ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Swoją drogą ciekawe w jakim stopniu zmiany na runku Steama były spowodowane chęcią ułatwienia życia użytkownikom a w ilu reakcją przeciw przesyłaniu sobie pieniędzy między parowymi portfelami poprzez wysoko (lub nie) ustawione ceny przedmiotów. Z jednej strony fajnie, że nie trzeba co chwilę sprawdzać chcąc kupić coś za zadaną cenę, bo system sam za nas zrobi zakupy jeśli taki przedmiot się pojawi dostępny ale z drugiej czuję się trochę nieswojo nie mogąc sprawdzić czy karty które do mnie trafią nie pochodzą czasem z fejkownych kont farmerskich na kluczach z giveaway''ów czy bundli albo co gorsza złodziei kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow zbiorcze wydanie GTA za 25zł Oo myślicie, że warto brać głównie ze względu na GTA 4 i epizody? Tam byłą ta afera z zamknięciem GfW Live, chociaż ostatnio Microsoft stwierdził, że nie zamierza tego zamykać, ale ta całą sprawa śmierdzi. No chyba, że steamowa wersja jest pozbawiona GfW Live?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 00:20, Ecko09 napisał:

Tam byłą ta afera z zamknięciem GfW Live, chociaż ostatnio Microsoft stwierdził,
że nie zamierza tego zamykać, ale ta całą sprawa śmierdzi. No chyba, że steamowa wersja
jest pozbawiona GfW Live?

Niedawno chciałem sobie pograć w GTA IV, to nie uruchamiało się. Nie wiem dokładnie w czym leżał problem, ale pomogło ściągnięcie z sieci fixa, aby gra nie potrzebowała GfWL. Gra śmiga jak trzeba, jednak nie wiedzieć czemu należy ją włączać bezpośrednio przez exe, a nie przez Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś kiedyś Clickteam Fusion? Taka promocja, że chyba aż żal nie skorzystać. Nie żebym zajmował się programowaniem/pisaniem gier komputerowych, ale jako jakaś odskocznia od normalnych zajęc? Czy dla zabicia czasu się nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 21:27, Tyler_D napisał:

Panowie, mam podstawkę Deusa na Steamie, dałoby radę usunąć jakoś sejwy? Jakkolwiek?

Z dysku? Z chmury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No yyy, jestem po formacie parę dni, ściągnałem sobie Steama, zassałem Deusa i widzę wszystkie swoje sejwy z pierwszej rozgrywki. A jest tego ... dużo. I tak trochę szperam i widzę że ewentualna grzebanina jest dosyć długa i mozolna. Any idea?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 22:02, Tyler_D napisał:

No yyy, jestem po formacie parę dni, ściągnałem sobie Steama, zassałem Deusa i widzę
wszystkie swoje sejwy z pierwszej rozgrywki. A jest tego ... dużo. I tak trochę szperam
i widzę że ewentualna grzebanina jest dosyć długa i mozolna. Any idea?


1) Start Steam.
2) Disable Steam Cloud.
3) Delete all files in Steam\userdata\SteamID\AppID.
4) Start the game to create fresh (and thus different) new files.
5) Exit the game and Steam.
6) Delete remotecache.vdf in Steam\userdata\SteamID\AppID.
7) Start Steam.
8) Enable Steam Cloud and "Sync conflict" should appear in your game status.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 22:04, Henrar napisał:

2) Disable Steam Cloud.

Tam w opcjach gry i nigdzie więcej?

Dnia 28.06.2014 o 22:04, Henrar napisał:

3) Delete all files in Steam\userdata\SteamID\AppID.

Hm ... tylko że na dysku w folderze userdata nie mam folderów odpowiadających ani grze ani mojemu id. Co wtedy? Tzn są jakieś inne foldery tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 22:16, Tyler_D napisał:

Tam w opcjach gry i nigdzie więcej?

Może być w opcjach gry.

Dnia 28.06.2014 o 22:16, Tyler_D napisał:

> 3) Delete all files in Steam\userdata\SteamID\AppID.

To akurat było z tematu o innej grze. Chodzi o usunięcie save''ów z folderu z save''ami Deus Eksa.


Ogólnie chodzi o wywołanie konfliktu chmury Steam - tak, by pojawiło się okno z zapytaniem, czy używać save'ów z chmury czy tych z komputera. Ty masz wybrać oczywiście w tym przypadku save'y z PCta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 22:16, Tyler_D napisał:

Hm ... tylko że na dysku w folderze userdata nie mam folderów odpowiadających ani grze
ani mojemu id. Co wtedy? Tzn są jakieś inne foldery tam.

Jeśli tylko Ty korzystasz ze Steama na tym komputerze, to powinieneś mieć w userdata jeden folder z numerkiem. ID samej gry poszukaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, dzięki za wszelką pomoc ale ''obeszłem'' to jakoś inaczej. W tym userdata był podfolder oznaczony jakimś ciągiem cyfr a w nim pliki gamerxx gdzie xx to cyfry a samych plików było tyle samo co moich sejwów. Wystarczyło to usunąć [ chyba że inne rzeczy które zrobiłem a o których napisaliście pomogły ] i pozbyłem się sejwów. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 02:03, Ranveld napisał:

Niedawno chciałem sobie pograć w GTA IV, to nie uruchamiało się. Nie wiem dokładnie w
czym leżał problem, ale pomogło ściągnięcie z sieci fixa, aby gra nie potrzebowała GfWL.
Gra śmiga jak trzeba, jednak nie wiedzieć czemu należy ją włączać bezpośrednio przez
exe, a nie przez Steama.


[OT]
Jakieś dane tego fixa? Nieroztropnie kupiłem GTA IV wraz z LCS jakieś dwa tygodnie temu, a nie przeczytałem wcześniej opinii użyszkodników. Dzięki temu wydałem 6 euro na grę, w którą po długiej walce z GfWL mogę grać, ale nie mogę zapisać postępów. Jak rozumiem patch omija GfWL całkowicie i można normalnie zapisać stan gry?
[/OT]

Miałem kupić sobie COH2, ale w ostatniej chwili poczytałem, że strona niemiecka używa tych samych jednostek co w COH 1, a sama gra jest dosyć niedopracowana. Jako, że kupił bym ją raczej do gry single player uznałem, że poczekam aż jeszcze stanieje. 40 zł to 6 dobrych piw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2014 o 09:08, Arclight napisał:

Jakieś dane tego fixa? Nieroztropnie kupiłem GTA IV wraz z LCS jakieś dwa tygodnie temu,
a nie przeczytałem wcześniej opinii użyszkodników. Dzięki temu wydałem 6 euro na grę,
w którą po długiej walce z GfWL mogę grać, ale nie mogę zapisać postępów. Jak rozumiem
patch omija GfWL całkowicie i można normalnie zapisać stan gry?


Stwórz se konto offline i też można będzie zapisywać grę ja tak jadę. Tu masz instrukcję jak to zrobić:
https://www.youtube.com/watch?v=tsBtw_VKYFc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się