Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alone in the Dark - recenzja

83 postów w tym temacie

gram.pl

Seria Alone In The Dark namieszała sporo w branży w latach 90. Pierwsze trzy części do dziś uchodzą za obowiązkowe pozycje dla fanów survival horroru. Kolejna odsłona nie była już tak dobra… Musieliśmy czekać aż siedem lat, by przekonać się, czy następna część przygód Edwarda Carnby’ego będzie kolejnym kamieniem milowym dla gatunku, czy też podzieli losy niesławnej "czwórki". Jak wyszło tym razem?

Przeczytaj cały tekst "Alone in the Dark - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2005 roku powstał film Alone in the Dark: Wyspa cienia (reżyser: Uwe Boll), jednak koszta jego produkcji nie zwróciły się nawet częściowo.

Hahaha świetne xD. Gdyby nie ten nawias to można by się zastanawiać, dlaczego film okazał się fiaskiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oni maja do zarzucenia tej grze.Pojechali po niej tak samo jak gol-a dla każdej osoby którą pytałem"jak ci sie gra w AitD" odpowiadała świetnie i dla mnie też ta gra jest świetna,no ale cóż recenzenci raz w roku muszą znaleźć sobie jakiegos "chłopca do bicia"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 17:17, Emillo2 napisał:

"-" praktycznie niegrywalna, wieć szkoda wydawać aż 100zł :(


Wczoraj wydałem te 100zł i moim zdaniem było warto ;) ... oprocz tego sterowania, które jest naprawdę dobijające to jest bardzo dobrze... Chłopaki się postarali ;) jest wiele nowych rzeczy które wnoszą lekki powiew świeżości do gier tego typu ;] NO ale tak zgodze się z tym, że "piątka" straszna nie jest w ogóle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę, przecież gra naprawdę jest dobra! Dlaczego akurat ją wybrali jako czarną owcę? Co, przez to że złe sterowanie? Panowie... Nie, nie zgadzam się z recenzją i uważam że gra jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 17:24, MisioKGB napisał:

> "-" praktycznie niegrywalna, wieć szkoda wydawać aż 100zł :(

Wczoraj wydałem te 100zł i moim zdaniem było warto ;) ... oprocz tego sterowania, które
jest naprawdę dobijające to jest bardzo dobrze... Chłopaki się postarali ;) jest wiele
nowych rzeczy które wnoszą lekki powiew świeżości do gier tego typu ;] NO ale tak zgodze
się z tym, że "piątka" straszna nie jest w ogóle ;)

recenzenci tak namieszali z tą grą, że pozostaje tylko samemu sprawdzić ale w moim wypadku jak będzie w reedycji, jednak szkoda mi kasy na tak kontrowersyjny tytuł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 17:30, atton napisał:

Ja nie mogę, przecież gra naprawdę jest dobra! Dlaczego akurat ją wybrali jako czarną
owcę? Co, przez to że złe sterowanie? Panowie... Nie, nie zgadzam się z recenzją i uważam
że gra jest dobra.


Też sie z tą recenzja nie zgadzam,gre polecam każdemu kto lubi takie klimaty,a po obejrzeniu wideorecenzji utwierdzam sie w przekonaniu że recenzenci uwzieli sie na tym tytule.
P.s w tekście jest bład,pisze się długi a nie dłógi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czas na opanowanie: dłógi" > To jest tak napisane dla jaj? ;)

Jakoś ostatnio (przed premierą) ta gra mnie kusiła i kiedy do premiery było coraz bliżej, to tym bardziej miałem na nią chrapkę. Jednak dzięki negatywnym opiniom recenzentów zrezygnowałem z jej zakupu. Myślę, że na szczęście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania to da się przyzwyczaić w miarę szybko(po godzinie gry jeśli uważaliśmy) i nawet brak aktywnej pauzy w kurtce nie przeszkadza. Z opóźnionymi reakcjami, ja bym dał grze tę szanse, bo Edward to zwykły, najzwyklejszy człowiek(no prawie), które nie ma refleksu czy prędkości jak goście z UT III, postawcie samego siebie, toć Carnby także kierowcą rajdowym nie jest. -_-
Muzyka to się podoba albo nie, bo dla mnie właśnie jest perfekcyjna i wrzuciłem se soundtrack do odtwarzacza.

Dodatkowo coś tu według mnie recenzent tylko przeszedł 2/3 gry, ponieważ nie było nic o owym darze widzenia, kiedy go trzeba rozwinąć - co jest właśnie jedynym irytującym etapem. Jak go już przejść, to do końca gry - naprawdę jest już cudownie.

btw Fajny jest motyw z robieniem samochodu pułapki(przedziurawiasz pojemnik paliwa, wjeżdżasz we wrogów, wyskakujesz i podpalasz ślad paliwa - dalej wiadomo co się zdarzy : P).

Dla mnie ta gra naprawdę się podobała i dałbym ją spokojnie do pretendenta na najlepszy klimat/fabułę roku 2008.

EDIT: Do wszystkich
Przejrzyjcie temat o AitD. Tam się najlepiej dowiecie o grze...

EDIT2: Video recenzja - "lądując w nowojorskim hotelu, na wpółprzytomny Edward jest przetrzymywany przez pewnych kulturystów". Padłem... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irytująca muzyka ? To właśnie muzyka jest jednym najlepszych elementów tej gry...
Fatalne sterowanie ? Jest normalne... nic fatalnego w nim nie widze, interfejs ? jaki interfejs ? Świetnie zrobiona "kurtka". No mało straszne jest, ale ma klimat, i jest bardzo grywalna...
A podzielenie fabuły na epizody jest bardzo fajnym pomysłem, zwłaszcza to "poprzednio w Alone In The Dark" za każdym razem jak uruchamiam grę...

Jak dobrze, że ta recenzja jest subiektywna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 17:34, sule napisał:

"Czas na opanowanie: dłógi" > To jest tak napisane dla jaj? ;)

Jakoś ostatnio (przed premierą) ta gra mnie kusiła i kiedy do premiery było coraz bliżej,
to tym bardziej miałem na nią chrapkę. Jednak dzięki negatywnym opiniom recenzentów zrezygnowałem
z jej zakupu. Myślę, że na szczęście...


A ja mówie że możesz gre kupić:)Jesli lubisz takie mroczne klimaty to ta gra jest godna polecenia i nie słuchaj recenzentów tym razem sie pomylili,ale najlepiej będzie jak wejdziesz do tematu o AitD i sam sprawdzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co masz racje ja nie grałem w te gre ale ci wieże (posty w temacie o AiTD mówią same za siebie) sam bym zagrał ale gra nie wejdzie na mojej karcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem, dlaczego oni tak bardzo czepiają się tej gry, ona przy bliższym poznaniu rzeczywiście może odstraszyć sterowaniem, ale im dłużej będziesz grał, tym się szybciej przyzwyczaić i błędy takie jak sterowanie i model jazdy już ie staną się minusami. Nie rozumiem dlaczego recenzenci tak bardzo znienawidzili tej gry, lepiej posłuchać ludzi którzy grają i poznać ich opinię, niż sugerować się recenzjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 17:32, kalak007 napisał:

,,Wyskoie wymagania'''' czyli na moim komputerze i tak by nie ruszył ;(


Nie użalaj się nad sobą tylko kup nowego PC''ta albo konsolę ... co, masz 13 lat ? ;)

Ja już się do sterowania przyzwyczaiłem ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w AitD, i po tylu recenzjach zraziłbym się do niego. Jednak ludzie, którzy naprawdę grali w AitD chwalą go. Nie wiem, czy to międzynarodowy spisek, czy papugowanie po innych (bo nie wychwalac gniota, bo jakiś tam słynny portal dał niską ocenę). Ja i tak prawdopodobnie kupię AitD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna trefna recenzja. Najciekawsze jest to że recenzje robi się dla graczy, a tym czasem oceny ekhm.... porfesjonalnych recenzentów są zanirzone podczas gdy gracze bardzo chwalą ten tytuł więc coś tu jest nie tak. A co do samej recenzji to jednego nie wybacze ŻE NIBY MUZYKA JEST IRYTUJĄCA !!! sory ale ta gra ma jeden z najlepszych OST jakie słyszałem od dłurzszego czasu. Większość ludzi co go słyszała to potwierdzi moje słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 18:01, Mac Cry napisał:

Nie grałem w AitD, i po tylu recenzjach zraziłbym się do niego. Jednak ludzie, którzy
naprawdę grali w AitD chwalą go. Nie wiem, czy to międzynarodowy spisek, czy papugowanie
po innych (bo nie wychwalac gniota, bo jakiś tam słynny portal dał niską ocenę). Ja i
tak prawdopodobnie kupię AitD.


Prawie wszystkim recenzentom gra się nie podoba, za to prawie wszystkim graczom się pooba, zatem wniosek jest tylko jeden. Trzeba zagrać aby się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować