Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

9 kompania - znamy skład Edycji Kolekcjonerskiej!

88 postów w tym temacie

Jak dla mnie to najlepszy w tym zestawie jest film, a zamiast flagi mogłaby być koszulka. Co do reszty to ok, nie jestem taki wymagający heh. A co do ceny to pewnie tak będzie, 150zł jak nie więcej, ale tak się daje ze EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 08:28, gpodoba napisał:

EK super ! film też był dobry, ale gra jest beznadziejna więc nei kupie. Z tą flagą to
przegięcie :)

Grałeś w demo ??:D
Którego nie ma !

"„Kompania Braci” była widowiskowa. „World in Conflict” podniósł poprzeczkę pod sam sufit. Ale eksplozje, efekty specjalne, model zniszczeń i symulacja fizyczna z „9 Kompanii” przebijają obydwa te tytuły."

Tak napisał ONET o tej grze (to ze oficjalnej strony gry).

Jestem przeciwko propagowaniu totalitaryzmu - ale mówienie o tej grze, że jest beznadziejna nawet w nią nie grając to jest już żałosne i głupie.
Zresztą my Polacy zawsze tak mają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne każdy tak napisze nic tylko kupowac a w EK dostaniecie SUPER GRE z super efektami modelem zniszczen i ta fizyka palce lizac,film,soundtrack ŁOŁ, poradnik,instrukcje jak grac :) breloczek az ślinka leci, plakacik, mape i najlepsza flage radziecka ktora mozna sobie powiesic na oknie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy za przeproszeniem tu pieprzą z tą flagą... Widać "kampania reklamowa" polegająca na wywołaniu większego szumu wokół gry działa. Podobna (identyczna?) flaga była w EK World in Conflict i wszyscy się zachwycali jaki to wypasisty zestaw. I z tego co mi wiadomo większość ludzi wybierała radziecką wersję...

A co do EK 9 Kompanii - o samej grze co prawda zbyt dużo nie słyszałem, ale widać, że jest to ważny tytuł dla Techlandu i robi wszystko, aby wywrzeć tą wersją jak najlepsze wrażenie. IMO plan został spełniony, bo całość prezentuje się bardzo dobrze. Ciekawe tylko jaka będzie cena.

Ogólnie jestem pod niemałym wrażeniem tego co ostatnio wyczynia T. Wydawanie gier, o których mało kto na świecie słyszał i zrobienie na tym niezłego sukcesu (vide Experience 112) to naprawdę wielki sukces :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ilu z tych idiotów którzy mówią że to propagowanie totalitaryzmu gra/grało w World in Conflict <a przede wszystkim zagra w nadchodzący dodatek Soviet assalut lub co gorsza w wersję konsolową gdzie kampania jest od razu>, Hearts of Iron, dowolnego Red Alerta, C&C Generals po stronie chińskiej, symulator MiG''a 29, trochę nowszego IŁ''a 2, albo co gorsza w Theatre of War gdzie autorzy skupili się przede wszystkim na Niemcach i Rosjanach. A takich przykładów są tysiące i wszystkie propagują totalitaryzm <nawet głupi RTS praetorians, w końcu jesteśmy po stronie Cezara przejmującego samodzielną władzę i obalającego republikę>

Jak to już ktoś zauważył, gdy jest to do bólu proamerkański CoD4 walczący z tymi samymi "bandytami ze wschodu" to gdyby dodano flagę, pejcz, pałki, worek na głowę i kawałek drutu kolczastego z Guantanamo to jakoś wszyscy siedzą cicho. No ale cóż, Polacy to naród hipokrytów widzących to co chcą widzieć.

Co do samej EK - fajna i przyjemna, w zależności od ceny może nawet kupię. Nie wiem tylko co z tą nieszczęsną flagą zrobię bo jedną mam już z World in Conflict i wisi dumnie na ścianie nad łóżkiem ;p <uprzedzając ataki pseudodemokratów - urodziłem się po 89, nie mam teczki w IPN, komunizmu jako systemu nie popieram, miałem wolne miejsce, tapetę mam żółtą, więc flaga pasuje, a do tego dochodzi efekt padania na glebę ze śmiechu widząc minę osób, które pierwszy raz zwracają na ową flagę uwagę ;p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kolejna sztampowa kolekcjonerka. Brakuje tylko tandetnego kubeczka, koszulki i czapeczki. Co do falig, które budzi tu takie kontrowersje. Uważam, że dodawanie takich gadżetów do gier to nie jest dobry pomysł. Podobnie było już w przypadku gry World in Conflict. Otóż, ZSRR był jednym z najbardziej irracjonalnych istenijących krajów, którego system opierał się na kłamstwie, zastraszaniu i obłudzie. Przez jego przywódców zginęło bardzo wielu ludzi, a miliony innych ( w także my, Polacy ) musiało żyć w narzuconym ustroju socjalistycznym. Jeżeli dodaje się takową flagę do gry, któa jest kierowana głównie do młodzieży, pokazuje się im, że tak naprawdę Związek Radziecki był zły, ale to tylko zabawa więc mogą sobie tą flagę powiesić w pokoju, a codziennie rano salutować do niej.
Tak naprawdę nie powinno się robić. Wiem, że jest to niejako gadżet, które ma na celu zachęcenie do kupna ( "O, będę miał flagę ZSRR, bo przecież komunizm jest trendy" ), ale jeśli kierować się taką polityką już nic nie będzie stało na drodze, by np. do gry o drugiej wojnie światowej dołączyć wielką flagę ze swastyką czy naszywki SS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2008 o 09:38, xDeuSx napisał:

Otóż, ZSRR był jednym z najbardziej irracjonalnych istenijących krajów, którego system
opierał się na kłamstwie, zastraszaniu i obłudzie. Przez jego przywódców zginęło bardzo
wielu ludzi, a miliony innych ( w także my, Polacy ) musiało żyć w narzuconym ustroju
socjalistycznym.

A USA jest inne? Czy kraj w którym wśród trzech kandydatów na prezydenta jeden uważa że Kanada (ich sąsiad jeden z dwóch) ma prezydenta, drugi uważa Putina za prezydenta RFN a trzeci myli własnego dziadka wyzwalającego Oświęcim <to była armia czerwona nie uSSarmy> z ciotecznym wujkiem wyzwalającym jakiś mały obozik nie jest irracjonalne?
Czy afery <nawet jeśli połowa jest wymyślona> z tajnymi więzieniami CIA, łamaniem praw człowieka w obozach wojskowych, wywoływanie wojny po częsci z powodu zagrożenia a po części ze względu na ropę nie jest systemem opierającym się na kłamstwie, zastraszaniu i obłudzie?
Czy to nie przez przywódcę USA wypowiadającego wojny na lewo i prawo na bliskim wschodzie nie zginęły tysiące ludzi (w tym Polacy) a ci, których ''wyzwolili'' muszą żyć w narzuconym ustroju demokratycznym którego nie rozumieją i jak widać do niego nie dorośli?

Jak widać takie argumenty można łatwo odwrócić, ale przeciw kolekcjonerkom z flagą US and A nikt nie protestował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie powyższych zarzutów Techland już wydał odpowiednie oświadczenie w tej sprawie.
Tak więc w samą dyskusję wdawać się nie będziemy

Odnośnie samej EK nie pozostaje nic innego jak potwierdzić, że w skład EK wchodzi:
- gra 9 Kompania
- instrukcja do gry
- poradnik współtworzony przez ekipę "Razwiedki" (klejony kolorowy poradnik: rys historyczny konfliktu Afgańskiego, porady taktyczne, opis pojazdów i uzbrojenia, opis przejścia poszczególnych misji)
- klimatyczny SoundTrack z gry/filmu
- FanKit, a w nim: rendery wykorzystywane w grze, screenshoty, trailery, teasery, tapety na pulpit
- Plakat 9 Rota (kolor 70 cm x 50 cm)
- Mapa Afganistanu z zaznaczoną dyslokacją i ruchami wojsk radzieckich (lata 1979 - 89)
- Film DVD Fiodora Bondarczuka "9 Rota" (film DVD, wybór scen, trailery, o filmie oraz dokument "9 Kompania 20 lat później")
- Flaga Radziecka o wymiarach 100 cm x 50 cm
- Autentyczny pocisk AK-47 (przez niektórych nazywany również breloczkiem - usunięty proch i spłonka, dodane "kółeczko" :))

I nie, EK na pewno nie będzie kosztować 150 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Breloczek w kształcie pocisku

Breloczek jest w kształcie NABOJU, nie pocisku. Pocisk to element naboju, wystrzeliwany z lufy. Wypadałoby rozróżniać te dwa elementy.

@xDeuSx

Tak jest, socjalizm był be, kapitalizm jest cacy. Tylko tak się śmiesznie składa, że pomimo, iż teraz można sobie iść do sklepu, i kupić kilogram najlepszej szynki, to mało kogo na tę szynkę stać. Mieszkanko nie należy się już "z urzędu", trzeba teraz na nie ciężkie pieniądze wybulić. Zakład pracy nie pokryje Ci już kosztu urlopu, bo ich to nie obchodzi.

Nie przesadzajmy z tym propagowaniem totalitaryzmu. Gadżet jak gadżet. Nikt przecież od razu nie wyjdzie na ulicę i nie zacznie domagać się powrotu tzw. "komuny". Jak ktoś będzie chciał sobie flagę powiesić na ścianie, czemu nie. Wszyscy wiedzą, że to żart, a nie "czczenie" tamtego ustroju.

A poza tym, tak naprawdę to większość systemów politycznych opiera się na kłamstwie, zastraszaniu i obłudzie. Nie bądźmy zatem może hipokrytami. Rzeczywistość jest, jaka jest, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 03:26, Darkstar181 napisał:

Ale z tą flagą chrzanicie, za przeproszeniem. Jak dodawano identyczną do EK World in
Conflict, to jakoś nikt nie narzekał. Teraz to naglę propagowanie komunizmu, że niby
nie ma co z nią robić, itp.


Darkstar, przy WiC pojawiały się dokładnie te same opinie. Jedni się cieszyli, że bogata EK, inni krytykowali robienie z sierpa i młota zabawki.
Chyba nawet na jakimś większym serwisie pojawił się felieton na ten temat, oczywiście potępiający wykorzystanie symboliki ZSRR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 10:03, NITRO Techland napisał:

Odnośnie powyższych zarzutów Techland już wydał odpowiednie oświadczenie w tej sprawie.
Tak więc w samą dyskusję wdawać się nie będziemy



Z całym szacunkiem, ale jest duża rozbieżność pomiędzy wirtualnym graniem jako Związek Radzieckim (Gra jak gra, prowadzimy działania wojenne - nie widzę nic w tym złego), a całkiem materialną flagą tego państwa, odpowiedzialnego za zamordowanie milionów ludzi POZA działaniami wojennymi.

Równie dobrze do innych gier mogłaby być dodawana koszulka z Che Guevarą, order SS, czapeczka ze swastyką.


Ringno5 ---> Wszyscy wiedzą, że to żart, a nie "czczenie" tamtego ustroju.

I właśnie przez sprowadzanie okresu "Komuny" do żartu następuje nieświadome usprawiedliwianie tego okresu i zamienianie zbrodni i potężnych błędów w drobne wypaczenia.
Bo, że Che Guevara był romantycznym wojownikiem to wie każdy, ale z odpowiedzią na to co wydarzyło się 13 grudnia, to już znacznie gorzej.

Zresztą sam potwierdzasz to co mówię wyżej, pisząc jakieś totalny bzdury o szynce i mieszkaniach. Skąd Ty w ogóle wziąłeś takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 10:51, Hancock napisał:

Darkstar, przy WiC pojawiały się dokładnie te same opinie. Jedni się cieszyli, że bogata
EK, inni krytykowali robienie z sierpa i młota zabawki.
Chyba nawet na jakimś większym serwisie pojawił się felieton na ten temat, oczywiście
potępiający wykorzystanie symboliki ZSRR.


dobrze powiedziane!!
...
czy mi sie wydaje że nie ma wersji afgańskiej? to ja tego nie kupie!! szerzycie propagande molocha na glinianych nogach który musi kraść bogate ziemie innych krajów w sposób wyniszczający społczeństwa je zamieszkujące, bo czym jest Rosja? jej władze były, są i będą chamską, zwyrodniałą i morderczą organizacją narzucającą wyłacznie swoje racje mniejszym, sąsiednim narodom. starsi urzytkownicy tego forum o tym wiedzą, młodsi powieszą tą sukińsyńską flage i będą zadowoleni jak to ładnie u nich wygląda, zupełnie nie znając jej przeszłości i znaczenia dla świata.. beznadzieja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 11:09, Hancock napisał:

I właśnie przez sprowadzanie okresu "Komuny" do żartu następuje nieświadome usprawiedliwianie
tego okresu i zamienianie zbrodni i potężnych błędów w drobne wypaczenia.


Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek zetknął się z zamianą zbrodni w wypaczenia. Możesz podać jakiś przykład? Tylko bardzo proszę, niech to nie będzie stan wojenny, dobrze? Bo historycy mogą sobie mówić co chcą, ale ja akurat mam rodzinę pod wschodnią granicą, i jednostki radzieckie przy naszej granicy tam widziało wiele osób.

Dnia 29.05.2008 o 11:09, Hancock napisał:

Bo, że Che Guevara był romantycznym wojownikiem to wie każdy, ale z odpowiedzią na to
co wydarzyło się 13 grudnia, to już znacznie gorzej.


A co ma do tego flaga radziecka? Trochę nie łapię tego... Jeśli chcesz coś krytykować, krytykuj np. program nauczania, w którym poświęca się od groma miejsca temu, kto kiedy był królem (szalenie istotne informacje), ale historia najnowsza jest potraktowana po macoszemu.

Dnia 29.05.2008 o 11:09, Hancock napisał:

Zresztą sam potwierdzasz to co mówię wyżej, pisząc jakieś totalny bzdury o szynce i mieszkaniach.
Skąd Ty w ogóle wziąłeś takie informacje?


To znaczy niby które? Że nie było szynki w sklepach, a teraz jest, i to po cenach takich, że emeryta stać na 2 plasterki dziennie? Z własnych obserwacji. Że mieszkania były przydzielane nie za równowartość 200 średnich miesięcznych pensji, tylko za książeczki mieszkaniowe plus dopłaty? Z doświadczenia. Że zakłady pracy organizowały wczasy dla swoich pracowników, które nie kosztowały ich 3-4 miesięcznych pensji? Z doświadczenia.

Nie wiem, ile masz lat, i czy pamiętasz okres socjalizmu. Ja pamiętam.

@ Deuser

Po pierwsze, bez wulgarności, to forum czytają dzieci i młodzież.

Po drugie, ciekawe, czy grałeś np. w GRAW, CoD, Medal of Honor czy inne gry pokazujące bohaterskich amerykańskich żołnierzy ratujących świat. I co, też krzyczałeś o kradzieży bogatych ziem innych (w tym przypadku - Indian), o zwyrodniałości, chamstwie, o narzucaniu swoich racji, o wojnie w Wietnamie? To może porozmawiajmy też o przeszłości narodu polskiego, i o tym, co wyprawialiśmy np. w Inflantach? Może o Róży z Turaidy porozmawiamy? Jeśli nie wiesz, co to takiego, to wyjaśnię: jest to łotewski odpowiednik naszej Wandy, co nie chciała Niemca. Tylko tam, zamiast niedobrego Niemca jest Polak.

Wybacz, ale to, co prezentujesz, nie ma nic wspólnego z historią. To właśnie jest propaganda, przeciwko której tak krzyczysz.

@ Miśkov

Swastyka do gry o Amerykanach? Niby na jakiej podstawie? Ma to taki sam sens, jak dodanie do CoD4 flagi Zjednoczonych Emiratów Arabskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2008 o 11:34, Ringno5 napisał:

To znaczy niby które? Że nie było szynki w sklepach, a teraz jest, i to po cenach takich,
że emeryta stać na 2 plasterki dziennie? Z własnych obserwacji. Że mieszkania były przydzielane
nie za równowartość 200 średnich miesięcznych pensji, tylko za książeczki mieszkaniowe
plus dopłaty? Z doświadczenia. Że zakłady pracy organizowały wczasy dla swoich pracowników,
które nie kosztowały ich 3-4 miesięcznych pensji? Z doświadczenia.

Nie wiem, ile masz lat, i czy pamiętasz okres socjalizmu. Ja pamiętam.


Szkoda, że nie dodałeś jeszcze że za Gierka to dopiero były czasy!!! :D

Dnia 29.05.2008 o 11:34, Ringno5 napisał:

@ Deuser

Po pierwsze, bez wulgarności, to forum czytają dzieci i młodzież.

Po drugie, ciekawe, czy grałeś np. w GRAW, CoD, Medal of Honor czy inne gry pokazujące
bohaterskich amerykańskich żołnierzy ratujących świat. I co, też krzyczałeś o kradzieży
bogatych ziem innych (w tym przypadku - Indian), o zwyrodniałości, chamstwie, o narzucaniu
swoich racji, o wojnie w Wietnamie? To może porozmawiajmy też o przeszłości narodu polskiego,
i o tym, co wyprawialiśmy np. w Inflantach? Może o Róży z Turaidy porozmawiamy? Jeśli
nie wiesz, co to takiego, to wyjaśnię: jest to łotewski odpowiednik naszej Wandy, co
nie chciała Niemca. Tylko tam, zamiast niedobrego Niemca jest Polak.

Wybacz, ale to, co prezentujesz, nie ma nic wspólnego z historią. To właśnie jest propaganda,
przeciwko której tak krzyczysz.


Rozbrajający jesteś :) Jak można porównywac szesnasto i siedemnastowieczne wojny o inflanty i pacyfikacje indian przez USA z wykończeniem kilkudziesięciu milionów własnych obywateli przez ZSRR? Czysta demagogia, typowa dla piewców socjalizmu, taniej szynki i wczasów pod "gruszą" ;)

Dnia 29.05.2008 o 11:34, Ringno5 napisał:

@ Miśkov

Swastyka do gry o Amerykanach? Niby na jakiej podstawie? Ma to taki sam sens, jak dodanie
do CoD4 flagi Zjednoczonych Emiratów Arabskich...


Nie czepiaj się szczegółów. (dodatek był już miedzy innymi o ss.. o pardon panzer elite :p ) Dobrze wiesz o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować