Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Notebook jaki?

90 postów w tym temacie

Zrobilem male porownanie 2 posiadanych matryc:

Nie trzeba komentowac.

Wi-Fi niestety nie mam wiec nie potrafie pomoc.

A czasu trzymania bateri gratuluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 14:29, libero85 napisał:

Zrobilem male porownanie 2 posiadanych matryc:

Nie trzeba komentowac.

Wi-Fi niestety nie mam wiec nie potrafie pomoc.

A czasu trzymania bateri gratuluje :D

Patrząc na moją matrycę wydaję mi sie że powinienem kupić fujitsu- siemens z matryca crystalBrite. No ale nieważne- dokonałem wyboru jakiego dokonałem i muszę z tym żyć a komputerek musi mi posłużyć ze dwa latka. Przynajmniej w czasie podrózy na norweskie klify pośmigam sobie w baldursa 2! A co! Na jakimś lichym PSP nie posmigał bym sobie ani w baldura ani w starcrafta.


Trza cieszyć się z tego co się ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupil FS i co ? 2 dni pozniej martwe pixele :d

Hehe ja tez kupowalem bo wyjezdzalem z Polski :D niestety nie na tak dlugo jak chcialem. i zakup niewpelni sie przydal. Ale i tak przynajmniej nuda w samolocie mnie nie dopadla , czy na lotnisku. teraz tez sie przydaje na jakies wyjazdy, podpinam kompa i mam necik :) A ze w miesiac i tak zarobilem wiecej niz mnie kosztowal to, nie bylo czym sie przejmowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 16:16, libero85 napisał:

mialo byc : podpinam koma :) ale pisanie trudna sprawa ;/


Powiedz mi czy to normalne że w czasie gier obraz jest jakby nierównomiernie nąswietlony, gdy gram w baldursy dolna część ekranu wydaję mi się jaśniejsza, podczas gdy w gram w XIII wszystko jest pięknie. Tak samo w PoPie-obraz jest jakby jaśniejszy. Wogóle w wielu grach wszystko poprawnie widać tylko wtedy jak Lcd jest idealnie ustawiony, wystarczy że zmienie pozycję i jestem trochę niżej to muszę już podnosić( bądź opuszaczać) lcd. Może się czepiam, gdyż laptop to nie komputer stacjonarny...ale czy to są normalne zjawiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 20:21, Minsc i Boo napisał:

Wogóle w wielu grach wszystko poprawnie
widać tylko wtedy jak Lcd jest idealnie ustawiony, wystarczy że zmienie pozycję i jestem trochę
niżej to muszę już podnosić( bądź opuszaczać) lcd. Może się czepiam, gdyż laptop to nie komputer
stacjonarny...ale czy to są normalne zjawiska?


niestety w tańszych notebookach montuje się gorszej jakości matryce...

resztę dopowiedz sobie sam. na najwyższej klasy notebookowach (tych z zastosowaniami pro), viewing angle sięga nawet 170 stopni w każdą ze stron bez najmniejszego przekłamania jasności czy kolorów. tzn możesz lookać na ekan 85 stopni w lewo, prawo, góre, dół względem patrzenia na wprost i będzie cacy. natomiast na słabszych, nawet patrząc wprost czasem góra ekranu jest ciemniejsza/jaśniejsza niż dół.

najlepiej wypełnij sobie cały ekran czarnym kolorem na full screen i popatrz gdzie jest jaśniej a gdzie ciemniej. o ile nie zauważysz jakiś nierównomiernych przejść które mogłyby sugerować uszkodzenie matrycy to będziesz musiał się "pogodzić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 20:43, libero85 napisał:

Nierownomierne podswietlenie matrycy to normalka w LCD.

Reszte Ciastus juz napisal.


A więc będe musiał z tym żyć:D


Teraz trza zakupić jakąś literature dotyczącą sieci bezprzewodowych i wi-fi -jestem zielony w tym temacie i właśnie się próbuje dowiedzieć co to jest reuter. Tam gdzie się wybieram darmowych hotspotów jest co niemiara i głupio by było z tej mozliwości nie skorzystać.

Ps: orientuje się może ktoś czy takie połączenie bezprzewodowe pozwala na rozmowy przez skype?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wydajności rzeczonej Toshiby to cóż...zadziwia mnie! Taki PoP:TT chodzi płynnie na średnio niskich detalach(800x600),SW: Empire at War na średnio- niskich w rodziałce 1024-760 śmiga pięknie a Punisher, który teoretycznie ma niższe wymagania sprzętowe....jest brzydki(rozdziałka 800x600) cały czas się tnie i jest niegrywalny!!!


No i w jaki sposób do tego sprzętu dobierać gierki? Zastanawiam się na GTA:Vice i Pirates!, ale jeżeli ma chodzić toto jak punisher to podziękuje.

Ciekawe jak będzie wyglądał Gothic2? Bo G1 na średnio wysokich smiga piknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 21:01, Minsc i Boo napisał:

Teraz trza zakupić jakąś literature dotyczącą sieci bezprzewodowych i wi-fi -jestem zielony
w tym temacie i właśnie się próbuje dowiedzieć co to jest reuter.

Router to taka ''maszynka'', która rozdziela sygnał. Osobna, poza komputerem.

Dnia 16.06.2006 o 21:01, Minsc i Boo napisał:

Tam gdzie się wybieram darmowych
hotspotów jest co niemiara i głupio by było z tej mozliwości nie skorzystać.

W teorii, jeśli gdzieś jest hot-spot, komputer powinien automatycznie to wykryć i się połączyć.

Dnia 16.06.2006 o 21:01, Minsc i Boo napisał:

Ps: orientuje się może ktoś czy takie połączenie bezprzewodowe pozwala na rozmowy przez skype?

To jest zwykły internet, tylko że nie musisz ciągnąć kabla do komputera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2006 o 03:25, Galdor napisał:

To jest zwykły internet, tylko że nie musisz ciągnąć kabla do komputera :)


Domyślam się:D Tylko chuba transfery są dużo mniejsze izastanawia mni jaka będzie jakość tych rozmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 09:17, Minsc i Boo napisał:

> To jest zwykły internet, tylko że nie musisz ciągnąć kabla do komputera :)

Dnia 17.06.2006 o 09:17, Minsc i Boo napisał:

Domyślam się:D Tylko chuba transfery są dużo mniejsze izastanawia mni jaka będzie jakość tych
rozmów


jeśli potrzebujesz do pracy 1000mbit połączenia z siecią lokalną to oczywiście na wifi transfery będą mniejsze. jeśli jednak łączysz się z netem i masz słabsze łącze niż 10-20mbit to na wifi (54 mbit) nie zauważysz różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wiecie gdzie moge kupic lub zamówic Laptopa do 3000 zł. A czy mozecie mi cos podpowiedziec jaki powinien byc i czy wiecie cos na temat Celerona M 420,co tto jest Chipset Intel 945GM/ICH7-M i co to jest za karta Graficzna GMA 950 co o niej myslicie.Za odpowiedz i dorady wasze bardzo Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 15:43, Marcin 36 napisał:

Mam pytanie czy wiecie gdzie moge kupic lub zamówic Laptopa do 3000 zł. A czy mozecie mi cos
podpowiedziec jaki powinien byc i czy wiecie cos na temat Celerona M 420,co tto jest Chipset
Intel 945GM/ICH7-M i co to jest za karta Graficzna GMA 950 co o niej myslicie.Za odpowiedz
i dorady wasze bardzo Dziekuje.


I przybliscie mi nazwy Procesorów jakie warto kupic i dlaczego a jakie nie i nazwy Kart Graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:00, Chester001 napisał:

witam chciałbym sobie kupic notebooka.. ale złozonego przez siebie.. są jakies sklepy z cenami
? podzespołow ?


Powiedz mi tylko jak sobie wyobrazasz obudowe do laptopa i na przyklad matryce??

Pojawilo sie ostatnio cos calkiem ciekawego, mianowicie jeden z producentow (bodajze IBM) wypuszcza serie samych... jakby to nazwac... korpusow? Cos takiego posiada wbudowana klawiature, matryce (ekran) i plyta glowna tez juz sie w srodku znajduje. Sam wyposazasz takiego sprzeta w dysk twardy, ram, karte graf, i inne duperele. Niestey koszta czesci do laptopow sa sporo wyzsze niz ich stacjonarnych odpowiednikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak monitory czyścić??!! w sklepie dali mi taki płyc i ścierke specialną ale z czyszczenia na czyszczenie coraz wiecej rys :P i jak to okropnie łapie kurz to niepojęcie jakiś rady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:20, Davidskrk napisał:

Jak monitory czyścić??!! w sklepie dali mi taki płyc i ścierke specialną ale z czyszczenia
na czyszczenie coraz wiecej rys :P i jak to okropnie łapie kurz to niepojęcie jakiś rady??

A chodzi Tobie o monitor czy o laptopowa matryce?? Jak dla mnie to nafajniejsza jest sciereczka z irchy (taki mieciutki material z ktorego robia szmatki do okularow) i nazwyczajniejszy w swiecie chuch :D
Juz tlumacze, biore sciereczke, chucham na ekran i wycieram az bedzie czyste :)
Proste i nie wymaga zachodu specjalnego a w kwestii Twoich rys na ekranie... po pierwsze upewnij sie ze ten plyn jest do czyszczenia ekranu a nie obudowy.
Po drugie, moze czyms niefajnym zafajdales rzeczony ekran i to wlasnie to swinstwo zostawia rysy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2006 o 15:46, Minsc i Boo napisał:

Patrząc na moją matrycę wydaję mi sie że powinienem kupić fujitsu- siemens z matryca crystalBrite.



imho dobrze zrobiles i nie ma czego zalowac.matryce to Fujitsu Siemens owszem ma fajne, obraz jest super, tyle ze niewiele poza tym.Jakoscia podzespolow nie dorownuje Toshibie, przy czym Toshiba ma tez dobre i solidne matryce (w przeciwienstwie do takiego Della czy low-endowych producentow). Dzis oddalem laptopa Fujtisu Siemensa (niespelna 2 lata, cena zakupu ok 12 tys zl) do serwisu po padzie mainboard. No comments. Tymczasem moja toshiba chodzi non stop od blisko 4 lat i 0 (slownie zero) problemu z niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować