Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 - kolejne wiadra informacji

157 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2008 o 20:38, Igor FCBayern napisał:

> Jasna sprawa. Pytanie tylko ile osób trzymało ckmy czy wurzutnie rakiet w domku
w górach.
Pewnie niewiele, ale organizacje jak Bractwo Stali czy Enklawa na pewno potrafi produkować
taką broń.


Ależ oczywiście. I produkują jej tyle, że zaopatrują wszystkich w okolicy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może być i mosiądz, to i tak technologia wywodząca sie z czasów biblijnych.

Dnia 10.07.2008 o 20:47, Seldon napisał:

Ależ oczywiście. I produkują jej tyle, że zaopatrują wszystkich w okolicy. :P

Ale jakich wszystkich? Wróć do Reno i powiedz mi czy tak łatwo było dostać bozara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszelkie spory "czy byloby mozliwe czy nie", pomyslcie jaki ograniczenie amunicji mogloby wprowadzic klimat! Pewnie, ze kazdy wiesniak moze sobie zrobic w domu samopal i naboje do srutowki, ale amunicja do karabinow szturmowych, broni wsparcia, snajperek.... mialaby jakas wartosc, znalazlszy skrzynke z pociskami 5.56 czlowiek cieszylby sie jak dziecko, mocniejsze giwery wyciagaloby sie tylko na ciezszych przeciwnikow bo "szkoda marnowac porzadna amunicje na to scierwo". Ten akurat pomysl Bethy popieram w pelni.
Wprowadziloby to taki element survivalowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:25, Szperacz Robson napisał:

> No wiesz, Fallout był serią Pecetową i trochę dziwne by było, jakby wersje konsolowe
były lepsze od Pecetowej :D
Nie, po prostu wkurza mnie polska propaganda PC i stawianie go ponad konsole.


A co rozumiesz przez polską propagandę pecetową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw link:
http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=856489

Pytanie nr 8. dot. systemu inwentarza. Odpowiedz:

ORYGINAL:
It''s based on weight. [...] Also, Ammo has zero weight, as we didn''t want the player having to micromanage that aspect.

NEWS z gram.pl:
''Ekwipunek będzie oparty na wadze przedmiotów. Zaznaczyć należy, że zbroja będzie ważyła 0 kg. Bethesda wolała poprostu, aby gracz nie przejmował się tym elementem.''


Ktos widzi jakas rozbieznosc? Bo najwyrazniej to wlasnie TO zdanie zostalo ''przetlumaczone''. BRAWO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:47, Seldon napisał:

Ależ oczywiście. I produkują jej tyle, że zaopatrują wszystkich w okolicy. :P

Z tego co pamiętam to mało który "szarak" paradował z ciężką bronią...

@Astmatyk
Cóż, po głębszym zastanowieniu muszę przyznać, że ograniczenie amunicji faktycznie podniosłoby pewien rodzaj radości płynącej z gry. Bynajmniej w Stalkerze takie rozwiązanie sprawdzało się doskonale (a przynajmniej na początku gry, bo tylko tyle w to grałem). Jednakże nie ma to jak wpaść z bozarem do Kryptopolis i "siać pokój" na lewo i prawo :>

@Piotrek K.
O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 21:02, Vojtas napisał:

A co rozumiesz przez polską propagandę pecetową?

Chociażby takie wytłuszczanie pozornie standardowej informacji w serwisie. A to jeden z wielu przypadków wywyższania PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 21:19, Szperacz Robson napisał:

> A co rozumiesz przez polską propagandę pecetową?
Chociażby takie wytłuszczanie pozornie standardowej informacji w serwisie. A to jeden
z wielu przypadków wywyższania PC.


Po pierwsze: Zajcew jest zwolennikiem konsol, o ile się nie mylę (konkretnie XB).
Po drugie: a co jeśli lepsza grafa w PC to fakt?

Nie wiem, o co Ci chodzi w kontekście informacji o wielu SZUMNYCH grach, których na PC nie ma (jeszcze lub nigdy nie będzie). Może przestań patrzeć na świat przez pryzmat platform, a zacznij przez pryzmat gier. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się staram tak patrzeć, ale jak widzę w każdym temacie, gdzie słowa "konsola" i "PC" padają w jednym zdaniu, że kolejne dzieci neo piszą "konsole som beee PC szonc0m" to mnie krew zalewa. W Polsce konsola traktowana jest jak kompletne gówno, a powinno być tak jak mówisz, że patrzy się na gry, a nie na platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 21:31, Szperacz Robson napisał:

Ja się staram tak patrzeć, ale jak widzę w każdym temacie, gdzie słowa "konsola" i "PC"
padają w jednym zdaniu, że kolejne dzieci neo piszą "konsole som beee PC szonc0m" to
mnie krew zalewa.


Hehehe, aż dziw że przejmujesz się czymś takim. Szkoda czasu i nerwów.

Dnia 10.07.2008 o 21:31, Szperacz Robson napisał:

W Polsce konsola traktowana jest jak kompletne gówno, a powinno być
tak jak mówisz, że patrzy się na gry, a nie na platformę.


W Polsce trudniej jest być konsolowcem, choćby z racji cen. Ale czy nie lepiej odpuścić sobie dyskusję z kimś, kto już swoje wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xbox .. PC .. a jak to się ma do wersji PS3 ? Nie lepiej porównywać wersję konsolową z pecetową, a nie X z PC olewając PS3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, dlatego od dłuższego czasu (aż do dziś) nie komentowałem tego typu rzeczy. Po prostu takie wytłuszczanie tego typu informacji to woda na młyn dla takich dzieci neo.
Ale nie zmienia to faktu, że sytuacja konsolowca w kraju się polepsza, czego przykładem jest chociażby lokalizacja Fallouta 3 :) Ta gra musi być hitem, klimat poprzednich części + FPP musi się udać.

Taikun: Cały czas o tym się mówi :P Zawsze u naszych rodaków jakaś platforma nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 21:45, Szperacz Robson napisał:

Racja, dlatego od dłuższego czasu (aż do dziś) nie komentowałem tego typu rzeczy. Po
prostu takie wytłuszczanie tego typu informacji to woda na młyn dla takich dzieci neo.


IMO wytłuszczenie może wynikać nie tyle z poglądów redakcji, ile z bardzo racjonalnej chęci podbicia "klikalności" całego portalu. Jest kilka bardzo prostych sposobów, które działają, jak płachta na byka. Specyficzny obrazek, wieloznaczy tytuł, bądź sugerujący coś zupełnie przeciwnego, uszczypliwy podpis obrazka, wytłuszczenie, użycie przymiotników itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:35, hans olo napisał:

A co to za problem? Robisz odcisk gipsowy pocisku, z odlewu robisz formę, za . To samo
z łuską. Zamykasz jeden koniec spłonką, zasypujesz łuskę ładunkiem, wieńczysz ją pociskiem.
Prasa musi jeszcze tylko zacisnąć łuskę na pocisku i gotowe. To jest technologia dziewiętnastowieczna,
a oni mają dostęp do maszyn przemysłowych.
> Co jest oczywiście w pełni naturalne.
A dlaczego nie? No daj mi jeden powód dla którego cały przemysł powinien zostać unicestwiony.

Powód jest bardzo prosty. Nigdy by podczas wojny nuklearnej nie atakował miast (co najwyżej cele taktyczne jakie się w nich znajdują). Podczas wojny atakuje się cele o znaczeniu strategicznym, a takiego znaczenia nie ma ludnosc cywilna, tylko fabryki, bazy wojskowe, stocznie, elektrownie, kopalnie, rafinerie etc.
W jaki sposób cofnąć np. dzisiejsze USA do średniowiecza? Zbombardować elektrownie. Elektrownie po wybuchu termojądrowym na pewno nie będzie wstanie funkcjonować, a wręcz przeciwnie sama zamieni się w bombę (w przypadku elektrowni jądrowej).
Teraz jak wytopić np. stal ew. wykonać beton bez prądu, skoro cały przemysł go potrzebuje? No tak można z generatora na węgiel, a skąd węgiel? Można przynieść samochodem, pociągiem (bez prądu słabo)? A skąd ropa do samochodu? itd. Jak widać najczulszym punktem współczesnego świata są elektrownie, bez nich ludzie cofają się do średniowiecza (bo nie są w stanie nawet produkować, wytapisać dobrej stali na przemysłową skalę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 21:31, Szperacz Robson napisał:

Ja się staram tak patrzeć, ale jak widzę w każdym temacie, gdzie słowa "konsola" i "PC"
padają w jednym zdaniu, że kolejne dzieci neo piszą "konsole som beee PC szonc0m" to
mnie krew zalewa. W Polsce konsola traktowana jest jak kompletne gówno, a powinno być
tak jak mówisz, że patrzy się na gry, a nie na platformę.

Ale czemu mam dziwne wrażenie, że gdyby wytłuszczone było dajmy na to zdanie "Gra priorytetowo powstaje na konsole a wersja PC jest ich konwersją" to byś się tak nie burzył? ;)

To jest chyba jakiś kompleks gracza konsolowego w Polsce (przepraszam że akurat na twoim przykładzie ale takich postów jest od metra i to nie tylko w tym wątku), za obiektywne uważa on tylko to, co kończy się zdaniem "PC som beee konsole szonc0m" a każda inna opinia czy wytłuszczenie wskazujące na to że PC może dostać coś więcej niż xkloc to już jest zamach na niego, jego konsolę, rodzinę, psa i bogu ducha winne leśne zwierzątka.

Oczywiście taki ''gracz'' chowa się jednocześnie pod płaszczykiem "jestem bezstronny, ale PC jest do dupy i grają na nim tylko dzieci neo, podczas gdy ja jestem wyluzowany ziom na kanapie z piwem w łapie". Taka hipokryzja dopiero sprawia, że krew zalewa.

tak jakby każdy nie mógł grać na czym ma i na czym sprawia mu największą frajdę, a resztę mieć w głębokim poważaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:46, dark master napisał:

Ale czemu mam dziwne wrażenie, że gdyby wytłuszczone było dajmy na to zdanie "Gra priorytetowo powstaje na > konsole a wersja PC jest ich konwersją" to byś się tak nie burzył? ;)

Też bym się burzył, bo odezwaliby się fanboje konsol tryumfujący "I ten wasz PeCe to guwno jezd".
A mi chodzi o połączenie się w jedną grupę. Grupę graczy.

Dnia 11.07.2008 o 11:46, dark master napisał:

tak jakby każdy nie mógł grać na czym ma i na czym sprawia mu największą frajdę, a resztę
mieć w głębokim poważaniu.

I tak powinno być! Często gadam z kolegą, który ma dopasionego PC i nie mamy żadnych konfliktów na tle sprzętu. On gra. Ja gram. I o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i znowu PC vs. konsole... chyba sie nigdy to nie skonczy. Ważne że tytuł jestmultiplatformowy i dzięki temu obie strony barykandy będą mogły się rozkoszować postapokaliptycznym klimatem... a czy u lepsze czy tam to juz dajcie sobie spokój .... w końcu wiadomo że PC RuleZ hehe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować