ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Z grami wydawanymi przez Cenege bywa różnie. Czasami są "normalne" po podpięciu pod Steam, a czasami są z nimi problemy. Skyrim, Dishonored, Fallout NV i pewnie kilka innych gier sprzedawanych na polskim rynku (nawet na Steam bez kombinacji) posiada całkowicie inne ID w ich systemie inwentarzowym. Dlatego też czasami nie można kupić DLC, jeżeli kupiliśmy kod podstawki na Amazonie powiedzmy, a dodatek chcemy kupić przez Steam bezpośrednio. Podobnie będzie, jak dodamy kod DLC z pudełkowej edycji. Właśnie to oddzielne ID sprawia, że gra kupiona w innych źródłach może mieć dostęp do innych wersji językowych.
Dishonored dostępny na zachodzie: http://steamdb.info/app/205100/
Dishonored dostępny w krajach, gdzie dystrybutorem jest Cenega/1C: http://steamdb.info/app/217980/
Dodatkowo Steam może dodać w każdej chwili różne wersje językowe do gier. Nawet takich, które dawno temu miały premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 17:49, Phobos_s napisał:

Czy mi się zdaje czy Steam leży?


Nie można się zalogować, trzeba wpisywać nawet hasło ... pisze, że mam problemy z internetem a ten działa, możliwe jest tylko wejście w tryb offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 17:54, lis_23 napisał:

Nie można się zalogować, trzeba wpisywać nawet hasło ... pisze, że mam problemy z internetem
a ten działa, możliwe jest tylko wejście w tryb offline.

Nie... chodzi o to że serwer STEAM''a się krzaczy :P
Jest tak od 2 dni bodajże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2013 o 22:14, MisticGohan_MODED napisał:

Nie... chodzi o to że serwer STEAM''a się krzaczy :P
Jest tak od 2 dni bodajże :P


To coś innego, ja nie mogłem się zalogować, musiałem wpisywać hasło, czego nie robiłem bodajże od dwóch lat i ciągle wyskakiwał mi błąd logowania - teraz już działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo była "Usterka" ktora dotyczyla wielu osob, czytajac posty na innych forach.
W takich sytuacjach lepiej nie wpisywac hasla wg. mnie i moze zapobiegawczo teraz je zmien. (A moze jestem "przewrazliwiony"?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To coś innego, ja nie mogłem się zalogować, musiałem wpisywać hasło, czego nie robiłem
> bodajże od dwóch lat i ciągle wyskakiwał mi błąd logowania - teraz już działa.


I tak właśnie ludzie tracą (zapominają) hasła, moja rada: nigdy, ale to nigdy nie korzystajcie z autologowania/zapamiętywania haseł itd, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 23:06, lis_23 napisał:

To coś innego, ja nie mogłem się zalogować, musiałem wpisywać hasło, czego nie robiłem
bodajże od dwóch lat i ciągle wyskakiwał mi błąd logowania - teraz już działa.

Nie no ok - miałem to samo.
Czasami wchodziło po razu razach, a potem normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2013 o 02:23, Dudu66 napisał:

I tak właśnie ludzie tracą (zapominają) hasła, moja rada: nigdy, ale to nigdy nie korzystajcie
z autologowania/zapamiętywania haseł itd, itp.


Robię tak odkąd mam konto na Steamie i nie miałem jeszcze żadnych problemów ale skoro istnieje jakieś niebezpieczeństwo to będę musiał obadać, jak to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 17:25, lis_23 napisał:

Robię tak odkąd mam konto na Steamie i nie miałem jeszcze żadnych problemów ale skoro
istnieje jakieś niebezpieczeństwo to będę musiał obadać, jak to zmienić.

Trochę śmieszny wydźwięk mają wasze posty, zapomnieć hasło można do wszystkiego jeśli jest auto-logowanie/zapamiętanie hasła i Steam tutaj się niczym nie wyróżnia. Od czego jest przecież przypomnienie hasła/reset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 23:51, ts04 napisał:

Trochę śmieszny wydźwięk mają wasze posty, zapomnieć hasło można do wszystkiego jeśli
jest auto-logowanie/zapamiętanie hasła i Steam tutaj się niczym nie wyróżnia. Od czego
jest przecież przypomnienie hasła/reset.


Tak można zapomnieć, ale wyobraź sobie sytuacje, że steama instalujesz od nowa..., jest co prawda przypomnienie hasła, ale te kilka sekund poświęcone na jego wpisanie to chyba nie tak wiele ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 01:31, Dudu66 napisał:

Tak można zapomnieć, ale wyobraź sobie sytuacje, że steama instalujesz od nowa...,


Mój laptok zaraz będzie miał 2 lata. W tym czasie Steama instalowałem na nowo RAZ, po tym, jak szlag trafił mi system i musiałem całość przeinstalować. Być może inni robią reinstalki co miesiąc, ale ja raczej tego unikam.

Dnia 12.12.2013 o 01:31, Dudu66 napisał:

jest co prawda przypomnienie hasła, ale te kilka sekund poświęcone na jego wpisanie to chyba
nie tak wiele ?


A teraz wyobraź sobie, że masz Steama, Origin, Uplay, Facebooka, Twittera, dwa konta pocztowe, dwa konta w bankach i kilka gier MMO (a do tego wszystkiego profile na różnych forach i stronach internetowych). Do wszystkiego powinny być inne hasła. Powodzenia w zapamiętywaniu ich, bo przecież te "kilka sekund" to nie tak wiele?

Wybacz, ale nie zgodzę się z tym. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to by konto mailowe było aktywne (czyli jeśli Steama się zakładało w 2005 roku na jakiegoś hotmaila czy innego buziaczka, a teraz korzysta się z gmaila, to wypadałoby to zmienić w ustawieniach) i wtedy ustawienie autologowania nie jest żadnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, srlsly macie problem z zapamiętywaniem haseł, jak już wpisujecie po raz setny dane hasło, to jest już łatwiej, poza tym hasło macie bezpieczne (bo macie je w głowie), pomijam keylogery, bo żeby je mieć trzeba jakiś syf na kompie mieć

Ogólnie ja hasła dzielę na:

Nieistotne
-Facebook
-Twitter

Istotne
-Mail
-Bank
-Steam, Origin, Desura, Uplay itd itp,

Do tych pierwszych stosuje jedno hasło, do reszty maksymalnie 3 lub ich kombinacje (duże, małe litery), i nie mam z tym problemu.... ćwiczcie pamięć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 10:24, Dudu66 napisał:

Istotne
-Mail
-Bank
-Steam, Origin, Desura, Uplay itd itp,

Zobaczymy co powiesz, kiedy do Origina będziesz logował się raz na trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 10:24, Dudu66 napisał:

Do tych pierwszych stosuje jedno hasło, do reszty maksymalnie 3 lub ich kombinacje (duże,
małe litery), i nie mam z tym problemu.... ćwiczcie pamięć :)


Dzieki za info, kiedys sie moze przydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się