Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wojna pomiędzy Nvidią i ATI rozpocznie się dokładnie za miesiąc

51 postów w tym temacie

A tak patrząc trochę z ukosa. Co kilka dni jest informacja o zapowiedziach nowych kart graficznych, generacje przemykają jak burza. Zanim na dobre zadomowiły się GF 8-setki już są GF 9-setki. Zanim pojawiła się gra choć trochę wykorzystująca Dx10 już zapowiedzieli Dx.10.1... Kupowanie nie ma sensu. Czekanie również...

Przegranymi znowu będą ci gracze, którzy próbują być ciągle w pogoni za producentami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 18:32, Szymoner napisał:

Przegranymi znowu będą ci gracze, którzy próbują być ciągle w pogoni za producentami...


Ci tak, ale ci którzy zaopatrzyli się w 8800GTX nie potrzebują żadnych zmian póki co. Odpowiednio podkręcona to i tak jest jedna z najlepszych kart na rynku, a te nowe serie to tylko odcinanie kuponów i żerowanie na wspomnianych przez Ciebie graczach, którzy chcą być w ciągłej pogoni za producentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 260?Vo to za nazwa?W październiku mam zamiar sobie kupować nowy komp,ale tej karty sobie raczej nie kupie. Co za szpetna nazwa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadnych kart nie wykorzysta sie w 100% na PC, mysle ze nawet nie w 50%. Ale coz, 20% z coraz wiekszej liczby to jednak rozwoj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puki co Nvidia ma przewagę nad ATI tym że na kartach graficznych ma zunifikowane sharder-y a ATI ma Pixel i Vertex shardery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 19:46, nerull7 napisał:

Puki co Nvidia ma przewagę nad ATI tym że na kartach graficznych ma zunifikowane sharder-y
a ATI ma Pixel i Vertex shardery.

jestem bardzo ciekawy skąd bierzesz takie bzdury
Radeony od serii HD2xxx mają zunifikowane shadery (zresztą bez tego by nie było wsparcia DX10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 18:52, Olamagato napisał:

> > Zwycięzca to: !!!!
> > Hmmm...? ATi ;]
> nieeee.... Nvidia ;)
Nie. Klient. :)

Nie. sklepy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienię kompa to kupię prawdopodobnie nowego GeForce''a albo 8800 GTS, a teraz mam ATI Radeon 9550.
Coś mi mówi, że ATI wygra tę wojnę, bo to, co zrobiła Nvidia z nową serią 9*** to IMO dziwaczne. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja wtrace swoje 3 grosze i powiem ze bardziej niz wojna ati vs nvidia (jestem za nvidia, chociaz z drugiej strony ati ma fajna maskotke ;] ) jestem zainteresowany tym co wyjdzie z szumnych zapowiedz kart intela co to maja byc w stanie obslugiwac ray-trcing w czasie rzeczywistym. to by sie dopiero wojna szybko skonczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIech Ati naczuczy się robić sterowniki do swoich kart graficznych, właśnie za stery uważam Radeony za Shity, sąsiad ma ich kartę graficzną, mój brat ma ich kartę graficzną, i mimo że instaluje poprawne sterownki do ich kart to albo zepsują system/windowsa, albo wogle go usuną, przez ich stery robiłem z 3 razy format, bo albo psuły dźwięk, albo grafikę albo sterowniki do płyty głównej, co mnie bardzo wpieniało, w GeForcach nigdy nie miałem takich problemów, jeden sterownik do wszystkich kart graficznych zaczynając od 5200 do 8800 GT, a w Radeonach to trza instalować poprawne sterowniki do każdej karty, co uważam za - dla ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się jeszcze dokładnie obu kartą dokładnie nie przyjrzałem ale postaram się to szybko nadrobić chociaż pewnie różnice będą niewielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radeon to szajs!!!-Nie, GeForce`y na śmietnik!!!-Nie, Ati do Iraku!!!-A nVidiowca wal z gumowca!!!

Przestańcie tak osądzać, kto będzie zwycięzcą. Na tym forum, jak widać aż roi się od fanboi (heh, zrymowało się). Poczekamy na obiektywne testy i wtedy powiemy, kto zwyciężył tą bitwę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co nam nowe karty skoro nie ma na nie gier?

wszystko co jest na rynku ciągnie na maks detalach 8800GT

no chyba że ktoś gra w wyśrubowanych rozdzielczościach na panoramicznych monitorach... ale to już jego problme

kolejna rzecz: wiele hałasu nt ilości shaderów i innych bzdetów, nie mówi się nic o:

- prądożerności

- generowanym hałasie przez wiatraki

I znowu naiwni kupią sobie podręczne odkurzacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qrde... fajnie ze nowe zabawki sie na rynku pojawia, ale jesce bardziej bym sie ciesyl jak by w takim tempie zarobki rosly co by sobie mozna na biezaco je kupowac :) a tak to trezba poczekac na nowsza generacje next year i wtedy zmienic ... moze sobie wreszcie w Crisisa na 1900x1080 z AA pogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować