Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tłok na rynku MMO? Nie według Blizzarda

62 postów w tym temacie

poki co WoW jeszcze porzadzi i to sporo... ze sprzedarza dodatku miec nie beda problemu bo wiekszosc aktualnych graczy i tak go zakupi a ze tych graczy pare ladnych milionow to i sie dodatek ladnie sprzeda. Co do AoC to ma szanse stac sie naprawde godnym polecenia produktem ( moze ludzie rowaza to zamiast leciwego L2 :)). Osobiscie uwazam ze WoW zdejmnie z podium jeden tytul ----> Diablo 3 w MMO odslonie :) wiec wlodarze Zamieci moga spac spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę , że gdyby zrobili dobrą , darmową gre MMO to wtedy WoW mógłby się poczuć zagrożony . No bo po co mam zmieniać grę skoro mam w niej opłacony abonament i dobrze rozwiniętą postać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Age of Conan, to jak na MMORPg ma on zbyt duże wymaganie. Gry MMO muszą być w końcu lekko strawne dla PC. Co do Warhammera to ma on dość znany świat, patrząc na screeny to nie będzie miała zbyt wielkich wymagań. Ale to mówi oddany sługa Sigmara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rynku gier MMO jest wręcz zatrzęsienie tytułów z czego żaden nie wyróżnia sie zbytnio na tle konkurencji jeżeli się tak głębiej przyjrzeć. Mam nadzieję, że Age of Conan to zmieni, choć patrząc w przeszłość to mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że Wrath of the Lich King pobije rekord ustanowiony przez The Burning Crusade i to on będzie zatytułowany najszybciej sprzedającą się grą wszechczasów ;). Innym producentom natomiast brakuje takiego blizzardowskiego podejścia do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłok na rynku MMO już jest - przede wszystkim tych darmowych. Bardzo dobrze jest w tym kontekście zdać sobie sprawę z tego jaka jest żywotność większości gier tego typu. Jeśli opierać się o ostatnio opublikowane przez Gartner Group badanie to 90% MMO nie przeżywa dłużej niż 18 miesięcy. Natomiast natłok hitów tez raczej dla graczy nie jest problemem - mamy WoW''a i całą serię jego klonów. Zaspokaja to rynek i intrygujące może być jedynie to jak podzieli się między owymi kopiami tort rynku. Nie powinno to jednak wprowadzać zmiany jakościowej na rynku, wystarczy spojrzeć na to co jest oferowane przez kolejne dodatki do WoW''a (klasy, miejsca, czary, itemy, bossowie - nowej mechaniki właściwie brak) i kolejne gry na rynku (inny świat, inne nazwy, drobne ulepszenia).
A devowie z Blizzarda mówiąc, że WoW zostanie ze szczytu zrzucony, mają zapewne na myśli kolejną swoją produkcję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o Lord of the Ringes onlin zo zapomnieli a jest spoko .

Age of Conan jest spoko moim zdabiem a niewiem jak innych graczy

??????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Age of Conan - zamówiona kolekcjonerka, zagrana otwarta beta, pvp weekend, opłacony early access i gram na wcześniejszym wstępie. Cud i miód. Klimat, grafika, questy, świat, klasy, pvp. Jeszcze nigdy wcześniej nie miałem okazji pograć w tak dobre MMO.
WoW - grałem na początku jego istnienia, właśnie mija rok jak nie tknąłem go. Patrzę na newsy, zmiany, czasem u kolegi zobaczę, jak w tej chwili wygląda gra. Fabuła już dawno pochowana, grafika okropna i jak z kreskówki, a time>>>skill.
WHO - klucz do open bety jest, jednak na nic wielkiego się imho nie zapowiada i na zbyt wiele nie liczę.
Oby AoC odrąbał łeb konkurencji.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO Age of Conan (co za durna nazwa), skonczy tak jak LOTRO. Osobiscie czekam na Aion (jest odrobine nowatorski choc tez pewnie bedzie dosc niszowy) no i oczywiscie na Guild Wars 2, ktore zmiecie wszystko, chociazby ze wzgledu na model biznesowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że WoW z piedestału zostanie zrzucony to sprawa oczywista, gra wiecznie trwać nie będzie..przyjdą kolejne, doskonalsze, z lepszą grafiką i lepszym systemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AoC nie skonczy tak jak LOTRO, ponieważ jest dynamicznym MMO, który przyciaga PVE, PVP i grafiką, obecnie nie ma konkurencji (bo to next-genowy MMO xP), aczkolwiek główny atak WoWiczów (WoW był dobrym MMO, wrecz genialnym, ale powoli jak każda stara gra, robi sie nudny, jesli nie pojawia sie odpowiednia ilość zmian/dodatków/poprawek) na AoC jest chyba spowodowany tym, że mają za słabe komputery (Gdzie w dzisiejszych czasach, dobry sprzet jest tani jak barszcz, nie oszukujmy sie, za 1500zł można mieć super-hiper-duper maszyne, a kiedyś tyle kosztowała sama grafika)

Trzeba wziaść liczbe prdeorderow na AoC by mówić o tym że upadnie, ale AoC chyba sie sprzedaje lepiej niż WoW ;) 1mln 200tys preorderów na dzis dzien ma Aoc, a Burning Crusade, miał pierwszego dnia, milion sprzedanych egzemplarzy :>

Pozatym każde MMO trafia w swoją grupe odbiorców, WoW i UO są bardzo fajne, szczegolnie że maja małe wymagania sprzetowe, aczkolwiek AoC jest dla mnie genialny (na jakiś czas przynajmniej ;) ) ze wzgledu na dynamiczną walke, ładną grafike, siege (jeszcze nie mialem okazji zagrac, ale zapowiada sie genialnie ;] )

A Warhammer (mimo że uwielbiam młotka) online, jako klon WoWa (nawet graficzny == ) raczej nie ma wiekszych szans na sukces, ale to takie moje zdanie ^^

Pozatym cała masa ludzi gra już w AoC na Early Accesie xP

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

deuser masz racje ale żeby się nie zdarzyło tak że tą doskonalszą grą z lepszą grafiką będzie wow 2 albo inny porojekt Blizzarda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 19:07, wladek666 napisał:

deuser masz racje ale żeby się nie zdarzyło tak że tą doskonalszą grą z lepszą grafiką
będzie wow 2 albo inny porojekt Blizzarda :D


a tak będzie, przepowieść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AoC jest typowym przykładem next-genowego mmo to ja zostaje przy WoWie do usranej śmierci gry. Sorki ale błyszczący plastik(bo niestety tak przedstawia mi się grafika AoC) jest po prostu sztuczna i brzydka, no ale to już kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. :) Ostatnio z ciekawości i nudów oglądałem sobie stronę WO i mam mieszane uczucia. Plusem jest RvR, nowość(jak każde mmo) i 2 rasy które sobie już upodobałem. Natomiast minusem jest troszkę "dziwna" grafika, powiedzmy szczerze-z dupy, do tego dochodzi jeszcze przewodnictwo EA nad grą(staram się omijać szeeerokim krokiem wszystko spod znaku EA). Także nie wiem co, z tego wyjdzie.
Woltk?! Czuję, że to będzie jeden wielki odgrzewany kotlet plus casulfest, przynajmniej definitywnie skończę (prawda?!).

W dalekiej przyszłości wyparuję jeszcze WO40k, jeśli to co przeczytałem do tej pory będzie zrealizowane to wow już ma KO murowane, no i jeszcze GW2, ale to się jeszcze zobaczy. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rozsądne - spojrzeć na grafikę i powiedzieć, że gra jest do dupy. Znam paru ludzi co na tej podstawie nie zagrali nigdy w WoWa. AoC to na razie miesiąc bugów w questach itp cudów jak codzienny shutdown servera (właśnie trwa 2 godzinny w niedzielę wieczorem). Sam gameplay jest fajny choć nie nowatorski aż tak jak to głoszono wcześniej. Niemniej z ostateczna oceną poczekam do momentu jak zaczniemy z moją gildią tłuc się o Keepy i robić instancje. Endgme tak naprawdę decyduje o wszystkim. Levellowac to sobie można miesiąc czy dwa powoli (ah jak mi brak Everquesta czasami gdzie było to bardziej wymagające) ale gra się lata w MMO więc dobry endgame to być albo nie być. Brak endgame`u grzebie żywcem LOTRO, które po za tym uważam za najbardziej dopracowany technicznie i user-friendly MMO na rynku. Tych co tylko dużo mówią zachęcam by zagrali i dopiero potem się wypowiadali. A co do Warhammera to ich koncepcję kładzie na razie jedno - jak zrobić żeby po pół roku na każdym serverze jedna ze stron konfliktu nie zdobyła takiej przewagi, że będzie jeździć po drugiej jak po łysej kobyle. Póki co nie odpowiedzieli na to wielokrotnie stawiane pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wróżę AoC wielkiego sukcesu. A jeśli go odniesie to ucierpi na tym z pewnością WoW. Myślę, że dopiero jak wyjdzie Guild Wars 2 to zmiecie wszystkich :P Myślę raczej że AoC podzieli los LOTRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ProjectKyro- co prawda AoC ma troszeczkę plastikowa grafikę ale to w niczym nie przeszkadza. W porównaniu do wowowskiej kreskówka czy plastelinowej grafiki która nie była niczym szczególnym jak gra wychodziła. to AoC jest bardziej przyjazny użytkownikowi. W ogóle Bizzard takie bajkowe te grafiki robi no ale przecież ten bizzard nie ma nic wspólnego oprócz nazwy z ludźmi którzy roibli prawdziwe hity takie jak StarCraft, Diablo, czy WarCraft. Wystarczy popatrzeć na WoW czy przyszłego SC2 który ma beznadziejne kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do listy w sumie dodałbym jeszcze AION, bo zapowiada się bardzo ciekawie, choć możliwe, że w tym roku jeszcze się nie ukaże. ...i tylko na tą grę czekam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować