• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
przemo-r3

DESTRUKTOR <<-- co to jest

Pytanie

Mam pytanie co to jest destruktor. Dowiedzialem sie tyle ze jest to jakis program do hackowania, czy robienia czegos podobnego. I w jaki sposob on dziala co za szkody moze wyzadzic na czyims kompie..

BO MAM PROBLEM MAM SIEC ZROBIONA I NET NA PÓŁ Z SASIADEM TAKIE NIBY MA TAM ZAINSTALOWANY JAKIS SERVER.EXE I KOLEGA MI SIE CIAGLE CHWALI ZE WIDZI CO ROBI I ZE GRY MU WYLACZA I SCRENAMI PULPITU SIE CHWALi. CZY JEST TO GROZNE I CZY MOZE SIE TO PRZENIES NA MOJ KOMP.


prosze odpiszcie doradzcie !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

z tego co wiem to może przenieść się na twój komputer, ściągnij program killbox.exe, kasuje on progrma przy uruchamianiu komputera, i skasuj ten server.exe albo antyvirusem przeskanuj... albo wstrzymaj się z tym kasowaniem zobaczymy czy inni użytkownicy podzielą moją poradę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

0. Do czego wogóle służy ten program?

łuży do zdalnego komunikowania się z innym komputerem. Umożliwia podgląd i przesyłanie plików, podgląd ekranu i klawiatury. Umożliwia uzykanie także innych informacji na temat tego komputera i pozwala nim zarządzać. Ay można było się komunikować z innym komputerem konieczne jest uruchomienie na nim tzw. servera czyli specjalnie przygotowanego pliku. Przykładowe wykorzystanie: instalujemy server na swoim komputerze i dzięki temu będąc gdzie indziej, np u kolegi czy w pracy, mamy otwarty dostęp do komputera.

1. Na jakiej zasadzie działa Destruktor 2.2 ?

Program Destruktor v 2.2 wykorzystuje servery pośrednie sieci IRC. Dzięki temu możliwe jest połączenie się z komputerem nie mającym stałego lub lublicznego IP. Można bez problemu łączyć się z komputerami bedącymi w sieci wewnętrznej.

16. Jak usunąć Destruktora v 2.2 ?

Należy zakończyć proces shost32.exe i usunąć plik shost32.exe z katalogu systemowego. To wystarczy. Informacja ta nie dotyczy wersji VIP (jednak wątpie, aby Twój ''''kumpel'''' ją miał)


Poza tym każda wersja Destruktora dodaje klucz do

HKEY_CURRENT_USERS\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Wystarczy wejść do tego klucza i usunąć co trzeba. Mozna także zablokować odpowiedni plik w Firewall`u.

Jakie może wyrządzić szkody?

Może zrobić z Twoim PC co tylko zechce. Dosłownie wszystko.


I jeszcze jedno. Powiedz swojemu ''''koledze'''', że takie zachowanie jest karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2006 o 21:17, Tomi_323 napisał:

I jeszcze jedno. Powiedz swojemu ''''koledze'''', że takie zachowanie jest karane.


Nieźle tomi ;) A tera przemo daj namiary na kolege, kNOT wyśle tam policje i wio :D , strach pomyśleć jakie wiry krążą w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem to juz mu mowilem ale jak pisalem to jest na kompie sasiada a mamy jedna wspolna siec. I poprostu do niego przyszedl kolega i mowil ze cos tam do gg zainstaluje.

Zaraz po tym jak zaczol mi sie ten koles chwalic wylaczylem kompa sasiada z seci zeby sie to przez przypadek nie rozprzeztrzenialo.

A z tym jakim zainstalowanym server exe poradzilem sobie w bardzo prosty sposob ale nie weiom czy to wystarczy. Sformatowalem wszystkie dyski wymazalem do zera i porobilem od nowa partycje.

A mam jeszcze jedno pytanie czy jest sposob na zabezpieczenie GG. Bo moja sasiadka nie moze sobie dac rady z swoim glupkowatym bratem ktory sobie sciagnal gghacka i wszystkim rozsyla hasla do gg. Bo juz zrobilem pewne kroki w tej sprawie mianowicie uzylem Folder lockera i zabezpieczylem folder z gg haslem i haslo znam tylko ja i sasiadka czy jeszcze cos moge zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten glupi kolega to normalnie jakis deb. Wszystkim kolegom swoim rozpowiada czego to nie umie. A jak pamietam ciagle opowiadal ze zawsze chcial zostac hackerem ale jak na razie to z niego dupa a nie hacker. Czemu musze z nim mieszkac w jednej wiosce :-((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Lamer a nie haker :P celem lamera jest bycie hakerem w czym nie posiadając do tego predyspozycji :P poprzez trojany można niszczyć więc to raczej cracking. Trojany są takie proste w obsłudze że nawet małe dziecko mogło by się ich nauczyć obsługiwać...
Co do haseł na gg. MOżna je wyciągnąć poprzez łamacze haseł uprzednio posiadając odpowiedni plik z profilu gg. Są to tylko hasła na gg na komputerze. Jeśli masz takie samo zabezpieczenie(hasło) jak na komputerze i serwerze to jest problem, lecz jeśli są to inne hasła to nie ma się o co martwić. Nawet blokowanie folderów nic nie da bo można e prrzełamać metodą brutal force. Najlepsze zabezpieczenie to nie pobieranie nie znanych programów lub otiweranie linków od nieznajomych. Jeśli ten Twój "kolega" zna się naprawde troche to i tak Ci je wykradnie a nawet serwerowe ale wątpie by jego wiedźa to ogarniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

On sie zna HAHAHA. On praktycznie nic nie wie formatowac komp nauczyl sie pol roku temu. to jelop, a ze lamer cos mniejszego niz lamer. Poprostu w necie cos se znalazl i sie tym podnieca............. ALE CZY FORMAT WYSTARCZY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Format wystarczy w 100% aby pozbyć się trojana. Jednak nie zabezpiecza Cię w żaden sposób przed kolejnymi zawirusowaniami. Polecam jakiś antywir, chodźby darmowy. Większość dostępnych w sieci trojanów jest wykrywana.

W aktualnym numerze gazety KS zrobiono testy komunikatorów. Okazało się, że od GG jest lepszych 7 innych. W wadach GG wymieniono właśnie luki w zabezpieczeniach. Polecam zmienić komunikator na dowolny inny (np. Tlen czy Pandion). Każdy z nich potrafi komunikować się z siecią GG, a dodatkowo szyfrują transmisję więc ''''kumpel'''' nie podejrzy Twoich rozmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zabezpieczony chyba jestem dosc przed akatkiem kumpla mialem noda 32.
Jednak teraz po tym incydencie mam noda 32. zonealarm i adware spy czy cos kolo tego. Czym jeszcze moge zabezpieczyc komp ktory jest serverem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A gdzie tam format odrazu. Wystarczyło przeskanować dysk anty-virem i sprawdzić, za pomocą polecenia netstat jakie masz otwarte porty. Ktoś mi kiedyś powiedział, że format to zwykła kapitulacja w wojnie z malware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A "kumpel" tak właśnie chce sprawdzić co robi przemo. Odpala destruktora i patrzy, a tu frum gram.pl. Czyta dalej i co widzi... że ma już prze******.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2006 o 06:46, CH1CKEN napisał:

A "kumpel" tak właśnie chce sprawdzić co robi przemo. Odpala destruktora i patrzy, a tu frum
gram.pl. Czyta dalej i co widzi... że ma już prze******.

heh, i spala dla przema komputer ;) Czego oczywiście mu nie życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety mi go nie spali tylko sasiadowi hahaha bo do mojego dostepu jak na razie nie ma.....
Caly komp przeskanowalem i nic jest czysty a "kumpel",,-- naprawde byl moiom kumplem do czasu tego wybryku...
A jeszcze jedno czy Nod 32 jest gorszy od AVASTA bo podobno tak.... odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2006 o 15:25, przemo-r3 napisał:

Niestety mi go nie spali tylko sasiadowi hahaha bo do mojego dostepu jak na razie nie ma.....
Caly komp przeskanowalem i nic jest czysty a "kumpel",,-- naprawde byl moiom kumplem do czasu
tego wybryku...
A jeszcze jedno czy Nod 32 jest gorszy od AVASTA bo podobno tak.... odpiszcie


Nod? Jeden z najlepszych antywirów. Zżera mało pamięci i ma bardzo dobre osiągi w wykrywaniu zagrożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozwoj technologii za bardzo wyprzedzil umiejetnosc uzytkownikow do jej obslugi..
Sorry, brutalnie, ale ja Ci radze nie uzywaj kompa, bo tylko zagozenie siejesz.
Niestety komputery sa BARDZO zaawansowanymi urzadzeniami i ktos malo zaawansowany niepowinien sie dotykac. Tak jak dziecko nie moze uzywac wiertarki, tak ktos kto nie wie o co chodzi nie moze uzywac komputera.
To niebezpieczne. Potem sa miliony maszyn zombie, przejetych przez hackerow, ktorzy wyrzadzaja szkody. Albo ktos kto nie wiem o co chodzi uzywa kompa do przelewow bankowych, a potem ktos mu kradnie pieniadze.
...

Ja Ci radze zapros kogos, kto sie zna do kompa, i niech Ci usunie trojany, wirusy i zainstaluje antywiry i firewalle. Inaczej bedzie tylko gorzej.

... W takich momentach troche rozumiem, dlaczego Microsoft nie ufa uzytkownikom.. oni naprawde stanowia zagrozenie.

Komputer to nie zabawka, to jest tak zaawansowana technologia, ze malo ktos sobie z tego zdaje sprawe. Kazdy mysli, ze komputer to gry i w ogole fajnie jest, latwe to to w obsludze. A to tak nie jest.
To jakby kogos posadzic w kabinie samolotu, powiedziec gdzie co wcisnac, zeby sie wlaczyl i niech leci! A, ze siebie i kogos zabije przy tym, no to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować