Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

...a potem dzielny rycerz firmware 2.4... wrócił do zamku naprawić zbroję?

24 postów w tym temacie

Nie mam PS3, więc się nie stresuje :P Myślę jedna, że Sony to solidna firma, zależy im na klientach, więc się chłopaki (kobiety? :d) postarają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu tyle razy podkreślili, że zgłoszeń było niewiele... czyżby w myśl zasady "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, w wypowiedzi chodziło o ogólne problemy z łatą 2.4, wliczając w to czarny ekran po restarcie konsoli. Nazwano to instalacją, ale to nie musi zaraz oznaczać sztywno procesu instalacji z paskiem i procentami. Problem z procesem aktualizacji firmware oznaczałby zgon konsoli, niczym zgon płyty po nieudanym "upgrejdzie" biosu. Ludzie radzą sobie z tym problemem formatując HDD, a nie oddając sprzęt do serwisu. Ostatni akapit potrzebny nie był raczej, zwykłe chrzanienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To firmware 2.40 to teraz towar deficytowy, taa? Hmm... Mam go na dysku peceta, plik ściągnięty z oficjalnej strony Sony... Może by tak zacząć to opylać? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 21:52, Sephirath napisał:

A, to ja taki fajny jestem, mam 2.4 a już nikt nie będzie na razie miał, hłe hłe ;D


Wielebny - ja również go mam. Jesteśmy "elitą"... ;)

Wracając do tematu - ja tam żadnych kłopotów nie odnotowałem. Wszystko śmiga bez zarzutu, nie zauważyłem żadnych kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na Pendrive 2.40 jakby sie ktoś pytał, bo byłem wśród tych nielicznych pechowców i musiałem formatować dysk...

@master matrox - problem był tylko w trakcie samej instalacji. Jak doszło do 50% i od razu skoczyło do 100%, to niestety, ale konsola nie odpaliła się już więcej. Jeżeli te 50% instalowało się prawidłowo, to faktycznie, żadnych kłopotów nie było.

Wygląda na to, że część osób pobierająca z serwera sony dane dostała od połowy uszkodzony plik - serwer źle zwracał część danych. Ponieważ konsola nie ma sprawdzania sum kontrolnych update'ów, no to ten uszkodzony update się instalował, a gdy dochodził do uszkodzonego fragmetnu - przeskakiwał go. Konsola się restartowała i niestety nie działała, bo szukała na dysku reszty firmware.
Na szczęście ta część firmware, która odpowiada za wymianę dysku i formatowanie działała, więc jak się wsadziło nowy dysk, prosiła o firmware na pendrive, żeby zaktualizować firmware poprawnie.
Teoretycznie - formatując inny dysk i potem wstawiajac stary, wszystko by działało jak dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 22:18, master matrox napisał:

> A, to ja taki fajny jestem, mam 2.4 a już nikt nie będzie na razie miał, hłe hłe
;D

Wielebny - ja również go mam. Jesteśmy "elitą"... ;)

Wracając do tematu - ja tam żadnych kłopotów nie odnotowałem. Wszystko śmiga bez zarzutu,
nie zauważyłem żadnych kłopotów.

i ja, ja. Bez problemów, tylko zwolnienia XMB w grze, a tak to nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich fanow czarnulki. Prosze wpisujcie ile achievmentow udalo wam sie zdobyc!

Z poważaniem Xbox360 Player. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak do zamkniętej architektury można napisać błędny sterownik i to jeszcze w takiej wielkiej firmie jak Sony?! Wychodzi na to, że albo PS3 nie jest przygotowane na wolne wrzucanie na dysk czego kto chce albo 2.40 został wypuszczony na szybko bez testów byle zdążyć na E3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 07:32, Half-Devil napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć jak do zamkniętej architektury można napisać błędny sterownik
i to jeszcze w takiej wielkiej firmie jak Sony?! Wychodzi na to, że albo PS3 nie jest
przygotowane na wolne wrzucanie na dysk czego kto chce albo 2.40 został wypuszczony na
szybko bez testów byle zdążyć na E3...


Kilka postów wyżej napisałem - firmware było ok, tylko serwer przeciążony i nie zwracał go prawidłowo, więc docierał uszkodzony :) Ci którzy pobierali gdy serwer nie był przeciążony, albo instalowali z pendrive''a - mieli problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uff, mi na szczęście instalacja 2.40 przebiegla pomyslnie i smiga az milo :P szkoda ze jeszcze nie ma trofeów np do gta 4 ale coż, i tak jest dobrze. :P Sony naprawi tą mała usterkę i będzie po krzyku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, a ja niczego nieświadomy wstałem rano drugiego lipca, odpaliłem konsolę, zaktualizowałem firmware bez problemu....a potem poczytałem o destrukcyjnym wpływie nowego oprogramowania;) Odtąd będę czekał parę dni zanim zaktualizuję soft;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 21:52, Sephirath napisał:

A, to ja taki fajny jestem, mam 2.4 a już nikt nie będzie na razie miał, hłe hłe ;D


A jutro Ci PS3 wybuchnie i będzie po zabawie :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować