Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Kącik Muzyczny

172 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2006 o 01:07, roctez napisał:

A co twojego kawałka co umieściłeś tutaj Widek to bardzo mi się podoba (chcialbym kiedys tak
grac :)
Dobrze mi siętego słucha, jakby było dłurzsze to bym pewnie wiecej dał ;) 7+/10


Ja Ci powiem zależy od wieku. Widek dość późno grać zaczął im wcześniej tym lepiej, napewno się nauczysz.
A jak chcesz zobaczyć wirtuozów gitary, to oglądaj dużo teledysków najlepiej kapel metalowych (nie wiem czy lubisz ?). Power metal, speed metal, melodical metal, death metal - charakteryzują się bardzo szybkim granie i zazwyczaj solówki są naprawdę kosmiczne tym bardziej jak się je ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 01:10, Vaxinar napisał:

Ja Ci powiem zależy od wieku. Widek dość późno grać zaczął im wcześniej tym lepiej, napewno
się nauczysz.
A jak chcesz zobaczyć wirtuozów gitary, to oglądaj dużo teledysków najlepiej kapel metalowych
(nie wiem czy lubisz ?). Power metal, speed metal, melodical metal, death metal - charakteryzują
się bardzo szybkim granie i zazwyczaj solówki są naprawdę kosmiczne tym bardziej jak się je
ogląda.


Mam 17 lat i kilka miesięcy wiec myśle, że jeszce troche mi zostało życia 8)
Metal bardzo lubie jeszce Rock (tego i tego różne odmiany) a teledyski zaczne ściagac jak tylko załatwie sobie szybszy internet.

A rysunku w poprzednim poście zapomniałem dodac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 01:26, roctez napisał:

Mam 17 lat i kilka miesięcy wiec myśle, że jeszce troche mi zostało życia 8)
Metal bardzo lubie jeszce Rock (tego i tego różne odmiany) a teledyski zaczne ściagac jak tylko
załatwie sobie szybszy internet.


No to jeszcze Ci trochę życia zostało, ale i tak póxno, niektórzy zaczynają w wieku 14. :D
http://video.google.com/videoplay?docid=-3569786948004993627&q=children+of+bodom
Obejrzyj - teledysk death metalowej kapeli Children of Bodom, nawet jak się nie spodoba, to zwróć uwagę na solo gitarzysty / wokalisty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wbiję w temat i przedstawię się z muzycznej strony :)

Na gitarce gram od około 6 lat, słucham sobie takich kapel jak:
Children of bodom, Stratovarius, Hammerfall, Coma, Black Label Society, Pantera, Candlemass, Alkatraz, Impellitteri, Hendrix itp :) Czyli prościej mówiąc wszystko co świetnie brzmi jest dynamiczne i ma klimat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 01:30, Vaxinar napisał:

> Mam 17 lat i kilka miesięcy wiec myśle, że jeszce troche mi zostało życia 8)
> Metal bardzo lubie jeszce Rock (tego i tego różne odmiany) a teledyski zaczne ściagac
jak tylko
> załatwie sobie szybszy internet.

No to jeszcze Ci trochę życia zostało, ale i tak póxno, niektórzy zaczynają w wieku 14. :D
http://video.google.com/videoplay?docid=-3569786948004993627&q=children+of+bodom
Obejrzyj - teledysk death metalowej kapeli Children of Bodom, nawet jak się nie spodoba, to
zwróć uwagę na solo gitarzysty / wokalisty. :)


Hmmm Children of bodom wg mnie kiedyś grało lepiej :) płyka follow the reaper to przecież majestrzyk jest, ci goście są świetni :D

Sorry za 2 posty pod rząd ale nie mogłem się powstrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na poczatku cwiczenie chwytow jest strasznie uciążliwe , nie martw sie jezeli bedziesz cwiczyl co najmniej 40 - 60 minut dziennie (same chwyty:P) to po 4- 5 miesiącach bedziesz mial je opanowane(podstawowe) Mi tez sprawialo to wiele problemow, ciagle tlumilem, zachaczalem o niepotrzebne struny, ale jak mowilem to minie, kazdy kiedys zaczyna nie przejmujcie się, nie dolujcie a bedzie dobrze;) Najwazniejsze to regularnie cwiczyc i pamietajcie zeby cwiczyc wolno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://cerencenk.com/songs/dismal_analdisk...

Oto pierwszy twor projektu Anal Deep Strike, generalnie bedziemy sie starac, zeby kazdy mini album wyciskal maks ze swojego gatunku. Pierwszy death/grindowy album jest wzorowany na tematyce Warhammer 40k, w przygotowaniu sa juz 2 nastepne- Magic:the Gathering(jeszcze wieksza sieczka) i Diablo (hardcore). Milej rozwalki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 01:47, Vicar-Padaka napisał:

Na gitarce gram od około 6 lat, słucham sobie takich kapel jak:
Children of bodom, Stratovarius, Hammerfall, Coma, Black Label Society, Pantera, Candlemass,
Alkatraz, Impellitteri, Hendrix itp :) Czyli prościej mówiąc wszystko co świetnie brzmi jest
dynamiczne i ma klimat :)


No to się w paru kwestiach zgadzamy - HammerFall i Stratovarius. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tego jak ustawiac palce lewej ręki, czy jak najbardziej w pionie do gryfu czy raczej tak płasko?

Children of Bodom znam i mam ich 4 płyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 01:49, roctez napisał:

Mam pytanie co do tego jak ustawiac palce lewej ręki, czy jak najbardziej w pionie do gryfu
czy raczej tak płasko?


ustawiasz jak tylko chcesz i jak ci najwygodniej;) Tylko nie przesadzaj bo potem mozna miec problem z oduczeniem sie jakiegos nawyku:) POza tym nie rozumiem za bardzo tego pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jakoś to idze :P ale powiedzcie mi jak chwycic takie coś:

1 2 3 4 5 6
e|-1-|---|---|---|---|---|
H|---|-2-|---|---|---|---|
G|---|---|-4-|---|---|---|
D|---|---|-3-|---|---|---|
A|-1-|---|---|---|---|---|
E|-1-|---|---|---|---|---|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 17:20, roctez napisał:

Ok, jakoś to idze :P ale powiedzcie mi jak chwycic takie coś:

1 2 3 4 5 6
e|-1-|---|---|---|---|---|
H|---|-2-|---|---|---|---|
G|---|---|-4-|---|---|---|
D|---|---|-3-|---|---|---|
A|-1-|---|---|---|---|---|
E|-1-|---|---|---|---|---|


1- palec wskazujący, caly nakladasz
2 -palec srodkowy
3 - palec trzeci ;)
4 - palec maly

To są chwyty barrowe, jezeli to dopiero poczatki twojej gry 3 -4 miech, to nie polecam, ucz sie narazie standardowych chwytow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 21:33, olki77 napisał:

Jest lurnyowicz bo gra na gitarze chyba?


wybacz co to ma do mojego kawalka?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam ci na twoj 2 post Czy na forum nie ma żadncyh muzyków?;]
Pierwszy raz pisze wiec ci odpowiadam ze lurynowicz gra chyba na gitarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 21:50, olki77 napisał:

Odpowiadam ci na twoj 2 post Czy na forum nie ma żadncyh muzyków?;]
Pierwszy raz pisze wiec ci odpowiadam ze lurynowicz gra chyba na gitarze


kurde to nie mogles nie wycinac poprzedniego posta?;) skad mam wiedziec na ktory mi odpowiadasz : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 20:36, Widek napisał:

To są chwyty barrowe, jezeli to dopiero poczatki twojej gry 3 -4 miech, to nie polecam, ucz
sie narazie standardowych chwytow


Skąd moge wziśc jakies przyklady standardowych chwytow, jakaś strona internetowa? Nie mam niestety zadnej ksiażki do nauki :( a z tymi 3-4 miech troche mie przeceniłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować