Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Kącik Muzyczny

172 postów w tym temacie

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mogę qpić płyty CD, hmmm archiwalne - np. 14-sto letnie. Chodzi mi dokładnie o muze z "ostatniego mohikanina"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś kawałek gus n'' roses- november rain? Mnie osobiście bardzo się podoba. Słucham także Gorillaz(Clint Eastwood, Dare i Feel Good Inc.) Extra jest też Whiskey in the Jar Metalliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 19:45, Budyn napisał:

Słuchał ktoś kawałek gus n'' roses- november rain? Mnie osobiście bardzo się podoba. Słucham
także Gorillaz(Clint Eastwood, Dare i Feel Good Inc.) Extra jest też Whiskey in the Jar Metalliki


Whiskey in the Jar przeciez to klasyka;) Utworek wymiata i ciekawy klip... Gorillaz nie sluchalem (ale lubie) spodobal mi sie ich starszy kawalek wlasnie Feel Good Inc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 19:49, Widek napisał:

Whiskey in the Jar przeciez to klasyka;) Utworek wymiata i ciekawy klip...


Teledysk wymiata, szkoda na końca Panowie z Metallicy robią taką małą rozwałkę. :D Spodziewałem się, że któryś rozwali gitary o szybę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 20:01, Vaxinar napisał:

> Whiskey in the Jar przeciez to klasyka;) Utworek wymiata i ciekawy klip...

Teledysk wymiata, szkoda na końca Panowie z Metallicy robią taką małą rozwałkę. :D Spodziewałem
się, że któryś rozwali gitary o szybę.


a oglądales nieocenzurowaną wersję? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 20:10, Widek napisał:

a oglądales nieocenzurowaną wersję? :>


Nie, a można skądś na legala ściagnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna gram na gitarze.
Ale najlepsze jest to że dobrze zagrałem kawałek ze źle zrobionej tabulatury.hehe...
Słucham System of a Down, Hey, Iron Maiden, Metellica, Pantera, Guano Apes itt.( i takie tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 22:37, Widek napisał:

trzymaj, wersja uncensored


Przyznam się, że spodziewałem się czegoś innego. :D Mało różnic. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan odnośnie nauki na gitarze:
1. Jak się uczycie, tzn. sami bez zadnej pomocy, z jakąs ksiazka zeby znac teorie, moze szkola musyczna albo znajomy ktory juz umie grac?
2. Gracie tylko na elektrycznej gitarze czy moze jeszce na klasycznej?
3. Na jakiej zaczynaliście się uczyc najpierw, klasyczna czy elektryczna?
4. Za ile można kupic giatre elektryczną dobrądo nauki gry?

Uczyłem się pol roku temu grac na klasycznej przez 4 miesiące ale klasa była dośc liczna, zroznicowana poziomem umiejętności, prowadzona po angielsku.. ale za darmo :D i niedyzo pamietam z tych lekcji... :(

I jeszce troche pytań.
5. Czy potraficie "na ucho" nastroi gitare czy korzystacie z czegos tkaiego jak "electronic tuner"? Dla mnie nastrojenie gitary jest rzeczą niewykonalną.. ;)
6. Na jakiej gitarze się prościej gra, elekt. czy klasycznej?

Coś się miałem jeszce zapyta ale zapomniałem :( jak sobie przypomne to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od klasyczenj, to potem łatwiej Ci będzie na elektrycznej. Jeśli masz problemy z nastrojeniem gitary, to posługuj się urządzeniem do strojenia. Z gitarą jest tak jak z rysowaniem - musisz ćwiczyć. Możesz nauczyć się samemu podstaw. Wystarzy książka z akordami i ustawieniem palców. Jeśli chcesz grać w przyszłości na poważnie, to polecam naukę nut [sam tego nie zrobiłem niestety ;)]. Generalnie podstawowe akordy [a,A,c,C,d,D,e,E,F,g,G,h i H oraz b,B] pozwolą Ci już grać większość podkładów do różnych piosenek [czyli zaszpanować na obozie będziesz mógł ;P]. Do poważniejszej gry proponuję nauczyciela - może być kolega, który już gra. Grając z nim możesz się wiele nauczyć. To chyba tyle na początek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 00:27, roctez napisał:

Mam pare pytan odnośnie nauki na gitarze:
1. Jak się uczycie, tzn. sami bez zadnej pomocy, z jakąs ksiazka zeby znac teorie, moze szkola
musyczna albo znajomy ktory juz umie grac?


Uczę się sam, czyli jestem samoukiem, wczesniej jednak kilka lekcji( 8-9) udzielił mi moj kolega , dobry gitarzysta z zespolu Milczenie Owiec

Dnia 04.05.2006 o 00:27, roctez napisał:

2. Gracie tylko na elektrycznej gitarze czy moze jeszce na klasycznej?


Gram tylko na gitarze elektrycznej bo to mi najbardziej odopowiada, gram ciezsza muze to przeciez nie bede grał na klasyku;) Chociaz na ni tez grałem

Dnia 04.05.2006 o 00:27, roctez napisał:

3. Na jakiej zaczynaliście się uczyc najpierw, klasyczna czy elektryczna?


na elektrycznej, szczerze ?- to nie ma znacznia.

Dnia 04.05.2006 o 00:27, roctez napisał:

4. Za ile można kupic giatre elektryczną dobrą do nauki gry?


juz za 300 -400zł mozesz kupic gitarę elektryczną, ale wiadomo na poczatki bedzie dobra, chociaz dopiero po wymianie kiedys na lepszą zobaczysz roznice, wygode, brzmienie itp.

Dnia 04.05.2006 o 00:27, roctez napisał:

5. Czy potraficie "na ucho" nastroi gitare czy korzystacie z czegos tkaiego jak "electronic
tuner"? Dla mnie nastrojenie gitary jest rzeczą niewykonalną.. ;)


Gram juz 1,5 roku i pamietam wiekszosc dzwiekow, wiec spokojnie na ucho dam rade, ale jak chce sie zestroic na niski stroj uzywam efektu w ktorym mam stroik

Dnia 04.05.2006 o 00:27, roctez napisał:

6. Na jakiej gitarze się prościej gra, elekt. czy klasycznej?


czym się lepiej jezdzi fiatem czy fordem? :) Mozna wymiatac na klasyku mozna na elektryku, zalezy co preferujesz;)

Dnia 04.05.2006 o 00:27, roctez napisał:

Coś się miałem jeszce zapyta ale zapomniałem :( jak sobie przypomne to napisze.


nie ma problemu : )

Jak chcesz posluchac jak sobie radzi samouk po 1,5 grania na gitarze to zapraszam:


http://s52.yousendit.com/d.aspx?id=144XZOTJA4QZR1YRIK4P542C2H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 00:27, roctez napisał:

1. Jak się uczycie, tzn. sami bez zadnej pomocy, z jakąs ksiazka zeby znac teorie, moze szkola
musyczna albo znajomy ktory juz umie grac?


Osobiście polecałbym zapisać się do studium muzycznego. Jest to instytucja działająca przy szkole muzycznej, posiadająca zwykle tych samych nauczycieli. Minusem jest to, że za studium trzeba płacić. Zaletę natomiast stanowi dowolny wybór przedmiotów. Z twojej wypowiedzi wniosukję, że chcesz się tylko nauczyć grać. Więc odrazu mógłbyś wyrzucić sobie całą teorię muzyki ( to taka nudna historia:P)

Większość ludzi których słyszałem zaczynała grać od Gitary Klasycznej, jest tylko jedna osoba która zrobiła na odwrót. Gra ona inaczej. Trudno określić, lepiej czy gorzej, poprostu inaczej :) Oobiście teraz rozglądam się za Banjo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a lepiej stroić na urządzeniu czy jakiś programik do strojenia ?
I czy dany akord ma daną "pozycję" palca ? Że trzeba tak a nie inaczej ? Jak to z tym jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować