ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dostałem Portala 2 + DOTA 2. DOTA 2 już miałem, ale pomyślałem że skorzystam z oferty to dam kumplowi klucz. Portal 2 chciałem już wcześniej kupić, więc dla mnie świetna oferta, a w CS:GO i tak nie będę grał.
Coś wyczuwam u Ciebie zazdrość, no nic, mój klucz moja sprawa. ;]

gogiell
Skoro można coś za to wychaczyć to czemu nie? Steam sam zrobił taki system, a gifta można komuś podarować. Nie rozumiem co w tym złego. Jak ktoś chce oddać koledze to oddaje, jak nie to robi na tym interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 17:00, Kraju napisał:

Coś wyczuwam u Ciebie zazdrość, no nic, mój klucz moja sprawa. ;]


Nie tam zazdrość CS go mam i jest bardzo słabe :)
No ale mogłeś więcej dostać za tego cs powiedzmy portal 2 +2x doty 2
( portal 2 ostatnio był na wyprzedaży)
No ale i tak Portal 2 naprawdę dobra gra sam ostatnio pobawiłem się trochę w robienie komór ;p

Przy okazji polecam
http://www.steamgifts.com/
można wygrać jakieś gry, jest to nawet ten sam portal co steamtrades.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 17:22, Hartus napisał:

Jak to działa?

http://www.steamgifts.com/forum/91wob/faqrules-and-guidelines

Jest jeszcze playblink.com tylko w "fazie" beta i można wejść tylko poprzez zaproszenie tak więc dam tutaj kluczyk jak ktoś się zainteresuje.
3e9e1ca3413fa5bc66d3
Szanse na wygranie czegoś nie są duże no ale mi się udało wygrać "Nancy Drew: The Haunted Carousel" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 17:31, Hartus napisał:

> > Jak to działa?
> http://www.steamgifts.com/forum/91wob/faqrules-and-guidelines
Nie rozumiem. Ludzie kupują gry i oddają je innym za darmo? Jaki tu jest sens? I co oznaczają
te szare ceny w dolarach?


Dnia 21.05.2012 o 17:31, Hartus napisał:

Nie rozumiem. Ludzie kupują gry i oddają je innym za darmo?


Tak ludzie oddają innym gry za darmo, sam piszę z gościem który rozdał już $2,195.87 w grach...
a powiedział mi że zarabia tyle że stać go na to ^^

A szare ceny to po prostu ile gra jest warta... nic nie musisz płacić... (czym więcej gra jest warta tym więcej punktów potrzebujesz żeby wziąć udział, punkty dostajesz co jakąś godzinę)
Punktów nie da się kupić za realne pieniądze, to nie jest strona typu premium itp za nic się nie płaci...
lecz playblink przyjmuje dotacje które idą na akcje charytatywne itp.

Ale bardziej polecam steamgifts.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc jakichś dobrych gier to nie wygrałem, ale zawsze coś. ;)

Monday Night Combat (To nie darmowe)
Faerie Solitaire
Magicka: Nippon (DLC)
Greed: Black Border

Także jak mówiłem nic specjalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 19:16, kuba9876543210 napisał:

Skad macie pewnosc, ze gry nie sa kupione za kradzione/kopiowane karty?

Pewności nie ma. Ale nawet jeżeli tak będzie, to Valve co najwyżej usunie tą grę z konta. A jako, że i tak wpadła za darmo, to żadna strata.

Ja, na ponad 700 wejść, wygrałem dwa (a właściwie to jeden) giveawaye: BioShocka oraz Faerie Solitaire (ten z 25tysiącami kluczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni są jakoś powiązani z Valve? Bo to logowanie się za pomocą danych do Steama wydaje mi się dość ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 19:32, Mordant napisał:

> Skad macie pewnosc, ze gry nie sa kupione za kradzione/kopiowane karty?
Pewności nie ma. Ale nawet jeżeli tak będzie, to Valve co najwyżej usunie tą grę z konta.


No, wlasnie jak to w koncu jest? Slyszalem o usuwaniu pojedynczych gier ale takze o blokowaniu (do zlozenia wyjasnien) badz banowaniu kont...

@Hartus

http://www.steamgifts.com/forum/91wob/faqrules-and-guidelines
"Are you affiliated with Steam?
No! We are a collective of avid gamers who enjoy Valve's incredible digital distribution service."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wolę tego nie tykać. Zbyt wiele gier już zgromadziłem na swoim koncie żeby ryzykować dla wygrania jakiejś mini gierki.

Swoją drogą FAQ po polsku: http://www.steamgifts.com/forum/jM27n/polish-corner

I taki malutki offtop, skąd pomysł na ustawienie "laissez faire" jako status? Po prostu musiałem spytać, bo jutro zdaję egzamin z administracji i właśnie to pojęcie się tam pojawia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 19:35, kuba9876543210 napisał:

No, wlasnie jak to w koncu jest? Slyszalem o usuwaniu pojedynczych gier ale takze o blokowaniu
(do zlozenia wyjasnien) badz banowaniu kont...

Za kupowanie skradzionymi/kopiowanymi kartami są bloki/bany. Za tradowanie (osobie która takowe dostała) usuwają gry z biblioteki. Jeżeli gry były wymienione, to (zazwyczaj automatycznie) jest ona cofana (dostajesz swój przedmiot z powrotem do ekwipunku).

Oczywiście tyle wyczytałem na ten temat. Na całe szczęście nie musiałem tego testować w praktyce.

@Hartus
Na steamgifts, steamtrades (i parę innych stron) logujesz się przez SteamCommunity, oficjalną stronę Steama. Także nic Ci nie grozi. Co nie znaczy, że przed logowaniem nie wypadałby sprawdzić adresu do którego Cię przekieruje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tez chyba poczekam.. na jakas ''akredytacje'' od VALVe ;]
ale z drugiej strony maja dostep do Web API Steam-a, wiec..

a laissez faire dlatego ze ta doktryna filozoficzna-ekonomiczna jest mi bliska.
zreszta sygnaturka sugeruje podobnie :)
powodzenia na egzaminie

@Mordant

W sumie jest sens w tym co mowisz, osoba otrzymujaca gifta nie powinna odpowiadac za machloje innych, wiec ban/blokada nie bylaby sluszna, tylko usuniecie gry z konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam steamgifts. Warto oczywiście czytać opisy wystawianych gier, patrzeć na steama użytkowników z RU, ale generalnie to nie ma jakiegoś strachu :)

Ja tam wygrałem już trochę gier. Na publicznych wygrałem 4 gry (wliczając ogromne losowanie z Faerie Solitare z kodami od twórców gry, to wygrałem też Nation Red, Beat Hazard iTunes & m4a file support i Space Pirates and Zombies), zaś na grupowych 15-16.

Grupowe losowania mają to do siebie, że grupy są najczęściej zamknięte, członkowie się znają (np. z GOLa) i gifty są 100% bezpieczne.

Losowania są też dwojakie. Można albo dostać kluczyk na mejla, albo też dostaniesz zaprposzenie do znajomości od twórcy losowania (tj. jak już wygrasz grę) i wtedy dostajesz gifta z jego ekwipunku bądź kluczyk.

W każdym razie każdy giveaway ma opcję raportuj, tak więc jak jest jakieś podejrzenie co do uczciwości giftującego, zawsze można zgłosić. Modzi i admin nie olewają żadnego raportu i sprawdzają.

Moim zdaniem, to uczciwy portal (podobnie jak PlayBlink).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 17:35, Redjevel napisał:

Ale bardziej polecam steamgifts.com


Właśnie dołączyłem z ciekawości, na dobry początek 25P. 20 wydałem na udział w losowaniu L4D2, rozglądam się teraz za czymś mniejszym.

Widzę, że to doskonałe miejsce na rozdawanie prezentów. Pamiętam, jak ostatnio wydałem coś z bemine2 na oficjalnym forum - kwestia sekund, zanim farmerzy coś chwycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się