ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Od wczoraj nie mogę włączyć Steama. Pojawia się komunikat, że nie ma połączeni z internetem. Kilka postów wcześniej Corporal miał ten sam problem. Przeinstalował Steama i zadziałało. I teraz pytanie. Czy mogę odinstalować Steama, zainstalować w tym samym miejscu i zainstalowane gry pozostaną i zostaną wykryte przez nowo zainstalowany Steam? Czy muszę katalog z grami przekopiować gdzieś indziej, czy nie kasuje się wraz z odinstalowaniem Steama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ostatnio kopiował jakąś grę ze Steama na inny komputer mógłby powiedzieć mi dokładnie jak to zrobił? :P Jestem zmuszony przerzucić kilka gier, bo mam aktualnie dość wolny internet jak na ściąganie 40 GB, a moja dotychczasowa metoda(kopiuj do common i uruchom grę albo włącz ściąganie,wyłącz Steama,kopiuj do common, włącz Steama) nie działa. Dlatego proszę was bardzo o pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to samo konto będzie używane na drugim komputerze (choć to nie jest warunek konieczny), to wystarczy zrobić kopię zapasową gier (utworzy się coś w rodzaju obrazów) i uruchomić ją na drugim sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 16:23, Kraju napisał:

Od wczoraj nie mogę włączyć Steama. Pojawia się komunikat, że nie ma połączeni z internetem.
Kilka postów wcześniej Corporal miał ten sam problem. Przeinstalował Steama i zadziałało.
I teraz pytanie. Czy mogę odinstalować Steama, zainstalować w tym samym miejscu i zainstalowane
gry pozostaną i zostaną wykryte przez nowo zainstalowany Steam? Czy muszę katalog z grami
przekopiować gdzieś indziej, czy nie kasuje się wraz z odinstalowaniem Steama?

z tego co wiem to się kasują , nie wiem jaki masz system na 7 można gry przekopiować najwyżej podociąga max 10 mb tak było u mnie
ale dla pewności zawsze można zrobić kopie zapasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2013 o 21:09, barsum napisał:

Czy ktoś kto ostatnio kopiował jakąś grę ze Steama na inny komputer mógłby powiedzieć
mi dokładnie jak to zrobił? :P Jestem zmuszony przerzucić kilka gier, bo mam aktualnie
dość wolny internet jak na ściąganie 40 GB, a moja dotychczasowa metoda(kopiuj do common
i uruchom grę albo włącz ściąganie,wyłącz Steama,kopiuj do common, włącz Steama) nie
działa. Dlatego proszę was bardzo o pomoc. :)

Kopiowanie do common nadal działa, lecz dodatkowo musisz skopiować plik z rozszerzeniemi .acf/.ncf z steamapps.
Po wykonaniu tej czynności steam normalnie wykryje gry bez potrzeby wstępnego pobierania gry z neta czy sprawdzania plików gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech...włączyłem wczoraj ściąganie Serious Sam 3: BFE, po jakimś czasie patrzę- jest 70 %, ale godzina już późna , to wyłączyłem Steam z myślą "Reszta jutro". No i dziś uruchamiam Steam, patrze- ściągnięte 0 %...Steam mnie strolował czy jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 16:26, KofeinowyPablo napisał:

Ech...włączyłem wczoraj ściąganie Serious Sam 3: BFE, po jakimś czasie patrzę- jest 70
%, ale godzina już późna , to wyłączyłem Steam z myślą "Reszta jutro". No i dziś uruchamiam
Steam, patrze- ściągnięte 0 %...Steam mnie strolował czy jakiś błąd?

Sprawdź lepiej, ile MB zostało do ściągnięcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 16:37, Narmo napisał:

> Ech...włączyłem wczoraj ściąganie Serious Sam 3: BFE, po jakimś czasie patrzę- jest
70
> %, ale godzina już późna , to wyłączyłem Steam z myślą "Reszta jutro". No i dziś
uruchamiam
> Steam, patrze- ściągnięte 0 %...Steam mnie strolował czy jakiś błąd?
Sprawdź lepiej, ile MB zostało do ściągnięcia ;)


A jak/gdzie to sprawdzić? Bo w folderze steam żadnego śladu po po dotychczas ściągniętych plikach nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 16:45, KofeinowyPablo napisał:

A jak/gdzie to sprawdzić? Bo w folderze steam żadnego śladu po po dotychczas ściągniętych
plikach nie zostało.

Screen. Na dolnym pasku w Steam powinna być informacja, że coś się ściąga i tam zobaczysz status. Jeżeli nic się nie pojawia, to na liście gier będzie przy danej pozycji na żółto Update Paused i trzeba kliknąć PPM aby wybrac Resume update. Jednak mi wtedy wraca do poziomu wcześniejszego.

20130416171329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2013 o 17:15, Narmo napisał:

> A jak/gdzie to sprawdzić? Bo w folderze steam żadnego śladu po po dotychczas ściągniętych

> plikach nie zostało.
Screen. Na dolnym pasku w Steam powinna być informacja, że coś się ściąga i tam zobaczysz
status. Jeżeli nic się nie pojawia, to na liście gier będzie przy danej pozycji na żółto
Update Paused i trzeba kliknąć PPM aby wybrac Resume update. Jednak mi wtedy wraca do
poziomu wcześniejszego.

U mnie pokazuje, że ściągnął dopiero 100 MB włączyłem jakieś 10 min temu. Czyli po prostu ściąga od nowa. Wcześniej pobrane pliki steam po prostu skasował :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 18:19, Andrjuszion napisał:

Powiem jedno - STEAM TO ZDECYDOWANIE ZAGŁADA!!!

Zatetem zrób to, co możesz zrobić: nie kupuj gier, które wymagają Steam''a.
Ja zrobiłem wyjątek dla Diablo 3 i dla Skyrim, z rozpędu kupiłem jeszcze Deux Ex, ale nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 18:25, KrzysztofMarek napisał:

> Powiem jedno - STEAM TO ZDECYDOWANIE ZAGŁADA!!!
Zatetem zrób to, co możesz zrobić: nie kupuj gier, które wymagają Steam''a.
Ja zrobiłem wyjątek dla Diablo 3 i dla Skyrim, z rozpędu kupiłem jeszcze Deux Ex, ale
nic więcej.

Diablo 3 jest na steam? ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To drobnostka, ale zastanawia mnie od dłuższego czasu.
Mam w swojej bibliotece na Steamie 7 gier, ale na mojej stronie profilowej w rubryce statystyki widnieje coś takiego: Wyświetl i wyszukaj wszystkie gry użytkownika (25). (Niedawno było chyba jeszcze 18)
Skąd to się bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2013 o 01:01, ManweKallahan napisał:

To drobnostka, ale zastanawia mnie od dłuższego czasu.
Mam w swojej bibliotece na Steamie 7 gier, ale na mojej stronie profilowej w rubryce
statystyki widnieje coś takiego: Wyświetl i wyszukaj wszystkie gry użytkownika (25).
(Niedawno było chyba jeszcze 18)
Skąd to się bierze?


Wyswietl wszystkie i pewnie beda jakies dodatki, serwery, dema, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się