Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Red Alert 3 nie dla PS3?!

29 postów w tym temacie

W sumie nie ma co żałować RA3 wygląda tak samo jak Tiberium Wars (no może trochę bardziej plastikowo) nie wiem co to za trudności ma EA skoro Tiberium Wars wydali na konsole i było dobrze a teraz nie mogą wydać RA3 który graficznie jest prawie tą samą grą (przypatrzcie się na trailerze ile to jednostek atakuje w sposób znany z TW a wybuchy są takie same, większych postępów graficznych dokonał westwood tylko że wtedy był najpierw red alert a potem znacznie lepszy graficznie tiberian sun) WESTWOOD come back ! (ra1 był na sonke i całkiem spoko się grało nawet na padzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ta gra jak i wszelkie inne RTSy nie powinna wychodzić na żadne konsole. I tak normalny właściciel PS3 czy X360 tego nie kupi, bo grać nijak się nie da bez myszki i klawiatury. A na padzie to se można... Konsolowcy zagrywają się slasherami, wyścigami, fppkami i jRPGami. Mój kumpel jest posiadaczem PS3 - jak mu mówię coś o Starcraft 2, World of Warcraft, Neverwinter Nights, to ten mi na to, że takie gry to ma za przeproszeniem w d****. Teraz właściciele PS3 będą się zajmować Metal Gear Solid 4, Resident Evil 5, Gran Tourismo 5, gdzieżby ich obchodził jakiś głupi RTS od EA? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 06:39, Łeber napisał:

PS: Ludzie opanujcie się trochę, ja rozumiem, że niektórzy nie posiedli umiejętności
myślenia, ale do konsoli w brew pozorom, można podłączyć myszkę i klawiaturę i wtedy
da się pomykać w RTSy.


Do PC spokojnie podłączasz pada, a jakoś to nie przeszkadza konsolowcom chełpić sie, ile to razy wygodniej im się gra w takiego Pro Evolution Soccera, bo pad roox, a klawiatura ssie. "Można" - wiesz, teoretycznie to można wejść na wieżę Eiffle''a i skoczyć z niej na bungee, ale jakoś jeszcze nie słyszałem, aby ktoś to zrobił. A już na pewno nie doświadczy tego najmniej 95% ludzi na świecie. Więc dopóki większość konsolowców nie będzie tej myszki i klawiatury podpinała to są tylko puste słowa.

mcnitrox - ależ Twój kumpel ma typowe podejście konsolowca. Hity z PC to on ma w d..., ale jak byś Ty miał w tym samym miejscu hity z konsol, to od razu miałbys łatkę śmierdzącego, zaślepionego piecucha, który się nie zna i niech siedzi cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające :D

Wydawałoby się, że news sprowokuje kolejną wojnę zielonych przeciw czarnym :) A tu proszę, mamy bitwę blaszanych i konsolowców :)

Epitety, bzdury, stereotypy, gówno i kiepska ironia lata nam wokoło.

Panowie, RTS to gatunek gry. A pad? klawiatura? mycha? komendy słowne? ekrany dotykowe? sterowanie myślą? wii fit? To tylko narzędzia do sterowania. Pod każdy ze sposobów można stworzyć lepszy czy gorszy interfejs.
Otwórzcie trochę te swoje zablaszakowane czy też zakonsolowane umysły :)

Oczywiście, są tytuły tak wykorzystujące natywny sposób sterowania, że nie da się zmieniając samej rozgrywki przenieść tego na inną platformę czy inny sposób sterowania. Ale to wyjątki.

I pamiętajmy, że sterowanie RTS''em miało parę latek na wyrobienie standardów klawiaturowo gryzoniowych. RTS na padzie to coś w miarę nowego (mam na myśli taką skalę) i im trochę zajmie wymyślenie odpowiedniego interfejsu.

News zaś pokazuje jakie jest EA. Brrr. Szczerze to Red Alert 3 jakoś nie zabija pomysłem i wykonaniem graficznym. Ale oni potrafią sporo spieprzyć z PStrójką. Nie wiem, team mają do dupy? NIe ważne jakie są powody problemów z wersją na PS3.
Prawda jest taka, że to Sony daje dupy pozwalając na takie sytuacje. Zezwolenie by taki newsy wyszedł na wierzch, brak jakiś akcji zapobierzenia? Jakaś pomoc ze strony studia wewnętrznego? Dżi przecież taki babol to antyreklama i wkurw właścicieli... ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2008 o 10:36, BasValinor napisał:


Dnia 05.06.2008 o 10:36, BasValinor napisał:

Epitety, bzdury, stereotypy, gówno i kiepska ironia lata nam wokoło.


BasValinor - genialny post, z tym jakze dobrze podsumowujacym poziom dyskusji zdaniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko, by na konsole były RTS-y. Sęk w tym, że aby faktycznie dało się dobrze sterować, potrzeba nowego, ekskluzywnego kontrolera - innego niż pad, klawa/mycha - nie wiem, czy wiilot tu się sprawdzi, ale może jakaś trzecia opcja - powinni nad tym pomyśleć. Druga kwestia - czy właściciele konsol sa tak naprawdę RTS-ami zainteresowani - tu jest pies pogrzebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 00:08, MaZZeo napisał:

"oby nie wyszlo", "macie za swoje konsolowce", taaa, a jak GTA IV albo Resident Evil
5 nie wychodzi na PC to niektórzy srają pod siebie. :)


RE5 nie wyjdzie na PC? Wierzysz w to? Gdy Capcom jeszcze nie był w PCGA i tak wydał 4 mainstreamowe części na PC, a teraz gdy już są nawet nie ma o czym mówić. Tak jak Street Fighter, czy DMC4 tak i RE5 wyjdzie na PC ;).

Po co piszecie (to już nie do Ciebie Mazzeo ;)), że na konsolach RTSów nigdy nie było i że tak naprawdę nic się nie stało... Jak to nie było? A SC64 na N64? Oczywiście był 100 lat za wersją PCową ale był, albo KKND na PS1? To nie były strategie? A to nie są jedyne przykłady, teraz na PS3 jest więcej? Nie, bo nawet 1 nie ma, może będzie WiC na jesieni (jeżeli wszystko pójdzie po myśli Massive Entertainment, ale to chyba nie przypadek że PS3 jest przez programistów omijane bardzo często, a jak nie jest to pojawia się masa informacji na temat błędów i utrudnień w produkcji...).

Jankes17

C&C3 wyszło, ale nie na konsole, a na konsolę, a to spora różnica. Bo nie było wersji na PS3, więc nie możesz powiedzieć, że skoro RA3 wygląda podobnie to powinien także ruszyć, bo nie wiadomo jak sam C&C3 TW by wyglądał gdyby wyszedł na PS3. Opierając się na takim argumencie mógłbyś dziwić się, gdyby RA3 na X360 nie wyszło, a na PS3 tak, ale w drugą stronę nie działa.

Łeber

Dnia 05.06.2008 o 00:08, MaZZeo napisał:

PS: Ludzie opanujcie się trochę, ja rozumiem, że niektórzy nie posiedli umiejętności myślenia, ale do konsoli w
brew pozorom, można podłączyć myszkę i klawiaturę i wtedy da się pomykać w RTSy.


Tak? A w ile RTSów grałeś na PS3 za pomocą klawiatury i myszki (bo w końcu do tej konsoli da się podłączyć ten zestaw)? Poprawka, w ile gier w ogóle na PS3 grałeś za pomocą myszki i klawiatury? Do tej pory jest 1, słownie: jedna gra na PS3 jako tako obsługująca klawiaturę i myszkę, czyli UT3, a w multiplayerze i tak raczej tak nie pograsz, bo 95% graczy, które gra na padach siedzi na serwerach z banem dla tego systemu sterowania ze strachu przed bardzo nierównymi szansami (i w sumie maja rację), czyli w gruncie rzeczy pozostaje Ci gra z botami w UT3 jeżeli chcesz grać na klawiaturze, tyle że kto gra w UT3 z botami :O?

Krótko mówiąc, jeżeli gra na PC nie oferuje wsparcia dla padów, kierownic czy innych urządzeń, to nie jest to problem, bo zawsze pomoże jakiś darmowy program i po problemie, ale jak gra na PS3 nie pozwala na grę na klawiaturze, to NIC nie możesz zrobić, więc po co obrażasz innych pisząc, że "nie posiedli umiejętności myślenia", skoro tak naprawdę sam piszesz bzdury, bo ponad półtora roku od premiery najnowszej konsoli Sony wciąż tylko jedna gra pozwala na bardzo ograniczone korzystanie z takiej możliwości, a Ty z góry zakładasz, że każdy RTS (jeżeli jakiś w ogóle wyjdzie) na PS3 będzie miał opcję grania na klawiaturze, chociaż tak naprawdę nawet gdyby developerzy wysilili się i dodali taką opcję (a co za tym idzie, praktycznie dwa różne interface''y), to i tak zaraz byłyby lamenty, że nie da się grać, bo K+M ownują w MP i gra jest bez sensu dla miłośników padów i skończyło by się tak jak w UT3, czyli dodatkowa praca developerów, która poszła na marne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie romumiem... kiedyś pykałem w starego Red Alerta na moim starym PSX i dało się grać. Powiem więcej, grało się naprawdę dobrze, dlatego nie rozumiem ludzi którzy wyśmiewają taki pomysł. Oczywiście uważam że na PC gra się wygodniej, jednak na konsoli też można... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować