Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czym różni się Core 2 Quad Q9650 od Core 2 Extreme QX9650?

22 postów w tym temacie

Harpen

Zastanawiający jest fakt, po co Intel wprowadzi na rynek Core 2 Quad Q9650, który tak naprawdę nie różni się niczym specjalnym od sprzedawanego już Core 2 Extreme QX9650. Jednak okazuje się, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Jak zwykle chodzi o pieniądze, ale nie tylko.

Przeczytaj cały tekst "Czym różni się Core 2 Quad Q9650 od Core 2 Extreme QX9650?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

465$ za oblokowany mnoznik w gore... troche sporo... Przeciez to sa identyczne procesory z tym ze QX ma mnoznik odblokowany takze w gore... ale co za roznica jak wszyscy i tak kreca podnoszac fsb do oporu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co się dziwicie ? Zawsze za odblokowanie mnożnika płaciło się coś extra. Normalna polityka cenowa, znaczy może dla firmy ale dla użytkownika już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zrozumcie, że na spadek ceny wpływa przede wszystkim czas! Jakieś pół roku różnicy między tymi procesorami to całkiem sporo. Tak naprawdę ten nowy procesor to będzie ten sam co wcześniej ale po obniżce bo to normalne, że podzespoły z czasem tanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widze w tym nic dziwnego. Normalni czy umierkowanie kręcący userzy biorą Q9650 za w miare umiarkowaną cene i wszystko jest super :). Istnienie QX9650 nie powinno ich interesować, nie jest on do nich adresowany, ma on odblokowany mnożnik i to raczej nie do zabawy z powietrznym chłodzeniem i raczej nie do zwodowania, tu trzeba płyty i ramu gotowego na naprawdę mistyczne taktowania rzędu 5 ghz i więcej :D i jakiś azotowy systemik. Po prostu overclocking jest celem samym w sobie, a nie przedłużeniem przydatności procka w grach itp. Bo czy clocki powyżej 3,5 ghz dają różnice w grach? Przecież tu grafika czy płyta z ramem się wleką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja Was nie rozumiem :\ przecież już tak było od dawna że Intel, tak samo jak AMD za procki z odblokowanym mnożnikiem chciały duuużo więcej, niż za normalne. Jest to normalne, gdyż procki z odblokowanym mnożnikiem są dla entuzjastów i ekstremalnych overclockerów, bo na co normalnemu użytkownikowi tak duża zdolność podkręcania?
Zresztą mi sie wydaje, że gdyby odblokowany mnożnik był łatwo dostępny, to znalazłoby się troche deblili, którzy na podkręcaniu sie nie znają i popsują coś od razu, a potem będą chcieli na gwarancji je oddać i tu sie zaczną problem, pozwy sądowe itp., dlatego myśle, że lepiej jest jak sie płaci dużo, ale wie co sie kupuje i jakie to coś ma możliwości.

Zresztą większości tu zgromadzonych, jeśli nie wszystkim wystarczą przeciez procki z zablokowanym mnożnikiem, więc po co od razu robić tragedie z tego, że jeden procek kosztuje o 400$ więcej od drugiego prawie takiego samego.

Wg. starej zasady - nie chcesz, nie kupuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany! Ale ze mnie ofiara marketingu... to wszystko oznacza że wybuliłem tyle forsy TYLKO za odblokowany mnożnik??? Niestety miesiąc temu z radością kupiłem QX9650 myśląc że starczy mi na kilka lat, a tu proszę! O połowę tańszy procesor ma właściwie takie same osiągi. Chyba mnie zaraz szlag trafi. 400 $ więcej za napis EXTREME. OMG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:06, elekrin napisał:

Zresztą mi sie wydaje, że gdyby odblokowany mnożnik był łatwo dostępny, to znalazłoby
się troche deblili, którzy na podkręcaniu sie nie znają i popsują coś od razu, a potem
będą chcieli na gwarancji je oddać
i tu sie zaczną problem, pozwy sądowe itp., dlatego
myśle, że lepiej jest jak sie płaci dużo, ale wie co sie kupuje i jakie to coś ma możliwości.


Zapomnij. Z tego co wiem wystarczy na chwile podrecić i już tracisz gwarancje :P. A ponoć są jakieś sposoby żeby dojść czy procek był kiedykolwiek podkręcany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi by starczyło te 3 GHz i bym nie musiał podkręcać, a poza tym to za nic w świecie za możliwość podkręcenia nie dopłacił bym 465$!!! Z całym szacunkiem dla innych, ale jeszcze tak nie zgłupiałem aby dopłacić tyle za to, aby mógł pracować z " nieco wyższą częstotliwością"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to tego QX''a ktokolwiek kupował za takie pieniądze? Ktokolwiek normalny, znaczy się...? Różnice w cenach procesorów z odblokowanym i zablokowanym mnożnikiem zawsze były, ale ta już jest raczej absurdalnej wielkości... Może Intel''owi nie "idą" te procesory i postanowił sprzedać to co naprodukował, blokując mnożnik i obniżając cenę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 18:40, hans olo napisał:

Zawsze miałem pompę z twierdzń, że podkręcanie oprócz chłodzenia nic nie kosztuje :).

a czemu niby tak nie jest? procka można kręcić nawet jeśli mnożnik jest zablokowany
ja swojego duronika1,8 ghz podkręciłem o 400 mhz, przez drutmode, ale właściwie za darmo, nawet chłodzenia nie zmieniałem :P a i na syfiastej płycie ecs k7s5a :D
ostatnio czytam na necie że nowe procki q9450 kręcą z 2,66 do 4 bez problemu, z chłodzeniem powietrzem, sam za jakiś czas tego proca będę testował i mam zamiar wyciągnąć 4ghz, i właściwie o koszt tylko radiatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 00:00, zdunek napisał:

a czemu niby tak nie jest? procka można kręcić nawet jeśli mnożnik jest zablokowany
ja swojego duronika1,8 ghz podkręciłem o 400 mhz, przez drutmode, ale właściwie za darmo,
nawet chłodzenia nie zmieniałem :P a i na syfiastej płycie ecs k7s5a :D
ostatnio czytam na necie że nowe procki q9450 kręcą z 2,66 do 4 bez problemu, z chłodzeniem
powietrzem, sam za jakiś czas tego proca będę testował i mam zamiar wyciągnąć 4ghz, i
właściwie o koszt tylko radiatora

większe możliwości kręcenia - większe koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do podkrecania to najlepiej po gwarancji :P chyba coś o tym wiem. A pentium to są że tak powiem ,,oszczędni" inaczej. Lepiej żeby klient przepłacał niż oni inwestowali ^^. Taki chwyt dla tych co sie na prockach nie znają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Natomiast model Core 2 Extreme QX9650 można podkręcić i sprawić, by pracował z nieco wyższą częstotliwością."

To się tekst udał newsmanowi.

Chodzi bardziej o to, że odblokowany mnożnik powoduje mniejsze wymagania w stosunku do magistrali. Nie wszystkie płyty robią te 500MHz a w przypadku QX9650 po prostu ustawienie wyższego mnożnika pozwoli odetchnąć FSB. No ale kogo stać na taki procek to pewnie stać i na jakąś przyzwoitą płytę na X48 oraz wc bo na ac to byłoby ciężko coś osiągnąć przy 4 jajkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować