Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powiedzcie "cześć" czwartemu Doomowi

63 postów w tym temacie

Ja akurat też zaliczam się do tych, którzy trochę się na Doomie zawiedli. Trójkę kupiłem w dniu premiery za 200pln. Z czwórką zdecydowanie poczekam na obniżkę ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gra została wręcz pochłonięta przez Far Cry, które pojawiło się niemal znikąd i Half-Life

Dnia 08.05.2008 o 10:10, Lesz3yk napisał:

2, na które czekaliśmy równie długo co na DOOMa, ale jednak nie zawiodło, a dla mnie
wciąż jest najlepszym FPSem.


Wszystko jest kwestią gustu. Ja np. Far Cry''a nie trawię. O ile Crysis mnie wciągnął niesamowicie, o tyle FC było dla mnie grą nudną i bez polotu. Ot, takie trochę tech-demo, ale niewiele więcej. Nudziłem się grając, aż w końcu przestałem, uznając, że wywaliłem tylko pieniądze w błoto.

Doom3 jednych zauroczył, innych zniechęcił, ale na pewno był ważnym tytułem (i chyba jednak się dobrze sprzedawał, skoro twórcy wzięli się za czwartą część). Może nie był grą przełomową (bo nie był, i to przyznaję), ale też ile z gier, w które gramy na codzień można tym mianem określić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 10:18, kurpiewskiwb napisał:

(...)


Wiesz... to, że podobało się prasie branżowej nie znaczy, że podobało się dużej części publiczności. Podobnie rzecz się przecież miała z czwartą częścią Heroes of Might and Magic, tytuł dostał wysokie oceny, ale jednak wielu miłośników serii nie uznała gry za godną uwagi (ja tam nic do niej nie miałem ;P).

Osobiście mam nadzieję, że Doom 4 pokaże na co jeszcze stać studio id Software. To przecież oni zrewolucjonizowali oblicze gier akcji. Wraz z tym logiem kojarzy się legenda, która nie może zostać zaprzepaszczona. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Odkąd to do wygenerowania czarnego ekranu potrzeba "najlepszych talentów"?"

swiete slowa, swiete slowa :) gra mocno srednia i w dodatku niedopracowana (ta latarka, komandos nie potrafi jej sobie przywiazac do ramienia, czy armora, smiech na sali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołoże swoje trzy grosze. Jak dla mnie doom3 kiepski fps, bieganie po ciemnych pomieszczeniach wielkości mojego pokoju to nie to co tygryski lubią najbardziej. O bezsensie jakim jest brak mocowania latarki na broni, ewentualnie na ramieniu już wspomniało kilka osób, wiem wiem to ma tworzyć klimat, jednak tylko i wyłącznie denerwuje człowieka. Dodam jeszcze że widać korporacja (nie pamiętam tego skrótu) która potrafi otwierać portale i explorować marsa nie potrafi już zaopatrzyć swoich żołnierzy w noktowizory lub coś podobnego. Strasznie wku... znaczy się denerwujące było pojawianie się demonów za plecami i wogóle w miejsu gdzie nie powinni się pojawić.
W czasie gdy wyszedł doom3 HL zjadał go na śniadanie, a tego z kolei zjadał FC, to jest oczywiście moje sybiektywne zdanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 10:18, kurpiewskiwb napisał:

Zaitsev nie dość, że nick masz tępy jak kosa starego gospodarza, to jeszcze nie potrafisz
pisać dobrych tekstów, a twoja ocena Doom 3 jest chyba tylko i wyłącznie twoją oceną
! Ta gra dostała 90 / 100 pkt. w 70% pism, w których o niej pisano (recenzowano) ! Więc
skąd u Ciebie przypuszczenie, że się nie podobała ? Po za tym to ogromny skok id Software,
który zdecydował się wskrzesić swój flagowy tytuł – trochę szacunku ! Nie wiem
czy ci płacą za to, że piszesz takie bzdury Zaitsev, ale bez apelacyjnie zwolniłbym Cie,
za twoje liczne wpadki i brak kompetencji !


No cóż Assassina też dobrze oceniano "a jaki jest każdy widzi" :>
Doom 3 przez graczy był jednak słabo przyjęty i HL2 go zmiutł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 09:13, Rob02 napisał:

W czasie kiedy DOOM 3 miał swoją premiere HL2 bił go trzykrotnie.

W czasie kiedy Doom 3 miał swoją premierę HL2 jeszcze nie było. To znaczy był może w fazie wczesnej bety u producenta. :)

Ja należę do tych, których Doom 3 się podobał, gra idealna na pewno nie była, ale miała klimat, można się było wystraszyć, grafika spoko, dźwięk na 5.1 też rządził. A fabuła całkiem niezła była jak na strzelankę. A że ciemno - to w końcu Mars i nawiedzona baza pozbawiona ludzkiej kontroli, więc ciemność jak najbardziej pasuje. Gdyby jeszcze poziomy były bardziej zróżnicowane...

Tak z miesiąc temu przeszedłem D3 jeszcze raz i nadal dobrze mi się grało. Ale wiadomo, są gusta i guściki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 12:15, Zebius napisał:

> W czasie kiedy DOOM 3 miał swoją premiere HL2 bił go trzykrotnie.
W czasie kiedy Doom 3 miał swoją premierę HL2 jeszcze nie było. To znaczy był może w
fazie wczesnej bety u producenta. :)


Różnica między premierami D3 i HL2 wynosi tylko dwa miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowym Doomie przede wszystkim marzę o obsługiwaniu komputerów w taki sposób jak w trójce (odrazu, podczas rozgrywki), o "spokojnym czasie" (o luzie przed prawdziwą akcją) i o tym, żeby na bieżąco można było słyszeć raporty z innych części stacji (gra wydaje się bardziej realna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 12:14, Fang napisał:

No cóż Assassina też dobrze oceniano "a jaki jest każdy widzi" :>
Doom 3 przez graczy był jednak słabo przyjęty i HL2 go zmiutł.


Spoko, wszystko fajnie, ale co wy tak wszyscy porównujecię Half - Life 2 i Far Cry z Doom 3 ?! Toż to zupełnie inne od siebie gry i każda z nich rządziła się swoimi prawami. A o jakimkolwiek zjadaniu czegokolwiek można zapomnieć. Doom 3 faktycznie nie był idealny, ale był to dobry powrót id Software do swojego flagowego tytułu i zapisał się w różnych barwach wśród graczy. Jaki będzie Doom 4, tego niewiadomo. Ale mogę się założyć, że większość z Was jak doszło do premiery Doom 3, po prostu się śliniło i chciało tak czy inaczej w Doom 3 zagrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2008 o 12:58, kurpiewskiwb napisał:

. Ale mogę się założyć, że większość
z Was jak doszło do premiery Doom 3, po prostu się śliniło i chciało tak czy inaczej
w Doom 3 zagrać...


No i co z tego? Jak wychodził G3 to też się śliniłem a gra okazała się niewypałem.

Zebius dobrze napisal wcześniej, są gusta i guściki, niektórym gra się podoba innym nie, jakoś nie widzę sensu dalszej rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale mogę się założyć, że większość

Dnia 08.05.2008 o 12:58, kurpiewskiwb napisał:

z Was jak doszło do premiery Doom 3, po prostu się śliniło i chciało tak czy inaczej
w Doom 3 zagrać...

Ja to się śliniłem, ale na widok zapowiedzi Half-Life 2, który odebrał podium Doom 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że Doom 3 był rzekomo źle przyjęty przez graczy. Jestem szczęśliwym posiadaczem polskiej trójeczki i muszę przyznać, że gra jest co najmniej bardzo dobra. Na plus zasługuje oprawa audiowizualna, klimat, nawiązanie do poprzednich części (potwory i bronie), humor. Bardzo dobrze, że nie ma konsolowego modelu zapisu stanu gry jak w Far Cry. Także fabuła nie jest zła (zwłaszcza jak na FPS - to w końcu nie Deus Ex). Jedynym minusem jest skryptowe pojawianie się wrogów - wymusza to niesamowity refleks ;) oraz utrudnia stosowanie bardziej wyrafinowanej taktyki np. zasadzek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev - Ty w ogóle grałeś w Dooma 3? :/
Ta gra nie była jednak rewelacyjna jak miała być, ale była wystarczająco dobra, ale nie koszmarna... :p

A i życzę dla tych talentów aby nie zrobili tego jak film Doom.... :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wiadomość mnie zaskoczyła.
Grałem w D3 i muszę powiedzieć że to jeden z najlepszych horrorów w jakie grałem.
Już nie mogę się doczekać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do trzeciej części Doom''a mam mieszane uczucia. Z jednej strony to przyzwoitej jakości FPS z elementami horroru, ale z drugiej czegoś mu brakuje i może przez to grałem w niego tylko chwilę.
Przeniesienie akcji Doom''a 4 na ziemię to może być strzał w dziesiątkę. Czerwona planeta jak na dzisiejsze czasy mogłaby okazać się zbyt mało widowiskowa. Wyobraźcie sobie zniszczone miasta, w których dane nam będzie niszczyć siły zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tym HL2 i FC a to są właśnie gry które mnie zawiodły. FC nie oferował nic poza przepiękną grafiką, a HL2 jako gra był moze i niezly ale mial sie nijak do fabuły poprzednich części... to, że wam D3 się nie podobał, nie znaczy, że nie mogl podobac się innym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować