotel zwrotami akcji, grywalna, doskonala pod (prawie) kazdym wzgledem gra. Jak dla mnie Mafia jest lepsza od GTA bo ma piekna, wzruszajaca (...) fabule, ktorej nigdy zadna gra nie dorowna. Wiec zostawmy jak jest - Mafia to Mafia. GTA to GTA. I wszystko bedzie pieknie i ladnie :] Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować